اخبار سیاسی

زاکانی از کاندیداتوری ریاست مجلس یازدهم انصراف داد

منتخب مردم قم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه برنامه تحول مجلس را دنبال خواهد کرد، گفت که برای حفظ انسجام نیروهای انقلاب کاندیدای ریاست مجلس نمی شود.

12 تیر 1399

موضع گیری بورل نسبت به تحریم تسلیحاتی ایران

ایرنا نوشت: مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می گوید؛ با وجود خروج آمریکا از برجام، این کشور در کسوت عضو سازمان ملل متحد می تواند خواستار تحریم تسلیحاتی علیه ایران شود.

9 تیر 1399

خبرنگاران اقلیم کردستان عراق مذاکرات با بغداد را مثبت بیان کرد

بغداد - خبرنگاران - دولت اقلیم کردستان عراق روز آدینه خاطرنشان کرد که هیات اعزامی به پایتخت پس از مذاکرات مثبت و گفت وگوهای سازنده در بغداد، به اربیل بازگشت.

8 تیر 1399

انتقاد رئیس کمیته حقوق بشر مجلس اروپا از شرایط وخیم زندانیان سیاسی دربند عربستان

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس اروپا درباره شرایط زندانیان سیاسی در زندانهای عربستان سعودی به شدت انتقاد کرد و گفت که مرگ زندانیان عقیدتی و سیاسی در زندان های سعودی پذیرفتنی نیست.

6 تیر 1399

شکایت دانشگاه ایرانیان از بعضی مدیران وزارت علوم !

به گزارش خبرنگاران، سایت منتسب به دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان پیرامون اظهار نظرهای بعضی مسئولین وزارت علوم بیانه ای به توضیح زیر منتشر کرد.

5 تیر 1399

ترخیص بار ناشران خارجی در انتظار تصمیم برای برگزاری یا لغو نمایشگاه کتاب

مدیر کمیته ناشران خارجی نمایشگاه کتاب تهران گفت: برای ترخیص بارهای نشانه خارجی در انتظار تصمیم شورای سیاست گذاری نمایشگاه کتاب تهران به جهت لغو یا برگزاری این دوره هستیم.

4 تیر 1399

نتفلیکس آثار کیارستمی را کنار چاپلین و دیگر فیلمسازان عظیم نمایش می دهد

سایت نتفلیکس بر مبنای قراردادی حق پخش فیلم های عباس کیارستمی، چارلز چاپلین و باستر کیتون را از شرکت فرانسوی ام کِی2 اخذ کرد.

1 تیر 1399

آنالیز تحولات بورس تهران در دو هفته اخیر؛ تازه واردهاخشنود، تحلیلگران سردرگم

خبرنگاران: شاخص کل بورس تهران به بیش از 4 برابر رقم آن عدد در ابتدای سال 98 رسیده است. عرضه های اولیه چند هزار میلیارد تومانی و عرضه های سنگین دولت در سهام شرکت های مختلف نتوانسته تا به امروز سدی در برابر صعود سهام ایجاد کند.

29 خرداد 1399

عابدزاده: بعد از خاتمه کرونا شرایط سخت تری داریم، اختیارات ویژه می خواهیم

رئیس سازمان هواپیمایی گفت: با توجه به رکودی که این صنعت در کل جهان تجربه کرد، شرایط سخت خواهد بود تا بتوانیم به شرایط قبل از کرونا برگردیم و احتیاج به اختیاراتی داریم تا در سال جهش فراوری بتوانیم دوباره این صنعت را پویا کنیم.

26 خرداد 1399

ماهواره مخابراتی ناهید1 سال جاری در مدار زمین

رئیس سازمان فضایی ایران با اشار به پروژه های اولویت دار بخش فضایی کشور در سال 99 گفت: سال جاری ماهواره مخابراتی ناهید 1 با انجام هماهنگی های لازم با مجری پرتابگر، در مدار زمین قرار می گیرد.

23 خرداد 1399

همکاری و همبستگی، راه نجات جهان

کووید 19 در چند ماهی که جهان را در چنگال خود گرفته است، نه تنها جان بیش از 146 هزار نفر را گرفته و مردان و زنان زیادی را خانه نشین کرده است که موجب فقیرتر شدن کشورهای آسیب پذیر شده است. در همین ارتباط 9 نفر از مقامات سابق و کنونی سیاسی و اقتصادی جهان در سایت...

22 خرداد 1399

مهاجری: ریاست قالیباف بر مجلس یازدهم عجیب نخواهد بود

یک فعال سیاسی اصولگرا معتقد است که قالیباف ریاست مجلس یازدهم و جبهه پایداری اکثریت هیات رئیسه مجلس را بدست خواهند آورد.

21 خرداد 1399

وزیر دارایی جدید یونان معرفی گردید

خبرنگاران: دفتر رئیس جمهور یونان اظهار داشت که اقلیدس تساکالاتوس اقتصاددان و مذاکره کننده ارشد در گفتگوهای اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول به عنوان وزیر دارایی جدید یونان معرفی شده است.

21 خرداد 1399

سخنگوی طالبان: مردم باید درباره نظام آینده افغانستان تصمیم بگیرند

سخنگوی طالبان خاطرنشان کرد که مردم افغانستان باید درباره نظام آینده سیاسی این کشور تصمیم بگیرند و آمریکا نیز به توافقنامه قطر عمل کند در غیر اینصورت با آن ها وارد جنگ می شود.

19 خرداد 1399

واکنش ظریف به تصمیم اخیر مجلس عوام کانادا در خصوص ایران

وزیر امور خارجه کشورمان اقدام اخیر مجلس عوام کانادا در خصوص ایران را به ضرر این کشور خواند.

19 خرداد 1399

ایران طرح مصوب مجلس عوام کانادا را محکوم کرد

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه تصویب طرح محدود کننده روابط با ایران در مجلس عوام کانادا و مطرح کردن بعضی ادعاها و اتهامات علیه نهادهای نظامی کشورمان در خلال آن را محکوم کرد.

17 خرداد 1399

با یک کلیک در شهر خلاق موسیقی جهان گردش کنید

متاسفانه در کشور ما به ویژه استان کردستان تا پیش از شروع بحران کرونا و شروع روزگار تلخ صنعت گردشگری، به گردشگری مجازی به عنوان امری مهم و تأثیرگذار در جذب گردشگر و پیشرفت صنعت گردشگری هیچ توجهی نشده بود.

15 خرداد 1399

یمن ، پیشنهاد صلح جدید نماینده سازمان ملل به صنعاء و دولت هادی

پس از گذشت سه روز از اعلام آتش بس ادعایی در یمن، فرستاده سازمان ملل در امور یمن پیشنهاد صلح جدیدی را به انصارالله و دولت مستعفی عبدربه منصور هادی ارائه کرد.

14 خرداد 1399

هشدار مقامات سابق آلمانی درباره خطر فروپاشی اتحادیه اروپا در دوران بحران کرونا

پنج تن از مقامات سابق آلمانی در بیانیه ای خواهان همبستگی بیشتر آلمان با دیگر کشورهای اروپایی برای مقابله با عواقب کرونا شده درباره خطر فروپاشی این اتحادیه در صورت فقدان همبستگی نامحدود هشدار دادند.

12 خرداد 1399

حمایت الزرفی از استقلال عراق

ایسنا نوشت: نخست وزیر مکلف عراق در سخنانی قانون اساسی را عامل وحدت میان تمامی اقوام کشورش دانست.

8 خرداد 1399
تعداد: (286)