اخبار سیاسی

گسترش همکاری های پارلمانی محور مذاکرات مقامات ازبکستان و چین

نمایندگان کنگره ملی خلق چین در شهر تاشکند با معاون اول رئیس مجلس سنای ازبکستان دیدار و گسترش بیش از پیش همکاری های پارلمانی را آنالیز کردند.

30 شهریور 1398

کهنه سرباز جنگ ویتنام برای نفوذ به خانه سوچی 30 کیلو وزن کم کرد

خبرنگاران: جان یتاو کهنه سرباز اهل میسوری به شدت نگران سوچی بود؛ او با مسافرت به یانگون و شنا کردن عرض دریاچه اینیا خود را به محل حبس سوچی رساند؛ او برای این کار هفتاد پوند وزن کم نموده بود.

28 شهریور 1398

دادستان میلان خواهان 6 سال حبس برای برلوسکونی شد

خبرنگاران: دادستان دادگاه میلان خواهان مجازات شش سال حبس و محرومیت دائمی از پست های دولتی برای سیلویو برلوسکونی نخست وزیر پیشین ایتالیا به خاطر پرونده روابط جنسی وی شد.

25 شهریور 1398

امضای تفاهم نامه میان دانشگاه های علوم پزشکی ایلام و پوترا مالزی

به گزارش خبرنگاران، دکتر نورخدا صادقی فرد معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اعلام این خبر اضافه نمود: در راستای برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی و در پی رایزنی های گسترده با چندین دانشگاه معتبر خارج از کشور، دانشگاه علوم پزشکی ایلام میزبان...

24 شهریور 1398

استانی شدن نمایشگاه گردشگری، در دوازدهمین نمایشگاه تحقق یافت

معاون گردشگری کشور با بیان این که درصد بالایی از غرفه های دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران به استان ها تخصیص یافته است گفت: اگر بخواهیم در حوزه گردشگری حضور فعالی داشته باشیم باید ذینفعان اصلی وارد شوند.

22 شهریور 1398

مستند شهید مطهری در اندونزی ساخته شد

خبرنگاران: مستند شهید مطهری از سوی امور بین الملل بنیاد علمی و فرهنگی استاد شهید علامه مرتضی مطهری و با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان در جاکارتا ساخته شد.

22 شهریور 1398

اندونزی واردات مواد غذایی از استرالیا را متوقف کرد

خبرنگاران: ادامه تنش سیاسی در روابط استرالیا و اندونزی در حالی است که وزیر بازرگانی اندونزی از متوقف شدن واردات مواد غذایی از استرالیا خبر داده است.

20 شهریور 1398

بروجردی: احتمال اینکه خروجی مذاکرات عمان نوعی توافق باشد منتفی نیست

خبرنگاران: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر توافق حاصل نشود، صورت حساب آن را باید به حساب آمریکا نوشت، گفت: احتمال اینکه خروجی مذاکرات عمان نوعی توافق باشد منتفی نیست.

19 شهریور 1398

اروپا لبه پرتگاه رکود مالی

خبرنگاران: یک اقتصاددان شانس وقوع رکود مالی در منطقه یورو را 70 درصد دانست.

18 شهریور 1398

ظریف امشب راهی اندونزی می گردد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از اداره دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان برای شرکت در اجلاس سران اتحادیه همکاری های منطقه ای کشورهای حاشیه اقیانوس هند امشب به اندونزی...

18 شهریور 1398

نخست وزیر انگلیس: انعقاد توافق تجارت آزاد با آمریکا سخت است

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، بوریس جانسون؛ نخست وزیر انگلیس در سخنانی خاطرنشان کرد که شکل دادن به یک توافق تجاری با آمریکا چالشی قدیمی و در عین حال سخت است، اگرچه چنین چیزی برای هر دو طرف ممکن و دست یافتنی خواهد بود.

17 شهریور 1398

بیش از 80 درصد مردم کانادا مخالف ارسال سلاح به معارضین سوری هستند

خبرنگاران: نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد در هیچ جای کشور کانادا و در بین هیچ جریان سیاسی، تمایلی برای حمایت دولت این کشور از شورشیان سوری وجود ندارد.

16 شهریور 1398

بولتون: گفت وگو با مقامات انگلیس درباره ایران به بعد موکول می گردد

مشاور امنیت ملی آمریکا که در انگلیس است گفت که به دلیل اولویت برگزیت برای مقامات انگلیسی، ممکن است بهتر باشد که گفت وگو درباره ایران به بعد موکول گردد.

16 شهریور 1398

چین به ادعاهای بولتون واکنش نشان داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از شین هوآ، لو کانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به اتهامات مطرح شده توسط جان بولتون، مشاور امنیت ملی ترامپ که در خصوص شرکت مخابراتی هوآوی مطرح شده بود، گفت: پرونده هواوی کاملاً سیاسی است و تاثیرات نامطلوبی را می تواند به...

14 شهریور 1398

کانادا 100 میلیون دلار یاری مالی در اختیار اردن قرار می دهد

خبرنگاران: کانادا قول داده است تا 100 میلیون دلار یاری مالی و مالی در اختیار اردن قرار دهد تا این کشور بتواند با تاثیرات منفی ناشی از بحران مقابله کند.

10 شهریور 1398

تظاهرات گسترده بومیان کانادا در اعتراض به دولت مرکزی

خبرنگاران : صدها تن از مردم بومی و فعالان سیاسی کانادا با برگزاری تظاهراتی در شهرهای مختلف این کشور، خواهان حمایت از حقوق بومیان این کشور (موسوم به ملت نخست) شدند.

10 شهریور 1398

انتخابات تایلند تا سال 2019 به تعویق افتاد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، نخست وزیر تایلند که پیشتر قول داده بود انتخابات این کشور در ماه نوامبر امسال میلادی برگزار خواهد شد، از تغییر برنامه زمانی برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور تا حداکثر فوریه سال 2019 میلادی یعنی سه ماه پس از زمان...

8 شهریور 1398

جنگ مالی چین و آمریکا ، پاشنه آشیل اقتصاد جهانی؟

کارشناسان مالی بر این باورند که جنگ مالی بین آمریکا و چین می تواند تبدیل به پاشنه آشیلی گردد که اقتصاد جهانی را با بحران جدی روبرو کند، حال آنکه رکورد بدهی های آمریکا ناشی از تسهیلات مسکن به نظر نمی رسد بتواند آسیب جدی به اقتصاد جهانی بزند.

8 شهریور 1398

کانادا: شهروندان ما نباید به خاطر اجرای قوانین آمریکا مجازات شوند

سفیر کانادا در واشنگتن در اقدامی کم سابقه از بازداشت مدیر اجرایی شرکت هواوی در راستای اجرای قوانین آمریکا انتقاد و تاکید نمود که شهروندان کانادایی دارند هزینه این مساله را می پردازند.

6 شهریور 1398

ایران برای تبدیل شدن عمان به قطب مالی یاری خواهد نمود

خبرنگاران: سفیر کشورمان در مسقط با تاکید بر اولویت کشورهای همسایه در سیاست خارجی ایران اعلام نمود روابط عالی ایران و عمان بر ثبات منطقه ای یاری زیادی نموده است.

5 شهریور 1398
تعداد: (75)