فرهنگ و هنر

ثبت جهانی موجب رشد گردشگری در اورامانات خواهد شد

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حسام مهدی نماینده ایکوموس که برای ارزیابی ثبت جهانی منظر فرهنگی اورامانات به ایران سفر نموده است، روز سه شنبه اول مهر 99 در سالن فجر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ملاقات کرد.

10 آبان 1399

فاصله بایدن و ترامپ دورقمی شد

به دنبال انتشار گزارش هایی درباره اینکه رئیس جمهور آمریکا مردم کشورش را درباره خطرات کووید- 19 گمراه نموده و به صورت خصوصی سربازان آمریکایی کشته شده در جنگ را به عنوان افراد احمق و بازنده تحقیر نموده است، وی با 10 درصد اختلاف پشت نامزد دموکرات ها در انتخابات...

5 آبان 1399

بازسازی اضطراری خانه تاریخی عظیمی در ابرکوه

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، حمید مشتاقیان روز یکشنبه 20مهرماه، اضافه کرد: این خانه تاریخی در شمال غرب بافت تاریخی ابرکوه و در محله بازار قرار گرفته است.

30 مهر 1399

دستگاه های برتر اینترنت اشیاء در انقلاب دیجیتالی جدید

اینترنت اشیاء فناوری مهمی است که سراسر دنیا را فرا گرفته، به طوری که تعداد فعلی محصولات اینترنت اشیاء به چند برابر تعداد انسان های روی کره زمین رسیده است. در این گزارش به برترین محصولات اینترنت اشیاء می پردازیم.

28 مهر 1399

برگزاری مجالس شبیه خوانی تعزیت در پردیس تئاتر و موسیقی باغ کتاب

پردیس تئاتر و موسیقی باغ کتاب میخواهد در راستای اهمیت نمایش آیینی تعزیه، برنامه تعزیت را برگزار کند.

27 مهر 1399

حمله لفظی ترامپ به نویسندگان کتاب های افشاگرانه علیه او

رئیس جمهور آمریکا در پیغام هایی در شبکه اجتماعی توئیتر به کسانی که علیه او کتاب نوشته اند حمله کرد.

21 مهر 1399

بازسازی و طراحی داخلی اداری در ناگویا ژاپن

همانگونه که آگاه هستید امروزه در بازسازی و دکوراسیون داخلی استفاده از روش های نوین و خلاقانه در پروژه های معماری از مهم ترین ارکان طراحی این پروژه ها است . با توجه به شرایط هر پروژه این معماران و تیم طراحی هستند که میتوانند از آن شرایط برای بهتر و ممتاز...

9 مهر 1399

عکس ، عروس بیروت که فیلم عروسی اش در لحظه انفجار جهانی شد

روز فاجعه انفجار در بیروت انتشار ویدئویی از یک عروسی که نیمه کاره ماند، توجه بسیاری را جلب کرد و نمادی شد بر مصیبت های عروس خاورمیانه.

5 مهر 1399

خبرنگاران دهه پنجاه، خود را کارمند نمی دانستند

به گزارش خبرنگارانبهروز بهزادی،در دانشگاه، روزنامه نگاری خوانده است، یعنی آکادمیک یاد گرفته است حرفه ای را که به آن عشق می ورزید. در دهه پنجاه، در روزنامه اطلاعات کار کرد و در دهه هفتاد، در ایجاد روزنامه ایران نقش داشت. بعد هم به روزنامه اعتماد رفت. سال...

5 مهر 1399

جشن چله تابستان؛ جشنی دیدنی در اوج گرما

جشن چله تابستان، جشن نوروز بل، جشن نیلوفر، چله تموز، زیارتگاه نارکی، تمامی این اسامی حکایت از یک جشن عظیم در میانه فصل تابستان دارند. چله عظیم یکی از جشنهای ایرانی بوده که امروزه فراموش شده است اما، در جنوب خراسان طولانی ترین روز سال را هنوز هم گرامی...

1 مهر 1399

آدام مک کی درامی درباره واکسن کرونا می سازد

شبکه اچ بی او سفارش ساخت سریالی درباره ساخته شدن واکسن کووید 19 را به آدام مک کی داده است.

30 شهریور 1399

نمایشگاه و بازارچه صنایع دستی در کوثر راه اندازی می گردد

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کوثر گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، در ایام پساکرونا نمایشگاه و بازارچه صنایع دستی در کوثر راه اندازی می گردد.

28 شهریور 1399

برج و باروی یزد بازسازی می گردد

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، علی اصغر صمدیانی روز یکشنبه 23 شهریورماه با اعلام این خبر اضافه کرد: یکی از شاخصه های شهر یزد، برج و باروی محله فهادان و کوشک نو است.

25 شهریور 1399

کتابخانه ملی ایران آمادگی آموزش بازسازی نسخ خطی در تانزانیا را دارد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اشرف بروجردی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران 18 شهریورماه با مرتضی پیرانی، رایزن فرهنگی ایران در تانزانیا دیدار و مصاحبه کرد.

24 شهریور 1399

ادبیات داخلی هنوز نفس می کشد

پیام ناصر معتقد است: بخش بزرگی از جامعه ناشران به شکلی کاملا سیستماتیک و از جهات مختلف ادبیات داخلی را تضعیف می کنند و به حاشیه می رانند، اما هنوز ادبیات داخلی نفس می کشد و در بدترین شرایط موجود آثار درخشانی هم در آن می توان یافت که زیر هیاهوی آثار ترجمه...

23 شهریور 1399

بازسازی خانه تاریخی حجازی در شهر مهاباد اردستان

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، مهدی مشهدی امروز 13 شهریور ماه با اعلام این مطلب گفت: بازسازی این خانه تاریخی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 70 میلیون ریال از محل اعتبارات تفاهم نامه ای ملی انجام می گردد.

22 شهریور 1399

اولین گل ریو آوه به پورتیموننزه توسط مهدی طارمی

گل اول تیم ریو آوه به پورتیموننزه توسط مهدی طارمی به ثمر رسید.

17 شهریور 1399

ایجاد فروشگاه صنایع دستی در هتل دنیا گردی گرگان

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از ایجاد فروشگاه صنایع دستی در مجموعه هتل جهانگردی ناهارخوران گرگان اطلاع داد.

12 شهریور 1399

معرفی نامزدهای بخش داستان بزرگسال و کودک و نوجوان و نقد و پژوهش جشنواره قلم زرین

اسامی نامزدهای کتاب های بخش داستان بزرگسال و کودک و نوجوان و نقد و پژوهش هجدهمین جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران تعیین شد.

8 شهریور 1399

افشاگری بولتون از روابط پشت پرده ترامپ و اردوغان

بولتون در کتابش نوشته شش هفته بعد از آزادی این کشیش، ترامپ در تماسی با اردوغان گفته است که رشته امور را به دست می گیرد.

2 شهریور 1399
تعداد: (218)