فرهنگ و هنر

4 سبک اصلی نگارش و مهم ترین تکنینک های نوشتاری آن ها

بیشتر آثار نوشتاری در قالب یکی از این چهار سبک اصلی نگارش قرار می گیرند: سبک توضیحی، سبک توصیفی، سبک روایی و سبک اقناعی.

12 مرداد 1400

تور کانادا: مرزهای کانادا در ماه سپتامبر به روی گردشگران باز می گردد

طبق گزارش خبر کانادا مرزهای گردشگری کانادا در ماه سپتامبر باز شده و گردشگران می توانند با شرایط اعلام شده از طرف دولت کانادا وارد این کشور شوند. این تصمیم از طرف نخست وزیر کانادا در حال آنالیز بوده و جزییات آن به زودی اعلام خواهد شد. در ادامه بیشتر می...

2 مرداد 1400

هندسه پیچیده قهرمان اصغر فرهادی

از هفته گذشته هفتادوچهارمین دوره فستیوال فیلم کن که ویترین فیلم های مهم اروپایی و جهان به تعداد می رود با یک سال تاخیر و با تمهیدات ویژه کرونایی در شهر ساحلی کن در جنوب شرقی فرانسه آغار به کار کرده؛ جشنواره ای که هر ساله میزبان بزرگ ترین ستارگان و سینماگران...

1 مرداد 1400

خرید اینترنتی 39 مدل بهترین سنتور بهترین برندها

سنتور یکی از آلات موسیقی کهن ایرانی و از بهترین و دلنوازترین صداهایی است که می توانید از یک وسیله ی موسیقی بشنوید. با توجه به اینکه برند خریدن اصلا ملاک خوبی برای خرید نیست و حتما باید حضوری و با اطلاعات کامل برای خرید اقدام کنید، نکاتی را به رایگان در...

27 تیر 1400

(ویدیو) خلاصه بازی دانمارک 2 - 1 بلژیک 27 خرداد 00

در ورزشگاه پارکن شهر کپنهاگ دیداری حساس بین دانمارک و بلژیک از گروه B یورو 2020 برگزار شد که شیاطین سرخ اروپا این دیدار را هم 2 بر یک بردند.

27 تیر 1400

برترین فیلم های علمی تخیلی سال 2021

در این مقاله با برترین فیلم های علمی تخیلی سال 2021 آشنا می شوید که داستان های چالش برانگیز و درگیرکننده ای دارند و شما را به دل دنیاهای تازه و شگفت انگیز می برند.

24 تیر 1400

اجرای طرح جامع مستند سازی تجارب پرسنل بازنشسته شهرداری تبریز

خبرگزاری خبرنگاران-رییس اداره مطالعات و پژوهش شهرداری تبریز از اجرای طرح جامع مستند سازی تجارب پرسنل بازنشسته شهرداری تبریز خبر داد.

23 تیر 1400

تحلیل داستان وانویلد کاوا اثر آیزاک باشویس سینگر در رادیو نمایش

تهران (پانا) - امشب در برنامه هزارتوی داستان رادیو نمایش، تحلیل داستان وانویلد کاوا اثر آیزاک باشِویس سینگر نویسنده لهستانی تبارِ آمریکایی که او را شاخص ترین صد ای قرن بیستم می دانند را خواهید شنید.

20 تیر 1400

طرح نذر کتاب، نشر اندیشه اجرا می گردد

به گزارش خبرنگاران ، کتابخانه موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از عموم شهروندان دعوت می نماید تا کتاب های خود را با عناوین و موضوعات مختلف در هر رده سنی و ملزومات اداری مازاد بر احتیاج خود شامل میز، جایگاه، کتابخانه، رایانه قدیمی، پنکه، بخاری و کولر...

16 تیر 1400

داستان های تازه از نویسندۀ قدیمی

به گزارش خبرنگاران ، اقیانوس را نشانم بده مجموعه داستان بابی آن مسون به فارسی برگردانده شد. در این کتاب پانزده داستان کوتاه با این عناوین آمده است: شایلو، روک بازها، افق دیترویت 1949، پیشکش ها، عتیقه ها، نوشتن اسامی، درخت نورد، ساکنان و رهگذرها، مراسم...

12 تیر 1400

نیوشا ضیغمی از همسرش جدا شد؟

تهران (پانا) -نیوشا ضیغمی در 18 تیر ماه 1359 در تهران به جهان آمد. او بعد از اتمام دبیرستان، لیسانس خود را در رشته روانشناسی کودک از دانشگاه شهید بهشتی تهران گرفت.

1 تیر 1400

ونسا ردگریو حاضر نیست با کوین اسپیسی هم بازی شود!

ونسا ردگریو با انتشار بیانیه ای اعلام کرده حاضر نیست در فیلم جدید فرانکو نرو با کوین اسپیسی هم بازی شود.

1 تیر 1400

رابط کاربری خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ ، جعبه ابزار بازی سازان (116)

هشت ماه قبل از به سرانجام رسیدن ساخت لست آو آس (The Last of Us)، ناتی داگ تازه مشغول ساخت رابط کاربری بازی شد. از الکساندریا نئونایکی (Alexandra Neonakis)، یکی از طراحان ناتی داگ نقل است: با این که طرح اولیه برخی از عناصر رابط کاربری بازی شکل گرفته بود، ولی طرح کلی رابط...

28 خرداد 1400

خانه پدر شعر نو ؛ جاذبه فرهنگی و متفاوت مازندران

این خانه که بسیار دیدنی است متعلق به خانه نیما که محل نیاکان نیما یوشیج بوده است، این خانه در سال 1171 توسط ناظم الایاله در محله لالوی یوش ساخته شد. که دارای 3 ورودی، شاه نشین و اتاق های زیادی است.

25 خرداد 1400

هفت نویسنده در ادبیات و شر

ادبیات و شر نوشته ژرژ باتای با آنالیز آثار هفت نویسنده و با ترجمه فرزام کریمی منتشر می گردد.

25 خرداد 1400

خبرنگاران وزیر کشور اولویت های 28 گانه مالی 1400 را به استانداران ابلاغ کرد

تهران- خبرنگاران- وزیر کشور با تاکید بر ضرورت استمرار اولویت ها و برنامه های مهم اجرایی ابلاغی در سال های 1397 تا 1399، 28 اولویت حوزه مالی در سال 1400 را به استانداران سراسر کشور ابلاغ کرد.

22 خرداد 1400

ورود ششمین محموله واکسن روسی اسپوتنیک-وی

ششمین محموله واکسن روسی اسپوتنیک -وی به میزان 100 هزار دوز، امروز وارد تهران می گردد.

20 خرداد 1400

کتاب کلید بهشت منتشر شد

تهران (پانا) - کتاب کلید بهشت با هدف آشنایی بیشتر با فریضه الهی نماز برای بچه ها دوره دوم ابتدایی از سوی انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شد.

18 خرداد 1400

اقامتگاه بوم گردی خانه مازیار در کویر مصر و خور و بیابانک، عکس

اقامتگاه بوم گردی خانه مازیار در روستای گرمه شهر خور و بیابانک استان اصفهان واقع شده و برای گردشگرانی که به قصد کویرگردی بلیط هواپیما این منطقه را تهیه نموده اند، مناسب است.

10 خرداد 1400

خبرنگاران الم ترانی، جشنی برای ادای تکلیف و تکریم روزه اولی ها

تهران- خبرنگاران- رسیدن به سن تکلیف به دلیل ادای واجبات دین چون نماز و روزه هم پای بقیه در خاطر نوجوانان می ماند. عظیم ترها نیز در بعضی مناطق برای تشویق روزه اولی ها با آیین الم ترانی به استقبال آنها می فرایند.

9 خرداد 1400
تعداد: (297)