تور ایتالیا

بسیاری از مردم برای دیدن آثار هنری بی‌شمار به تور ایتالیا می‌روند، برخی دیگر برای فضای رمانتیکش، غذاهای لذیذش یا شاید هم تاریخ اعجاب‌آور و یادگارهای باستانیش، سواحل، شهرهای زیبا، مردم نازنینش و بسیاری دلایل دیگر. این سرزمین به احتمال زیادی مشهورترین مقصد گردشگری برای کسانی است که از سراسر دنیا خود را به طرق مختلف به تور اروپا می‌رسانند. این شهرت دلیل خوبی دارد، این کشور تمام چیزهایی که گفته شد را به کامل‌ترین، جذاب‌ترین و گاه باورنکردنی‌ترین شکلش در خود جای داده و فرهنگی دارد که به راستی آن را از دیگر کشورهای قاره اروپا متمایز می‌کند. اگر به تور ایتالیا می‌روید برای تمام این دلایل بروید؛ دنیای قبل از سفر و بعد از سفرتان را فراموش کنید و خود را در این همه زیبایی غرق کنید. آشناترین غذاهای زندگیتان را به اصیل‌ترین شکل مزه کنید، با مردم هم صحبت شوید، دوستان جدید پیدا کنید و هر لحظه از سفرتان را با تمام وجود نفس بکشید، چرا که تور ایتالیا قرار است یکی از زیباترین، شگفت‌انگیزترین و لذت‌بخش‌ترین سفرها در تمام طول زندگیتان باشد.

چرا تور ایتالیا؟

در این سرزمین، هر منطقه‌ای برای خودش یک کشور کوچک است. ایتالیا به عنوان یک ملت/کشور واحد، نسبتا جوان است؛ قبل از این اتحاد، مجموعه‌ای از پادشاهی‌ها و ایالت‌های کوچک بوده است. مسافران تور ایتالیا می‌توانند این گوناگونی را در سفرشان به راحتی مشاهده کنند. با این که مردم این سرزمین همگی به یک زبان سخن می‌گویند، هر منطقه لهجه خاص خودش را دارد. در بعضی مناطق مانند ساردینیا این لهجه عملا یک زبان به حساب می‌آید؛ ساردینیایی زبانی است که توسط اتحادیه اروپا به عنوان یک زبان اقلیت شناسایی شده است. این تنوع و گوناگونی خارق‌العاده در غذاها، تاریخ، فرهنگ و سنت‌ها هم تجلی پیدا کرده‌اند.

لند ایتالیا

صحبت از غذاهای این سرزمین که باشد، معرفی کوتاهی لازم است، چرا که کمتر کسی در دنیا وجود دارد که غذاهای ایتالیایی را نشناسد. اگر نیاز باشد از میان این همه دلیل تنها یکی را برای رفتن به تور ایتالیا انتخاب کنید آن دلیل غذاهای ایتالیایی خواهد بود؛ غذاهایی که برخی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین غذاهای دنیا هستند و هر کشور نسخه خاص خودش از آن غذاها را درست کرده است. هر کجای دنیا که بروید بالاخره رستورانی را با عنوان ایتالیایی پیدا می‌کنید، حتی در منوی رستوران‌های بین‌المللی احتمالا بخشی به این غذاها اختصاص داده شده است. این که این غذاها چه قدر اصیل باشند، معلوم نیست اما همان عنوان ایتالیایی خیلی‌ها را جذب خودش می‌کند. و حالا شما در این سفر رویایی فرصت دارید این غذاها را به اصیل‌ترین شکل مزه کنید و وقتی صحبت از اصالت باشد کجای دنیا غیر از ناپل می‌توانید مزه اصلی پیتزا را بچشید؟

کیک‌ها، شیرینی‌ها و کلوچه‌هایی که می‌توانید در این سفر مزه کنید آن قدر خاص هستند که می‌توانند یک دلیل جداگانه برای رفتن به تور ایتالیا باشند. در این سرزمین کیک‌ها و شیرینی با توجه به فصل‌ها، مناطق، جشن‌ها و فستیوال‌ها متفاوت هستند. کارناوال، کریسمس، عید پاک، هر تعطیلاتی غذاها و شیرینی‌های خاص خودش را دارد. در کارناوال ساردینیا شما می‌توانید زیپولی، فتی فریتی و کیاکره را مزه کنید. با این که این کیک‌ها با نام برندهای مشهور و در هر مغازه و سوپرمارکتی پیدا می‌شوند اما بهترین آن‌ها را می‌توانید در نانوایی‌های سنتی بخرید که این کیک‌ها را برای دهه‌ها یا قرن‌ها تهیه می‌کنند.

تجربه همه چیز به شیک‌ترین شکل یک دلیل خوب دیگر برای رفتن به تور ایتالیا است. از لباس و کفش تا وسایل و مبلمان منزل، در اینجا هر فروشگاهی که می‌خواهد مشتریان بیشتری را جذب کند، تنها کاری که نیاز دارد انجام دهد گذاشتن عبارت ساخته شده در ایتالیا در تبلیغاتش است. از بزرگترین برندها با شهرتی جهانی مانند آرمانی، ورساچی، دولچه اند گابانا و والنتینو تا آنهایی که در خود این کشور محبوبیت بیشتری دارند مانند جرمانو زاما، مارلا و حتی ساندرو فرونی برای لباس و نرو جیاردینی برای کفش، تنها دیدن ویترین فروشگاه‌ها می‌تواند برای عاشقان خرید یک گشت در بهشت به حساب آید.

پر سر و صدا، عاشق غذا و مهمان‌نواز؛ شاید ساده‌ترین راه برای توصیف مردم نازنین این سرزمین باشد. در تور ایتالیا به احتمال خیلی زیاد کلی دوست جدید پیدا خواهید کرد. شما می‌توانید برای اقامت مهمان مردم محلی شوید (Couchsurfing) و این یکی از چندین راه برای شناخت مردم و سبک زندگی آنها است. شما همچنین می‌توانید در باشگاه‌ها و کافه‌ها وقت بگذرانید، در فستیوال‌ها شرکت کنید، به سواحل یا پیست‌های اسکی بروید؛ تمامی اینها به شما فرصت می‌دهند با مردم محلی آشنا شده و اوقاتی خوش را در سفرتان سپری کنید.

در میان این همه دلیل برای رفتن به تور ایتالیا، هنر و معماری یکی از بزرگترین دلیل‌ها است. از رم تا ونیز، از کاتانیا تا ورونا، به هر کجا که می‌روید با دنیایی از شاهکارهای هنری و معماری روبه‌رو خواهید شد. برنینی، برومینی، میکل‌آنژ، دوناتلو، کاراواجیو، کانالتو، کانووا، جیتو، همگی نام‌های بزرگ در این کشور هستند. وقتی در شهرهای مختلف سفر می‌کنید می‌توانید از نقاشی‌ها، مجسمه‌ها، تندیس‌ها، قصرها و کلیساهایی که توسط هنرمندان محلی ساخته شده‌اند و شهرت کمتری دارند هم دیدن کنید. شاید شهرتشان به اندازه آن هنرمندان نباشد، اما این افراد نقشی مهم در تبدیل کردن این سرزمین به اولین مقصد گردشگران علاقه‌مند به هنر داشته‌اند.

شاهکارهای معماری و هنری که به آنها اشاره شد، یادگارهای تاریخی چند هزار ساله و غنی هستند. در این مورد هم هر منطقه، گذشته پر فراز و نشیب مختص خودش را داشته است. شهر رم ردپاهای امپراتوری بزرگ روم، پادشاهی پاپال‌ها و خانواده‌های مطرح رنسانسی را به مسافران تور ایتالیا نشان می‌دهد. در فلورانس شما در طول تاریخ و در زمان قرون وسطی و رنسانس سفر خواهید کرد. یادگارهای قرون وسطی را می‌توانید در ویتربو، براچیانو، پروجیا و حتی ونیز ببینید. ساردینیا با برج‌های سنگی و دهکده‌هایی که متعلق به تمدن‌های باستانی جزیره بودند، نمایشی شکوهمند از عصر برنز را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد. اگر شما عاشق تاریخ هستید به احتمال زیاد از تعداد زیاد انتخاب‌هایتان برای دیدن و رفتن شکه خواهید شد. در آن سو حتی اگر به یک سفر تفریحی آمده باشید و تنها می‌خواهید بخشی از روزهای سفرتان را به دیدن مکان‌های تاریخی اختصاص دهید، باز هم دلیلی محکم برای انتخاب این سرزمین در تور اروپا دارید.

در کنار یک گوناگونی عظیم فرهنگی، در این سرزمین (حتی با وجود کوچک بودن) شما گوناگونی خارق‌العاده‌ای از مناظر طبیعی را هم پیدا خواهید کرد. در تور ایتالیا، در یک منطقه شما به سواحلی شگفت‌انگیز دسترسی دارید و در جایی دیگر می‌توانید به قله‌ها برفی رفته و تمام زمستان را در پیست‌های اسکی ورزش‌های زمستانی انجام دهید. یک منطقه پر از تپه‌های سرسبز است و جای دیگر خطی باریک از سواحل خشن و کوهستان‌های پر شیب دارد.

هر فصل فستیوال‌های خودش را دارد؛ تنها صحبت از تعطیلات عمومی مانند کریسمس، عید پاک و کارناوال نیست. با این که هر شهر این جشن‌ها را به روش خودش انجام می‌دهد، فستیوال‌های محلی نیز وجود دارند که معمولا به افتخار قدیس محافظ شهر یا اتفاق مهم دیگری در منطقه جشن گرفته می‌شوند. در هر منطقه فستیوال‌های مذهبی متعددی برپا می‌شوند. احتمالا جذاب‌ترین فستیوال‌ها برای مسافران تور ایتالیا فستیوال‌های غذا هستند که بر روی یک غذای خاص تمرکز دارند، از فستیوال قارچ تا راویولی و مارچوبه.

در میان تمامی مقصدهای تور اروپا (به خصوص کشورهای غربی این قاره)، داشتن یک تور ارزان ایتالیا ممکن‌تر از خیلی‌های دیگر است. قیمت‌ها بر اساس شهرها و منطقه‌ها و واضحا فصل‌های سفر متفاوت هستند. ساردینیا و سیسیل برای سواحل و اقامتگاه‌های ساحلیشان مشهور هستند؛ در فصل تابستان گران‌تر هستند، به خصوص برای هتل‌ها و یا اجاره خانه. در رم قیمت‌ها بر اساس فصل فرق می‌کند؛ حتی با این که این شهر مقصدی محبوب در تمام طول سال است با این حال تفاوت قیمتی کمتری با دیگر مناطق دارد. همین موضوع در مورد شهرهای پرطرفداری مانند ونیز و فلورانس هم صادق است، شهرهایی که در لیست تمامی کسانی که به تور ایتالیا می‌روند قرار دارد.

همچنان از خود می‌پرسید چرا باید به تور ایتالیا بروم؟ جواب این است که شما باید حداقل یکبار در طول زندگیتان به این سرزمین سفر کنید، چرا که آن چه که در اینجا تجربه می‌کنید را در هیچ کجای دیگری نخواهید کرد. با این همه هنر، تاریخ و زیبایی، این سرزمین از سالیان دور مقصدی پرطرفدار برای گردشگرانی از سراسر دنیا باقی مانده است و در آینده هم می‌ماند. چنین گستردگی از انتخاب‌ها و گزینه‌ها برای دیدن و انجام دادن، سفری به‌یادماندنی برای هر کسی با هر ذائقه‌ای را نوید می‌دهد. بعد از اولین سفرتان به این سرزمین تصمیم با خودتان است که دوباره برگردید یا نه، اما ما یک جورایی مطمئن هستیم که این کار را خواهید کرد.

خرید در تور ایتالیا

چه به دنبال خرید چند تا سوغاتی برای دوستان یا خانواده هستید یا جواهرات، غذاهای خاص، کارهای هنری یا لباس‌های مد روز، تور ایتالیا یک بهشت خرید برای هر کسی است که حتی اندکی به خرید کردن علاقه داشته باشد. توصیه می‌کنیم دور سوغاتی‌های معمولی و بی کیفیت که نزدیک به جاذبه‌های توریستی فروخته می‌شوند را خط کشیده و به سراغ فروشگاه‌های هنری و بوتیک‌های خاص بروید، جایی که یادگارهایی عالی برای برگشت از سفرتان پیدا خواهید کرد. در ادامه بهترین توصیه‌ها برای انجام بهترین خرید، پیدا کردن کالاهای تخفیف‌دار و هوشمندانه خریدن را به شما ارائه می‌دهیم.

خرید در رم در تور ایتالیا

چه به تور رم آمده باشید که لباس‌های طراحان معروف و کیف‌های شیک را بخرید، چه کالاهای ارزان قیمت و مد روز، این شهر یکی از بهترین مکان‌ها برای خرید در تور ایتالیا است. رم هر آن چیزی که فکرش را بکنید را در خود جای داده است؛ علاوه بر بوتیک‌ها و فروشگاه‌های برندهای سطح بالا و معروف، در این شهر شما می‌توانید به سراغ غرفه‌های بازارها و فروشگاه‌های مستقل با قیمت‌های ارزان بروید. Paciotti Salumeria یک فروشگاه مواد غذایی است که در میان توریست‌ها محبوبیت زیادی دارد. این فروشگاه توسط 3 برادر اداره می‌شود که همیشه کمک‌کننده، پر از اطلاعات، خنده‌رو و با ادب هستند. فروشگاه آنها با مواد غذایی با کیفیت بالا و قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه پر شده است. از سرکه بالزامیک و آنتی پاستو تا انواع پنیر این فروشگاه هیچ کس را دست خالی به بیرون نمی‌فرستد.

خیابان Via Condotti و پله‌های اسپانیایی منطقه اصلی خرید لباس و مد در رم هستند. در اینجا شما می‌توانید فروشگاه‌های برندهای معروف از سراسر جهان را پیدا کنید. حواستان به دور و برتان باشد، چرا که افراد مشهور عاشق گشت و گذار در این منطقه هستند. علاوه بر بوتیک‌های سطح بالا، مسافران تور ایتالیا در اینجا به رستوران‌ها و غذاخوری‌هایی شگفت‌انگیز و عالی هم دسترسی دارند. پورتا دی روما یکی از بزرگترین مال‌های شهر با بیشتر از 200 فروشگاه است. در دو طبقه این مجتمع شما می‌توانید هر آنچه که نیاز دارید از وسایل الکترونیکی تا وسایل ورزشی را پیدا کنید. مرکاتینو دل بورگتو فلامینیو بهشت عاشقان مد و کالاهای جالب توجه است. این بازار تماما در مورد پیدا کردن تخفیف‌های فوق‌العاده است، جایی که می‌توانید انواع لباس‌های دست دو در حد نو، کالاهای آنتیک و مبلمان و وسایل دکوری دست‌ساز را پیدا کنید. این بازار روزهای یکشنبه از ساعت 10 تا 7 صبح باز است، بنابراین این تجربه منحصربه‌فرد را به هیچ عنوان در تور رم از دست ندهید.

خرید در ونیز در  تور ایتالیا

برای خرید جواهرات قدیمی و شگفت‌انگیز ایتالیایی در تور ونیز به سراغ فروشگاه  Le Gioie di Bortolo بروید؛ تنوع و طراحی‌های چشم‌نواز جواهرات این فروشگاه کاری می‌کنند با دست خالی بر نگردید. ونیز را با کارناوالش که هر سال در ماه فوریه برپا می‌شود می‌شناسند؛ شهرت و البته محبوبیت این کارناوال و ماسک‌های ونیزی جهانی هستند. برای خرید یکی از این ماسک‌های فوق‌العاده به موندو نوو (Mondo Novo) بروید. در این فروشگاه ماسک‌های ارزان‌تر از 20 تا 30 دلار قیمت دارند. اگر ماسک هم نخرید بازدید از این فروشگاه ارزشش را دارد. مردم محلی توصیه می‌کنند که برای خرید بهترین شیشه مورانو به سراغ فروشگاه ونینی بروید. وسایل شیشه‌ای این فروشگاه دست‌ساز و اصیل، لوکس و منحصربه‌فرد هستند. برای خرید کالاهای آنتیک متنوع به Gioielleria Eredi Jovon بروید. این فروشگاه خدماتی عالی و تجربه‌های فراموش‌نشدنی را به مسافران تور ایتالیا ارائه می‌دهد.

خرید در میلان در تور ایتالیا

میلان بهشت خرید در تور ایتالیا و خانه برخی از مهم‌ترین و مشهورترین طراحان مد در دنیا است. برای این که مستقیما به سراغ سطح بالاترین گزینه‌های خرید بروید، باید مریع طلایی (Quadrilatero d’Oro) را پیدا کنید. قدیمی‌ترین و مشهورترین مال و مرکز خرید در دنیا، گالریا ویتوریو امانوئل 2 است که در سال 1867 افتتاح شده است. این مال نزدیک به کلیسای جامع شهر یعنی دومو قرار گرفته است. در این مرکز خرید باشکوه و دارای سقف شیشه‌ای برندهایی مانند پرادا، لوئیس ویتون و گوچی شعبه دارند. اگر نمی‌خواهید کلی پول برای برندهای طراحان معروف خرج کنید و به امید یک تور ارزان ایتالیا به این سفر آمده‌اید، باید به سراغ اوت‌لت‌های مرکز شهر بروید. اوت لت کورسو کومو 10، دی مگزین و ایل سالواجنته چند تا از بهترین‌های شهر هستند.

فروشگاه‌هایی که باید در تور ایتالیا از آنها دیدن کنید

کورسو کومو میلان (Corso Como) در میلان بیشتر از یک فروشگاه است. این مجموعه تعدادی زیادی فروشگاه و رستوران را در خود جای داده که انواع کارهای هنری، موسیقی، لباس و غذا را می‌فروشند. این مرکز خرید در گاراژی قرار گرفته که متعلق به فیات بوده است. این مرکز خرید در ابتدای دهه 1990 توسط کارلا سوزانی، سردبیر ووگ و اله تاسیس شد و امروزه یک مرکز پر هیجان و پر جنب و جوش با یک باغ، فروشگاه‌های مختلف، کتاب‌فروشی‌های عالی، گالری هنری، کافه‌ها و رستوران‌های متعدد است تا محفلی عالی برای عاشقان موسیقی و طراحی باشد. این مرکز خرید ارزش گذراندن یک روز کامل از تور ایتالیا را دارد، به خصوص در روزهای بارانی.

ونتیا استادیوم (Venetia Studium) ونیز مجموعه‌ای عالی از بالشت‌های ابریشمی و مخملی، کیف‌های دستی، لوازم جانبی و مبلمان را در تنوعی فوق‌العاده با انواع طرح‌ها و رنگ‌ها ارائه می‌دهد. این مرکز خرید مطمئنا مکانی مناسب برای کسانی نیست که می‌خواهند قیمت تور ایتالیا خود را پایین نگه دارند، با این حال فروشگاهی فوق‌العاده است برای خرید کارهای هنری خاص به عنوان سوغاتی و هدیه برای کسانی که دوستشان دارید. Venetia Studium همچنین مکانی عالی برای خرید روسری‌های شیک و لوکس با قیمت‌هایی حدود 100 دلاری برای یک روسری اندازه متوسط است.

وقتی در تور ایتالیا هستید به هیچ عنوان نباید فرصت دیدن اوت لت یکی از مشهورترین برندهای مد دنیا یعنی آرمانی را از دست بدهید. فروشگاه کارخانه جورجیو آرمانی تنها به اندازه یک سواری 20 دقیقه‌ای از میلان فاصله دارد. این فروشگاه معمولا تخفیف‌های ویژه و جشنواره‌های فروش دارد، بنابراین حتی اگر در تور میلان قصد خرید کالاهای لوکس و گران قیمت را نداشته باشید احتمالا در آخر می‌توانید یک کیف آرمانی را با قیمت باورنکردنی برای خودتان بخرید. این فروشگاه اوتلت 3 طبقه، گستره متنوعی از محصولات آرمانی را با تخفیف‌هایی از 30 تا 80 درصد به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد.

توصیه‌هایی برای خرید سوغاتی در ایتالیا

وقتی در یک کشور پر از گنجینه‌های خرید مانند ایتالیا هستید، مطمئنا می‌خواهید سوغاتی‌هایی عالی برای دوستان، اعضای خانواده، همکاران و البته خودتان بخرید. نوع هدیه و سوغاتی که شما در تور اروپا می‌خرید به بودجه‌تان و آن چه که به دنبالش هستید بستگی دارد؛ این که می‌خواهید یک کالای ارزان و شیک بخرید یا کالایی پر زرق و برق و لوکس. برخی از کالاهای ارزانی که می‌توانید بخرید شامل پاستاهای رنگارنگ، پاستاهای محلی و دست‌ساز، صابون تعطیلات، جوراب‌های کاردینال از رم و روغن زیتون هستند، آخری از واجبات سفرتان است. کالاهای با قیمت بالاتر و لوکس‌تر شامل سرکه بالزامیک، محصولات شیشه‌ای مورانو، جواهرات در ونیز و محصولات گوچی در فروشگاه اوتلت این برند نزدیک به فلورانس می‌شود.

بهترین زمان برای رفتن به تور ایتالیا

جواب دادن به سوال "بهترین زمان برای رفتن به تور ایتالیا چه وقتی است؟" کمی مشکل است، چرا که تقریبا هر زمانی از سال وقت خوبی برای این سفر به حساب می‌آید؛ کمتر کشوری در دنیا چنین ویژگی مهمی را دارد. شما می‌توانید در هر فصلی از سال، از بخشی از جاذبه‌های این سرزمین دوست‌داشتنی لذت ببرید؛ با این حال در ادامه آب و هوای کشور را در فصول مختلف بررسی می‌کنیم تا شما بتوانید در مورد انتخاب بهترین زمان سفر تصمیم‌گیری مناسب‌تری داشته باشید.

چرا از رفتن به تور ایتالیا در بهار پشیمان نخواهید شد؟

بهار زمانی عالی برای رفتن به تور ایتالیا است. برنامه‌ریزی سفر در این فصل نه تنها به شما کمک می‌کند با گرمای شدید تابستان مواجه نشوید، بلکه از مواجهه با شلوغی این فصل پر گردشگر هم خلاصتان خواهد کرد. در این وقت از سال به جز تعطیلات هفته عید پاک می‌توانید پروازهای مقرون‌به‌صرفه و هتل‌های با قیمت‌های پایین زیادی را پیدا کنید و یک تور ارزان ایتالیا داشته باشید. اگر در زمان عید پاک به سفر رفتید خود را برای مواجهه با تعداد زیادی فروشگاه، رستوران و جاذبه توریستی بسته آماده کنید. در روی دیگر رفتن به این سفر در زمان عید پاک به شما این فرصت عالی را می‌دهد که از دسته‌ها و رژه‌های هفته مقدس دیدن کنید. انتخاب بهار برای این سفر همچنین مزیت دیدن فستیوال‌ها و رویدادهای فرهنگی متعددی مانند فستیوال گل و گل‌آرایی را به شما می‌دهد. یکی دیگر از مزیت‌های رفتن به تور اروپا در بهار داشتن ساعات بیشتر نور روز است. این موضوع به توریست‌ها کمک می‌کند مناطق ناآشنا را راحت‌تر و آسوده‌تر بگردند و اگر هم در جایی از سفرشان با قطار یا قایق جابه‌جا شدند بتوانند جاذبه‌های بیشتری را ببینند.

مزیت‌های رفتن به تور ایتالیا در تابستان

سفر در تابستان به یک کشور مدیترانه‌ای مترادف با لذت بردن از مقدار زیادی نور آفتاب و سواحل خیره‌کننده و نفس‌گیر است. اگر در این زمان به تور ایتالیا بروید، شما همچنین می‌توانید در فستیوال‌های شگفت‌انگیز تابستانه، کنسرت‌ها و نمایش‌های روباز و بیرون‌گردی در ساعت‌های بعدازظهری لذت ببرید. به علاوه شما ساعت‌های روشنی بیشتری را نسبت به بهار در اختیار دارید.

چرا در پاییز به تور ایتالیا برویم؟

رفتن به تور ایتالیا در پاییز مزایای مالی زیادی دارد. قیمت‌های پایین‌تر پروازها و هتل‌ها، امکان رفتن به یک تور ارزان ایتالیا را بیشتر از هر زمانی از سال ممکن می‌کنند. شما می‌توانید از خوردن غذاهای پاییزه مانند ترافل و قارچ‌های وحشی لذت ببرید، در فستیوال‌ها پاییزه و رویدادهای فرهنگی شرکت کنید و در مناطق مختلف بگردید بدون این که نیاز باشد با گرمای شدید هوا دست و پنجه نرم کنید. به علاوه شما فرصت این را خواهید داشت که از برخی از اصلی‌ترین جاذبه‌های این سرزمین مانند کولوسئوم و واتیکان بدون نیاز به ایستادن در صف‌های طولانی و به نظر بی‌انتها دیدن کنید. شما همچنین می‌توانید زیبایی وصف‌ناشدنی طبیعت پاییزی ایتالیا را تجربه کنید.

آیا رفتن به تور ایتالیا در زمستان مزیتی دارد؟

رفتن به تور ایتالیا در زمستان یعنی بهره بردن از پایین‌ترین قیمت‌ها برای پروازها و هتل‌ها، مگر این که برنامه داشته باشید در طول تعطیلات کریسمس به این سفر بروید. به علاوه وقتی در سرما به تور اروپا می‌روید می‌توانید اسکی کنید، ورزش‌های زمستانی انجام دهید و زیبایی طبیعت و شهرهای سفید پوش شده این سرزمین را تجربه کنید. شما همچنین می‌توانید از دیدن مراسمی مانند کریسمس، جشن سال نو و کارناوال‌ها لذت ببرید. در این مدت نمایش‌های فرهنگی زیادی در تئاترهای تاریخی شهرها برپا می‌شوند.

قیمت تور ایتالیا

گردشگران قبل از هر سفر سوالات زیادی در ذهن دارند، مخصوصا اگر برای اولین بار باشد که به یک کشور سفر می‌کنند. سوالات زیادی مطرح است اما اصلی‌ترین سوال‌ها در دو دسته‌بندی مهم قرار می‌گیرند: برنامه سفر و بودجه مورد نیاز برای انجام آن سفر. البته جواب دادن به این سوال که قیمت تور ایتالیا دقیقا چه قدر خواهد بود، مشکل است چرا که هر کس سلیقه و ذائقه خاص خودش را دارد و اولویت‌هایش متفاوت است. با این حال با مثال آوردن می‌توان شمایی کلی از مخارج سفر را نشان داد. در ضمن مقرون‌به‌صرفه بودن یک سفر برای خیلی‌ها مهم است، در نتیجه توصیه‌هایی به شما می‌کنیم تا بتوانید در هر حالتی یک تور ارزان ایتالیا را داشته باشید.

قیمت بلیت هواپیما ایتالیا

قیمت بلیت هواپیما به این سرزمین می‌تواند با توجه به المان‌های مختلف متفاوت باشد، اما معمولا به دو فاکتور اصلی وابسته است: زمان و مبدا پرواز. گران‌ترین زمان برای خرید بلیت هواپیما، فصل پرگردشگر تابستان است، که معمولا از نیمه‌های می تا نیمه‌های سپتامبر (و گاهی تا خود آگوست) ادامه دارد. و حدس زدنش سخت نیست که هر چه قدر فاصله بیشتری داشته باشید، قیمت بلیت هواپیما نیز گران‌تر خواهد بود. داشتن یک تور ارزان ایتالیا در این فصل پر مخاطب کار سخت‌تری خواهد بود، اما نگران نباشید همچنان گزینه‌هایی وجود دارند که به وسیله آنها شما می‌توانید قیمت تور ایتالیا خود را پایین بیاورید. گاهی اوقات شما با یک پرواز دو مرحله‌ای و نه مستقیم شانس پرداخت پول کمتر را خواهید داشت، برای مثال ممکن است پرواز ارزان قیمتی به یکی دیگر از شهرهای اروپایی مانند پاریس، آمستردام، لندن یا فرانکفورت وجود داشته باشد. اگر یک بلیت خیلی ارزان به مقصد این شهرها پیدا کنید، بعد می‌توانید به سراغ یک گزینه ارزان دیگر تا مقصد بعدی خود بروید.

به طور عمومی قیمت بلیت هواپیما در زمستان ارزان‌تر است؛ در ژانویه و فوریه پیدا کردن بلیت هواپیما با تخفیف‌های باورنکردنی خیلی غیر معمول نیست. اگر بودن در هوای سرد تصور شما از یک سفر عالی نیست، گزینه بعدیتان برنامه‌ریزی سفر در فصل نیمه خلوت (معمولا شامل ماه‌های مارس، آوریل و اکتبر) است. در این ماه‌ها شما می‌توانید توازنی منطقی بین آب و هوای خوب و قیمت‌های ارزان را پیدا کنید. وقتی در حال برنامه‌ریزی سفر هستید و می‌خواهید یک تور ارزان ایتالیا داشته باشید، باید به سراغ سایت‌های رزرو پرواز رفته و آنها را بررسی کنید تا ببینید چه زمانی قیمت‌ها پایین می‌آیند. نیم‌نگاهی به فرودگاه‌های مختلف هم داشته باشید، چرا که گاهی قیمت بلیت هواپیما به میلان یا ونیز ارزانتر از قیمت بلیت رم است. هزینه پرواز بخش اصلی مخارج سفرتان را تشکیل می‌دهد، در نتیجه با تحقیق و انتخاب درست می‌توانید به مقدار قابل توجهی قیمت تور ایتالیا خود را پایین بیاورید.

قیمت هتل در ایتالیا

این یکی از بخش‌های مهم و تاثیرگذار در قیمت تور ایتالیا شما است، که گسترده‌ترین تنوع ممکن را هم دارد. خوشبختانه در این مورد بیشتر المان‌هایی که روی هزینه‌های نهایی تاثیر می‌گذارند، در کنترل شما هستند. مانند قیمت بلیت هواپیما، قیمت هتل هم مشخصا به زمان سفرتان بستگی دارد. هتل‌ها، مهمانخانه‌ها و خوابگاه‌ها در ماه‌های تابستان بالاترین قیمت‌ها را دارند. این قیمت‌های بالا شامل تعطیلات مهم مانند عید پاک، کریسمس و سال نو هم می‌شوند. مانند کارناوال ونیز، هر شهر و منطقه رویدادها و فستیوال‌ها کوچکتری دارند که باعث می‌شوند قیمت‌ها بالا بروند. توجه به تقویم تعطیلات و رویدادهای این سرزمین به شما کمک می‌کند بدانید در چه زمانی و در چه منطقه‌ای باید انتظار قیمت‌های بالاتر را داشته باشید. نوع اقامتگاهی که به دنبالش هستید هم تاثیر مهمی بر هزینه کلی سفرتان خواهد داشت. گرفتن یک تخت در خوابگاه 6 تخته مطمئنا هزینه کمتری از یک هتل 3 ستاره با سرویس بهداشتی خصوصی دارد. در ارزان‌ترین حالت می‌توانید یک تخت در خوابگاه را از شبی 15 دلار تا شبی 40 دلار بسته به شهری که به آن سفر کردید و فصل سفر پیدا کنید. هتل‌های رده متوسط (2 ستاره و 3 ستاره) هم بین 60 تا 200 دلار برای هر شب قیمت دارند. ماندن در شهرهای کمتر محبوب و دور از جاذبه‌های اصلی می‌تواند به شما کمک کند یک تور ارزان ایتالیا داشته باشید.

هزینه جابه‌جایی در تور ایتالیا

وقتی نوبت به جابه‌جایی در شهرها برسد، تعداد زیادی انتخاب دارید. این که چه وسیله‌ی بهترین انتخاب برای جابه‌جایی است، به جایی که قرار است بروید و تعداد نفرات همراهتان بستگی دارد. یک کوله‌پشتی‌گرد تنها که از شهرهای بزرگ دیدن می‌کند می‌تواند کار خود را به راحتی با قطارها و اتوبوس‌ها راه بیاندازد، ولی یک خانواده یا گروه 4 نفره که می‌خواهند به مناطق خارج شهری بروند مطمئنا به یک ماشین کرایه‌ای نیاز خواهند داشت. قیمت بلیت قطار سابقا ارزان‌تر بود، اما با این وجود گشت و گذار در تور ایتالیا با قطار همچنان بهترین ترکیب از راحتی و قیمت‌های پایین را به گردشگران ارائه می‌دهد. برای این که بدانید بلیت‌های تک سفره یا چند سفره برایتان مناسب هستند، باید برنامه سفر خود را مشخص کرده و قیمت‌ها را با هم مقایسه کنید. اتوبوس‌ها ارزانتر هستند اما تمامی مسیرها در کشور را پوشش نمی‌دهند، برای مثال رفتن از رم به ونیز با اتوبوس چالش‌برانگیزتر از آن است که ارزشش را داشته باشد.

رانندگی در داخل شهرها می‌تواند یک سردرد حسابی برایتان به ارمغان آورد، اما در بیرون از شهرها بهترین راه برای جابه‌جا شدن است. اگر در برنامه سفرتان بیشتر وقت‌ها در شهرهای بزرگ هستید اما می‌خواهید چند روزی را بی‌هدف در مناطق بیرون شهرها بگردید و در جاده‌های زیبای مناطقی مانند توسکانی و سیسیل رانندگی کنید، می‌توانید برای بیشتر بخش‌های تور ایتالیا خود از قطارها استفاده کنید و برای آن چند روز یک ماشین کرایه کنید. این روش گزینه کرایه اتومبیل را حتی برای آنهایی که بودجه کمی دارند و می‌خواهند یک تور ارزان ایتالیا داشته باشند ممکن می‌کند، کسانی که در حالت عادی کرایه اتومبیل برایشان گران‌تر از آن چیزی است که حتی به آن فکر کنند. توجه داشته باشید که ماشین‌های دنده اتوماتیک، گران‌تر از دنده دستی هستند. بلیت چند منظوره قطار برای 7 روز 307 دلار برای قطارهای درجه دو و 379 دلار برای درجه یک قیمت دارد. گزینه‌های دیگری برای سفرهای 3 روزه و 10 روزه هم وجود دارد؛ بلیت برای افراد 26 سال به پایین ارزان‌تر است. بلیت‌های تک سفره هم بسته به مسافت قیمت‌های متفاوتی دارند، برای مثال بلیت قطار رم به ونیز می‌تواند 90 یورو برای قطار سریع‌السیر درجه یک یا 40 یورو برای قطار درجه دو و کندتر قیمت داشته باشد. کرایه یک اتومبیل معمولی دنده دستی در فلورانس که می‌تواند گزینه خوبی برای چند روز گشت و گذار در توسکانی باشد، از حدود 50 دلار برای هر روز در فصل پرگردشگر تا 40 دلار در فصل نیمه خلوت قیمت دارد.

هزینه غذا در تور ایتالیا

حتی اگر یک عاشق غذای جدی نیستید نمی‌توانید این سرزمین را بدون مزه کردن غذاهای معروفش ترک کنید. خبر خوب به خصوص برای آنهایی که دوست دارند یک تور ارزان ایتالیا داشته باشند این است که خوردن غذاهای خوب در این سفر بدون خرج کردن پول خیلی زیاد به راحتی ممکن است. اگر هتل‌تان صبحانه رایگان داشته باشد (و برای این وعده هزینه اضافی نگیرد)، برای اولین وعده پول صرفه‌جویی کرده‌اید. شما همچنین می‌توانید از سوپرمارکت‌ها خوراکی خریداری کرده و یک ناهار ساده نوش جان کنید. اگر محل اقامت‌تان آشپزخانه داشته باشید، می‌توانید خوراکی‌های ساده درست کرده و هزینه‌هایتان را پایین بیاورید. سر زدن به بازارهای روز راهی عالی برای خرید محصولات تازه و مختلف هر فصل و مهمتر از همه محصولات محلی است.

وقتی در بیرون و در رستوران‌ها غذا می‌خورید، دانستن غذاهای هر فصل و همچنین غذاهای معروف آن شهر یا منطقه به شما کمک می‌کند وعده‌های ارزانتری پیدا کنید و مزه‌های بهتری را بچشید. برای مثال یک پیتزای کامل در یک پیتزافروشی ناپل کمتر از 5 یورو قیمت دارد. در زمان انتخاب رستوران به سراغ آنهایی که منویی ترجمه شده به چند زبان دارند نروید، در این حالت می‌توانید پول کمتری پرداخت کرده و قیمت تور ایتالیا خود را پایین بیاورید، در ضمن غذاهای خوشمزه‌تری نوش جان می‌کنید. در رستوران‌هایی که هم ناهار و هم شام ارائه می‌دهند بهتر است وعده اصلیتان را در زمان ناهار بخورید، چرا که در این زمان قیمت‌ها پایین‌تر هستند.

در برخی مناطق مغازه‌های خیلی کوچک ارائه‌کننده غذا وجود دارند که غذاهایشان را از یک پنجره کوچک رو به پیاده‌رو به مشتریان در بیرون ارائه می‌دهند. وقتی در تور ایتالیا از یکی از این غذاخوری‌ها یک پیتزای کوچک 3 یورویی می‌خرید، جایی برای نشستن وجود ندارد و باید آن را روی نیمکت پارک یا پله‌های یک کلیسا میل کنید. توجه داشته باشید که سبزیجات و سالاد بخشی از غذاهای اصلی نیستند و شما باید آنها را به صورت جداگانه بخرید. اگر کم غذا هستید می‌توانید تنها یک آنتی‌پاستا و یک پاستا یا غذای اصلی را با یک سالاد ساده تهیه کنید. این طور نیست که در تمام رستوران‌ها مجبور باشید تمام بخش‌های یک وعده غذا (پیش‌غذا، غذای اصلی و دسر) را سفارش دهید.

صبحانه، ارزان‌ترین وعده روز در تور ایتالیا خواهد بود که معمولا از یک فنجان قهوه و یک شیرینی تشکیل شده است. صبحانه 2 تا 3 یورویی معمول است. یک پاستا می‌تواند از 7 تا 12 یورو (بسته به محتویات غذا و جایی که آن را سفارش می‌دهید) قیمت داشته باشد. یک غذای اصلی (شامل گوشت معمولا) معمولا بین 9 تا 18 یورو قیمت دارد. بستنی ایتالیایی (جلاتو) به ازای هر اسکوپ 1 تا 2 یورو قیمت دارد. توجه داشته باشید که در بسیاری از رستوران‌ها یک مبلغ 1 تا 3 یورویی را برای حق سرویس از مشتری دریافت می‌کنند. بیشتر مردم محلی بیشتر از 1 تا 2 یورو انعام نمی‌دهند. اگر کار کارکنان خیلی عالی بود می‌توانید چند یورو بیشتر بپردازید، اما لزومی ندارد مقید به دادن انعام 15 تا 20 درصدی باشید که در کشورهای دیگر مانند آمریکا معمول است. اگر کارت اعتباری دارید حتما قبل از رفتن به یک رستوران بپرسید که آن رستوران کارت قبول می‌کند یا نه (بسیاری نمی‌کنند).

هزینه بازدید از جاذبه‌ها در تور ایتالیا

مقدار پولی که هر گردشگر برای بخش "دیدن جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی" در سفرش خرج می‌کند مستقیما به علایق و برنامه‌اش بستگی دارد. البته فهمیدن این که دیدن این جاذبه‌ها چه مقدار از قیمت تور ایتالیا شما را شامل می‌شود کار ساده‌ای است، چرا که می‌توانید از طریق سایت‌های مختلف قیمت بلیت ورودی موزه‌های اصلی، گالری‌ها، یادبودها و دیگر مکان‌های دیدنی را که قرار است از آنها بازدید کنید را متوجه شوید. بعضی مواقع اصلی‌ترین جاذبه یک شهر رایگان است، مانند باسیلیکای واتیکان، باسیلیکای سینت مارک در ونیز و دومو در میلان، که یک خبر خوشایند برای آنهایی است که می‌خواهند یک تور ارزان ایتالیا داشته باشند. کلیساها در این سرزمین کارهای هنری را در خود جای داده‌اند که گاهی شاهکار یک موزه در جایی دیگر به حساب می‌آیند. در بسیاری از موارد شما می‌توانید به رایگان یا با دادن یک اعانه کوچک از آنها دیدن کنید. به همین دلیل است که سر زدن به تمام کلیساها در این سفر ایده خوبی است، حتی اگر ندانید در داخل آنها چه چیزی وجود دارد.

بیشتر شهرها (شامل رم، ونیز و ناپل) بلیت‌های چند منظوره ویژه دارند که به وسیله آنها می‌توانید از اصلی‌ترین جاذبه‌ها دیدن کرده (و در مواردی از وسایل حمل و نقل عمومی شهر استفاده کنید) و به راحتی یک تور ارزان ایتالیا داشته باشید. اگر در تور ایتالیا در یک شهر بیشتر از 24 ساعت می‌مانید، اطلاع پیدا کردن از چند و چون تهیه این بلیت‌ها ارزشش را دارد. در ضمن به یاد داشته باشید که اگر در یک گشت همراه با راهنما شرکت کردید، چند یورو را برای انعام دادن به راهنما نگه دارید. قیمت بلیت ورودی چند جاذبه را به شما می‌گوییم تا ایده‌ای کلی از قیمت‌ها به دست آورید. بلیت کولوسئوم رم 12 یورو قیمت دارد. بلیت موزه‌های واتیکان 13 یورو و قیمت ورودی برج پیزا برای بالا رفتن از آن 15 یورو است. بلیت موزه یوفیزی فلورانس و بلیت بازدید از تابلوی شام آخر در میلان هم 6.5 یورو قیمت دارند. بلیت ورودی به مجموعه باستانی پومپی 11 یورو است.

هزینه خرید در تور ایتالیا

تنها شما هستید که می‌توانید مشخص کنید چه قدر قرار است برای خرید سوغاتی، لباس و دیگر کالاها در تور ایتالیا خرج کنید. سخت است قبل از برگشتن از سفر از فروشگاه‌های زیبایی مانند پرادا در گالریای میلان دیدن نکنید، ولی در این مورد و بسیاری از موارد دیگر در زمان خرید در این سرزمین، این گفته قدیمی صادق است: اگر باید بپرسید که یک چیز چه قیمتی دارد، به احتمال زیاد نمی‌توانید از پس خریدنش بر بیایید. در شهرهای بزرگ توریستی تعداد زیادی دستفروش وجود دارند که دکه‌هایشان با سوغاتی‌های ارزان و کارت پستال‌ها پر شده‌اند؛ این کالاهای کم کیفیت در چین ساخته شده‌اند و معمولا ارزش خرج کردن حتی چند یورو را هم ندارند. شما می‌توانید سوغاتی‌های عالی را در بازارهای روباز که یک یا دوبار در هفته در بیشتر شهرها برپا می‌شوند پیدا کنید. این کالاهای ارزان و خوب شامل لباس، کیف دستی و حتی کفش هم می‌شوند، ولی اگر به دنبال خرید یک ماکت مینیاتوری از گوندولا یا مجسمه داوود هستید به احتمال زیاد آن‌ها را تنها در فروشگاه‌های توریستی پیدا خواهید کرد. قبل از رفتن به تور ایتالیا تحقیق کنید و ببینید شهر و منطقه‌ای که از آن دیدن می‌کنید برای ساخت چه کالایی مشهور است، چرا که ممکن است فرصت این را پیدا کنید کالایی ارزشمند را بخرید که در جای دیگر چندین برابر قیمت دارد. برای نمونه می‌توان به ظروف سفالی دروتا و شیشه‌های مورانو اشاره کرد.

دیدگاه های مرتبط با "تور ایتالیا"

* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)