صنایع دستی

اتمام بازسازی پل تاریخی آق قلا و شروع عملیات نورپردازی

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان از اتمام بازسازی وآغاز نورپردازی پل تاریخی آق قلا و بازسازی ضلع شرقی مرکز محله سرچشمه در گرگان اطلاع داد.

13 تیر 1399

آخرین شرایط بازسازی پل تاریخی دزفول ، طاق های پل نیازمند بازسازی اساسی است

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول با تاکید بر لزوم ادامه بازسازی پل قدیم دزفول، جزئیات ضوابط بازسازی این پل تاریخی را تشریح کرد.

28 خرداد 1399

با یک کلیک در شهر خلاق موسیقی جهان گردش کنید

متاسفانه در کشور ما به ویژه استان کردستان تا پیش از شروع بحران کرونا و شروع روزگار تلخ صنعت گردشگری، به گردشگری مجازی به عنوان امری مهم و تأثیرگذار در جذب گردشگر و پیشرفت صنعت گردشگری هیچ توجهی نشده بود.

15 خرداد 1399

فعالیت 55 هتل آپارتمان در قم با آسانسورهای ناایمن

در جلسه گفت وگوی بخش خصوصی با دولت بر ایمن سازی مراکز اقامتی استان به ویژه در مبحث استانداردسازی آسانسورها تأکید شد.

25 اردیبهشت 1399

فریدون محمدی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز شد

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حکمی فریدون محمدی را به عنوان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز منصوب کرد.

18 اردیبهشت 1399

بازار درای بریج تفلیس گرجستان

کمتر گردشگری یافت می شود که به شهر یا کشوری سفر کند ولی سری به مراکز خرید و بازارهای آن نزند . تفلیس دارای مراکز خرید مدرن و بازارهای محلی متعددی است که با مراجعه به آن ها می توان خریدی مناسب و دلچسب داشت . بازار درای بریج تفلیس Dry Bridge Market Tbilisi یکی از گزینه...

10 اردیبهشت 1399

جشن ملی ثبت قنات قصبه گناباد برگزار می گردد

خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد گفت: جشن ملی ثبت قنات قصبه گناباد و 10 قنات ایرانی دیگر در فهرست میراث جهانی یونسکو، فردا پنج شنبه 14 بهمن ماه با حضور دکتر زهرا احمدی پور، معاون رییس جمهور و رئیس سازمان میراث...

30 فروردین 1399

کاهش 70درصدی سطح اشغال مسافرخانه ها و هتل های البرز

سرپرست معاونت گردشگری البرز از کاهش 70درصدی سطح اشغال هتل ها، مسافرخانه ها و بخش های بوم گردی در سطح استان تا انتها نوروز اطلاع داد.

21 فروردین 1399

استان همدان بر ریل اقتصاد مقاومتی در حرکت است

معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه استان همدان بر ریل اقتصاد مقاومتی حرکت می کند،گفت: مدیران در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی مسائل استان را برای انعکاس به مرکز و رفع آن به صورت ملموس و واقعی بیان کنند.

18 فروردین 1399

اعتبارات سال جاری میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان 10 برابر سال گذشته رشد داشته است

خبرنگاران/سیستان و بلوچستان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان سال آینده به عنوان مقصد گردشگری کشور معین شده با هدف معرفی قابلیت های تاریخی، فرهنگی و صنایع دستی اعتبارات سال جاری میراث...

18 فروردین 1399

50 سکه دوران صفویه در سمنان کشف شد

مسئول واحد حقوقی و املاک اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از کشف 50 عدد سکه تاریخی عصر صفوی از یک راکب موتورسیکلت در شهر تاریخی سمنان اطلاع داد.

18 فروردین 1399

سیستم آبرسانی تاریخی در شهرستان محلات کشف شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از کشف بقایای یک سیستم آبرسانی تاریخی، هنگام اجرای طرح ساماندهی محوطه پیرامونی سرچشمه شهر محلات اطلاع داد.

17 فروردین 1399

حضور ایران در جشنواره فرهنگی پودراجایا

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور با اعلام حضور ایران در جشنواره فرهنگی پودراجایا گفت: استان یزد به عنوان نماینده ایران معرفی شده تا پس از جمع آوری آثار از استان های دیگر، در فستیوال سال 2016 شرکت کند.

16 فروردین 1399

نیروی انتظامی و اداره میراث فرهنگی تهران تفاهمنامه امضا کردند

به گزارش خبرنگاران، تفاهمنامه همکاری بین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و اداره کل میراث فرهنگی تهران پیش از ظهر روز چهارشنبه در محل فرماندهی تهران برگزار گشت. در در ماده یک این تفاهمنامه که بین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ به نمایندگی سرتیپ پاسدار حسین...

15 فروردین 1399

ثبت 10 میلیون و 600 هزار نفر اقامت در تابستان امسال

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: 10 میلیون و 600 هزار نفر اقامت در تابستان امسال به ثبت رسیده که نسبت به سال گذشته 19 درصد افزایش داشته است.

14 فروردین 1399

کدام شهرهای دنیا برای خرید مناسبند؟

اگر بدنبال مکانهایی هستید که حرف های جدیدی برای گفتن دارند و می خواهید اطراف خود را بگونه ای متفاوت ببینید ،به سراغ بهترین مراکز خرید در سراسر دنیا می رویم تا ببینیم در جاهای دیگر دنیا بازارها چگونه هستند و کجاها بهترین فروشگاه ها، بوتیک ها و حراج ها...

6 فروردین 1399

دستگیری 3 حفار غیرمجاز در بجنورد

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی از دستگیری و تشکیل پرونده برای 3 حفار غیرمجاز در روستای قره خان بندی شهرستان بجنورد خبر داد.

1 فروردین 1399

کارگروه های فرهنگی و مالی ویژه گردشگری در مجلس تشکیل شده است

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در بحث میراث فرهنگی و گردشگری دارای دو کارگروه فرهنگی و اقتصادی است تا به توان بخش عمده ای از منابع اقتصادی کشور را از راه گردشگری تامین کرد.

28 اسفند 1398

ایجاد 500 فرصت شغلی جدید در حوزه صنایع دستی چهارمحال و بختیاری

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای سال جاری تا به امروز زمینه اشتغال جدید برای 500 نفر در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی این استان ایجاد شده است.

26 اسفند 1398

پوشش سقف محدوده کاوش در معدن نمک چهرآباد زنجان بازسازی شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان، یحیی رحمتی، در جمع مدیران شهرستان سلطانیه وجود جاده ترانزیت و اتوبان زنجان-قزوین در کنار راه دسترسی به شهر سلطانیه را از زیر ساخت های رشد و توسعه گردشگری سلطانیه توصیف کرد.

22 اسفند 1398
تعداد: (54)