11 کاری که باید در شهر سویل اسپانیا تجربه کنید

به گزارش تور ایتالیا ارزان، سویل بدون شک یکی از تماشای ترین شهرهای گردشگری در اروپا است. این شهر تاریخی که در منطقه خودمختار اندلس در کشور اسپانیا قرار گرفته است، یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری این منطقه به شمار می رود. سالانه گردشگران و مسافران بسیاری به تماشا ساحل زیبا و آرام این منطقه و جاذبه های تاریخی سویل جذب می شوند. سویل این شهر زیبا میزبان بناهای تاریخی و حیرت انگیز بسیاری همانند کلیساها و قصر الکازار تا آرامگاه کریستوف کلمب (کاشف قاره آمریکا) است.

11 کاری که باید در شهر سویل اسپانیا تجربه کنید

شاید بتوان یکی از مهدهای هنر و معماری را در این شهر تاریخی و باقدمت جست. بی علت نیست که بسیاری از گردشگران سفر به سویل اسپانیا را انتخاب می نمایند. اگر شماهم قصد سفر به این شهر تاریخی و رویایی را دارید در ادامه همراه باشید تا 11 کاری که باید در شهر سویل اسپانیا تجربه کنید را معرفی کنیم.

قصر الکازار

قصر الکازار یا مبارک بخشی از کاخ پادشاهی الکازار است که در شهر سویل قرار گرفته است. این قصر بزرگ و زیبا در قرن 14 به سبک معماری مسلمان شمال آفریقا بنا شده است. استخرها، باغ ها، دروازه ها، حیاط ها و حوضچه ها بخشی از معماری حیرت انگیز این قصر را تشکیل می دهند.

جالب است بدانید که هنوز خاندان سلطنتی اسپانیا از بخشی از این قصر برای اقامت و بعضی مراسم های ویژه استفاده می نمایند.

بازدید از قصر الکازار

ساعت بازدید: همه روزه از ساعت 12 ظهر تا 12 شب

نباید فراموش کنید که روزهای آدینه یا برگزاری بعضی مراسم ها می تواند بر روی ساعت بازدید اثر بگذارد.

بلیت: دارد

اگر تحمل گرمای طاقت فرسای اسپانیا را برای ایستادن در صف خرید بلیت ندارید، به شما پیشنهاد می کنیم که به وسیله وبسیات این قصر (realalcazarsevilla.sacatuentrada.es) به صورت آنلاین بلیت تهیه کنید.

آدرس:

آدرس قصر الکازار در سویل اسپانیا را می توانید بر روی نقشه زیر ببینید.

کلیسای جامع سویل

یکی از مشهورترین جاذبه های دیدنی در سویل که حتما باید به دیدن آن بروید، بدون شک کلیسای جامع سویل است. این کلیسا آنقدری بزرگ است که در زمره بزرگ ترین کلیساهای دنیا قرار گرفته است. این کلیسا در حقیقت بزرگ ترین کلیسا به سبک معماری گوتیک و سومین کلیسای بزرگ دنیا است.

این کلیسا بر روی یک مسجد بنا شده است و در حال حاضر به عنوان یکی از میراث های فرهنگی یونسکو شناخته می گردد.

آرامگاه کاشف بزرگ قاره آمریکا، کریستوف کلمب نیز در این کلیسا قرار گرفته است. جسد کریستوف کلمب که پس از مرگ در مکان های مختلفی دفن و جابه جا شد، برای آخرین بار در کلیسای جامع سویل به خاک سپرده شد. با این حال همچنان بحث بر سر آرامگاه حقیقی این کاشف وجود دارد. نباید فراموش کنید که به دیدن آرامگاه این کاشف بزرگ در این کلیسا بروید.

بازدید از کلیسای جامع سویل

ساعت بازدید: همه روزه از ساعت 8 صبح الی 2 بعدازظهر و از ساعت 4 عصر تا 7 شب

بلیت: دارد

آدرس:

آدرس کلیسای جامع سویل اسپانیا را می توانید بر روی نقشه زیر ببینید.

کلیسای جامع خیرالدا

کلیسای جامع خیرالدا که از نمادهای مهم و مشهور شهر سویل شناخته می گردد از دیگر جاذبه های گردشگری این منطقه است که بازدید آن را نباید از دست بدهید. این کلیسای بزرگ که بر روی یک مسجد بنا شده است دارای یک برج مرتفع بدون هیچ پله ای است.

این برج مرتفع کلیسا هیچ پله ای ندارد و داخل آن تنها از 34 سطح شیب دار برای صعود به بالای برج استفاده شده است. یکی از دلایل ساخت سطوح شیب دار به جای پله احتمالا آن بوده است که در مواقعی با اسب به بالای برج می رفتند. برای بازدید و صعود از این برج بدون شک به کفش های راحتی احتیاج خواهید داشت.

جالب است بدانید که بسیاری بناهای مشهور دیگر در دنیا همانند برج آزادی در میامی، آسمان خراش ریگلی در شهر شیکاگو، ورزشگاه مدیسون اسکوار گاردن در نیویورک از معماری این بنای باشکوه الهام گرفته اند.

بازدید از کلیسای جامع خیرالدا

ساعت بازدید: همه روزه از ساعت 9 صبح تا 10 شب

بلیت: دارد

آدرس:

آدرس کلیسای جامع خیرالدا در سویل اسپانیا را می توانید بر روی نقشه زیر ببینید.

میدان متروپل پاراسول

اگر قصد بازدید از شهر سویل را دارید، به شما رفتن به میدان متروپل پاراسول را پیشنهاد می کنیم. در این میدان شما می توانید نمایی از منظره ها شهر زیبای سویل در پیش چشمان خود ببینید. این میدان که با نام دیگر میدان قارچی نیز شناخته می گردد یک بنای معاصر است و معماری شگفت انگیزی دارد.

شما با گشت وگذار در آن به ویژه در هنگام غروب آفتاب می توانید منظره ها خیره نماینده ای از سطح شهر را ببینید.

بازدید از میدان متروپل پاراسول

ساعت بازدید: همه روزه به جز یکشنبه ها از ساعت 10 صبح الی 8 شب، یکشنبه ها از ساعت 10 صبح الی 2 بعدازظهر

بلیت: دارد

این میدان یکی از مقرون به صرفه ترین جاذبه های دیدنی در شهر سویل اسپانیا است.

آدرس:

آدرس میدان متروپل پاراسول را می توانید بر روی نقشه زیر ببینید.

میدان اسپانیا

نمی توانید به دیدن شهر سویل بروید و از میدان اسپانیا بازدید نکنید. این میدان یکی از دیدنی ترین جاذبه های شهر سویل به شمار می ورد. میدان اسپانیا یا پلازا اسپانیا که از یک کاخ و بنایی نیم دایره تشکیل شده است، حدود یک قرن قدمت دارد. این میدان در سال 1929 میلادی برای برپایی یک نمایشگاه بزرگ آمریکایی در اسپانیا بنا شد.

جالب است بدانید که در میدان اسپانیا می توانید اطلاعات کامل سایر شهرها و اشخاص مهم اسپانیا را ببینید.

بازدید از میدان اسپانیا

ساعت بازدید: محدودیت ندارد

بلیت: ندارد

آدرس:

آدرس میدان اسپانیا در شهر سویل را می توانید بر روی نقشه زیر ببینید.

پارک ماریا لوییزا

پارک ماریا لوییزا یکی از بزرگ ترین پارک های شهر سویل است که در مرکز شهر قرار گرفته است. این پارک در گذشته بخشی از کاخ سن تلمو بوده است. این پارک با قدمت صدساله خود بدون شک یکی از مهیج ترین مکان ها برای پیاده روی و گشت وگذار است. بعلاوه این پارک به میدان اسپانیا ختم می گردد که می توانید همزمان هم از بازدید این میدان لذت ببرید و هم در پارک بگردید.

بازدید از پارک ماریا لوییزا

ساعت بازدید: همه روزه از ساعت 8 صبح الی 10 شب

بلیت: دارد

آدرس:

آدرس پارک ماریا لوییزا در سویل اسپانیا را می توانید بر روی نقشه زیر ببینید.

منطقه تریانا

منطقه تریانا یکی از محدوده های اطراف شهر سویل است که در نزدیکی ساحل قرار گرفته است. تریانا یکی از پرجنب وجوش ترین منطقه ها حاشیه ای شهر سویل است که به علت نقاشی های خیابانی و پایکوبی محلی فلامنکو معروفیت دارد. بازدید از بافت زیبای این منطقه، معماری ها و رنگ ها می تواند شما را به هیجان بیاورد.

بعلاوه نباید فراموش کنید که از مجسمه پایکوبی محلی فلامنکو و بستنی فروشی های لوس والنسیانوس دیدن کنید. قطعا طعم بی نظیر بستنی هورتاچا را از یاد نخواهید برد.

بازدید از منطقه تریانا

ساعت بازدید: محدودیت ندارد

بلیت: ندارد

آدرس:

آدرس منطقه تریانا در سویل اسپانیا را می توانید بر روی نقشه زیر ببینید.

نمایش فلامنکو و تابلوس

یکی از برترین تجربه های سویل اسپانیا، دیدنی نمایش های فلامنکو و تابلوس خواهد بود. شما می توانید با گشت وگذار در خیابان ها آوازخوان های محلی این منطقه را پیدا کنید که به اجرای 90 دقیقه ایی فلامنکو و تابلوس مشغول هستند. بعلاوه در فصل بهار جشنواره ای با موضوع این نمایش بومی برگزار می گردد که می توانید از آن بازدید کنید.

بازدید از نمایش فلامنکو و تابلوس

ساعت بازدید: ندارد

در بعضی محله ها و رستوران ها می توانید اجرای این نمایش را دیدن کنید.

بلیت: دارد

آدرس:

آدرس یکی از معروف ترین مکان های اجرای این نمایش را می توانید بر روی نقشه زیر ببینید.

موزه های سویل

از دیگر دیدنی های شهر سویل، موزه های شگفت انگیز آن است. اگر بخواهید کمی از آفتاب و گرمای اسپانیا پناه بگیرید، بدون شک بازدید از موزه ها می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. این شهر موزه های بسیاری دارد. موزه باستان شناسی سویل دارای آثار تاریخی از قرن هشتم پیش از میلاد است. بعلاوه سلاح ها و صنایع دستی بسیاری از قرن شانزدهم در این موزه دیده می گردد.

موزه هنرهای زیبا نیز از قرن هفدهم و هجدهم میلادی، آثار هنری بسیاری را در خود جای داده است که اگر به تاریخ هنر علاقه داشته باشید، این موزه برای شما انتخاب مناسبی خواهد بود.

بازدید از موزه های سویل

ساعت بازدید: از ساعت 9 صبح الی 9 شب

بلیت: دارد

آدرس:

آدرس موزه هنرهای زیبای سویل اسپانیا را می توانید بر روی نقشه زیر ببینید.

آدرس موزه باستان شناسی سویل اسپانیا را نیز می توانید بر روی نقشه زیر ببینید.

جشنواره سویل

هرسال بیش از یک هزار نفر در جشنواره سویل شرکت می نمایند. مردم در کنار هم جمع می شوند و با فعالیت ها و تفریحات بومی این رویداد را جشن می گیرند. بدون شک یکی از برترین زمان ها برای تجربه طعم غذاهای محلی و صنایع دستی سویل در این جشنواره است.

این جشنواره معمولا در اطراف رودخانه شهر برگزار می گردد و از سال 1846 تا به امروز در حال انجام است. به شما پیشنهاد می کنیم که زمان سفر خود را با این جشنواره هماهنگ کنید تا از تجربه آن نیز لذت ببرید.

شرکت در جشنواره سویل

زمان بازدید: آوریل، پیش از جشنواره سمانا سانتا

معمولا اواسط اردیبهشت ماه این جشنواره برگزار می گردد.

ورودی: تورهای جشنواره دارای هزینه هستند.

محل برگزاری:

آدرس محل برگزاری این جشنواره را می توانید بر روی نقشه زیر ببینید.

جشنواره سمانا سانتا

از دیگر جشنواره های مشهور و محبوب در سویل اسپانیا، سمانا سانتا است که هرساله در این شهر برگزار می گردد. سمانا سانتا یا هفته مقدس درحقیقت یک جشن مذهبی است که تا به مدت یک هفته تا زمان عید پاک برگزار می گردد. نمایش های مذهبی همانند به صلیب کشیدن مسیح، راه پیمایی با لباس های مذهبی باستانی تا انواع مجسمه های حضرت مریم و … در این جشنواره دیده می گردد.

شرکت در جشنواره سمانا سانتا

زمان بازدید: آوریل، پیش از عید پاک

معمولا اواسط اردیبهشت ماه این جشنواره برگزار می گردد.

ورودی: تورهای جشنواره دارای هزینه هستند.

محل برگزاری:

آدرس محل برگزاری این جشنواره را می توانید بر روی نقشه زیر ببینید.

جاهای دیدنی سویل را شناختید؟

یکی از ویژگی های جالب شهر سویل این است که هنوز گردشگران زیادی به سمت آن نمی فرایند (در مقایسه با شهرهای توریستی مثل استانبول یا پاریس) و به همین دلیل جاهای دیدنی آن هم خیلی شناخته شده نیستند. در این راهنما تعداد از مهم ترین جاهای دیدنی سویل اسپانیا را برای شما معرفی کردیم. اگر مواردی وجود دارد که ما از قلم انداخته ایم، حتما در بخش نظرات به ما اعلام کنید.

منبع:عـلی بـابا

منبع: دیجیاتور
انتشار: 14 مرداد 1401 بروزرسانی: 14 مرداد 1401 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2300

به "11 کاری که باید در شهر سویل اسپانیا تجربه کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 کاری که باید در شهر سویل اسپانیا تجربه کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید