اخبار مجلس

ایجاد شغل برای جوانان خدمتی بزرگ و ارزشمند است، به دنبال ایجاد زمینه های حضور در بازار های جهانی هستیم، هر جا بتوانیم مشکل مردم را حل کنم یک ثانیه صبر نخواهم کرد

رئیس جمهور گفت: با بهره گیری از جاذبه های گردشگری و معادن استان یزد، می توان بیکاری را در این استان ریشه کن کرد.

12 دی 1398

سرپرست دبیرخانه شورای ملی سالمندان منصوب شد

رئیس سازمان بهزیستی طی حکمی حسام الدین علامه را به عنوان سرپرست دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور منصوب کرد.

2 دی 1398

فرماندار هنگ کنگ: تشدید خشونت ها دستاوردی نخواهد داشت

فرماندار هنگ کنگ گفت، تشدید خشونت ها موجب محقق شدن هیچ کدام از تقاضاهای معترضان نخواهد شد و چنین افرادی دشمنان ملت هستند.

8 آذر 1398

برگزیت چه تاثیری در مناسبات لندن با تهران می گذارد؟

یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تند شدن مواضع بریتانیا در صورت وقوع برگزیت سخن گفته است موضوعی که با واکنش سفیر بریتانیا روبرو شده است.

13 آبان 1398

حفاظت و مراقبت از مواریث تاریخی و فرهنگی ایران یک وظیفه ملی و بشری است

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و پاسخ گویی به شکایات وزارت میراث فرهنگی و دبیر کمیته حفاظت و مجری آیین نامه حفاظت از میراث فرهنگی کشور گفت: موضوع حفاظت از آثار تاریخی فرهنگی برای نظام جمهوری اسلامی از اهم واجبات است.

22 مهر 1398

یادداشت ، دو دیدگاه متفاوت در ناآرامی های هنگ کنگ

بعضی از ناظران سیاسی ناآرامی های اخیر هنگ کنگ را محصول دخالت های کشورهای خارجی غربی می دانند.

16 مهر 1398

گسترش همکاری های پارلمانی محور مذاکرات مقامات ازبکستان و چین

نمایندگان کنگره ملی خلق چین در شهر تاشکند با معاون اول رئیس مجلس سنای ازبکستان دیدار و گسترش بیش از پیش همکاری های پارلمانی را آنالیز کردند.

30 شهریور 1398

چین: اعتراضات هنگ کنگ در حال تبدیل به اغتشاشات است

سفیر چین در سازمان ملل در واکنش به ناآرامی های اخیر در هنک کنگ گفت که این اعتراضات در حال تبدیل شدن به اغتشاشات و خشونت است.

2 شهریور 1398

ابراز تردید آلمانی ها درباره نتیجه بخش بودن طرح جدید برگزیت

احزاب آلمانی موثر بودن آخرین کوشش نخست وزیر انگلیس برای برون رفت از بن بست کنونی در روند خروج این کشور از اتحادیه اروپا را زیر سوال برده اند.

3 مرداد 1398

شیطان برجام را می جود

رئیس جمهور آمریکا در آستانه سالگرد خروج از برجام دور تازه ای از تحریم ها علیه ایران را کلید زد؛ تحریم هایی که به وضوح قلب توافق هسته ای را نشانه رفته و در تلاش است سایر اعضای باقیمانده در برجام را نیز به نقض توافق بکشاند.

26 تیر 1398

قانون مدیریت خدمات کشوری دائمی شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح و دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری از تاریخ انقضای مدت اعتبار آزمایشی آن موافقت کردند.

7 تیر 1398

خانه نیما خواستار پیدا کرد

بعد از مدت ها صحبت، رایزنی و درخواست برای نجات خانه نیما یوشیج توسط دوستداران پدر شعر نو ایران و قِل دادن وظیفه خرید این خانه تاریخی بین شهرداری و میراث فرهنگی، بالاخره سازمان زیباسازی در نامه ای به میراث فرهنگی استان تهران، خاطرنشان کرد که قصد خرید...

18 خرداد 1398

واردات گوشت و تخم مرغ تا ارزانی ادامه دارد، مرغ وارد نمی کنیم

در شرایطی که بازار گوشت قرمز و تخم مرغ طی هفته های گذشته با نوسان قیمت روبرو بوده است، یک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی از ادامه دار بودن واردات این دو محصول پروتئینی تا کنترل بازار و ارزانی آنها اطلاع داد و واردات گوشت مرغ را نیز رد کرد.

29 اردیبهشت 1398

جزئیات سفر علی لاریجانی به روسیه به دعوت رئیس مجلس دومای این کشور

سفیر ایران در مسکو جزئیات سفر علی لاریجانی و هیات همراهش به روسیه را تشریح کرد.

7 آذر 1397

شایعه همراهی واشنگتن با ریاض برای تنبیه اوتاوا قوت گرفت

به گزارش خبرگزاری مهر، آمریکا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ روابط چندان خوبی را با کانادا تجربه نمی کند و اوج تنش میان رهبران دو کشور در اجلاس سران جی هفت که در کانادا برگزار شد به خوبی نمایان شد.

21 مرداد 1397