فعالیت 55 هتل آپارتمان در قم با آسانسورهای ناایمن

به گزارش تور ایتالیا ارزان، در جلسه گفت وگوی بخش خصوصی با دولت بر ایمن سازی مراکز اقامتی استان به ویژه در مبحث استانداردسازی آسانسورها تأکید شد.

فعالیت 55 هتل آپارتمان در قم با آسانسورهای ناایمن

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با گروه آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

به گزارش تور ایتالیا ارزان از قم، جلسه گفت وگوی بخش خصوصی با دولت عصر امروز با حضور سید محمدرضا هاشمی سرپرست استانداری قم در سالن جلسات استانداری برگزار گردید.

در این جلسه، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم گفت: عمر تعدادی از هتل آپارتمان های استان بالا بوده که سبب می گردد تا ازنظر آسانسورهای مورداستفاده نیز مشکلاتی ایجاد گردد.

حمید یزدانی با اشاره به مبحث آنالیز نحوه استانداردسازی آسانسورهای هتل ها و آپارتمان ها اضافه کرد: در مسئله دریافت تعرفه عوارض از هتل ها در کشور چندین قانون متعارض وجود دارد.

55 هتل آپارتمان در شهر قم فعالیت می نماید

مدیرکل و تشخیص وصول درآمدهای شهرداری قم نیز در این جلسه، با اشاره به آنالیز نحوه اخذ عوارض مشاغل توسط شهرداری نسبت به هتل ها و آپارتمان ها ابراز کرد: وضع عوارض جامعه هتلداران در شورای شهر مشخص و تصویب می گردد و بعد از تطبیق در کمیته تطبیق فرمانداری برای اجرا به هتلداران ابلاغ می گردد.

علی اصغر رنگرز جدی با تأکید به آنالیز نحوه اخذ عوارض مشاغل توسط شهرداری نسبت به هتل ها و آپارتمان ها عنوان نمود: طبق تعرفه عوارض شورای شهر و ماده 11 عوارض مهمان پذیری های با درجات کیفیت مختلف و هتل ها نیز به همین منوال مشخص و دریافت می گردد.

وی با اشاره به دریافت تعرفه عوارض از بسیاری از هتل های شهر قم در سال گذشته اعلام کرد: در شهر قم 55 هتل آپارتمان شناسایی شده و تعرفه عوارض آن ها نیز طبق قانون دریافت می گردد، تا انتها سال 96، 29 مورد از این هتل ها تعرفه عوارض خود را پرداخت نموده اند.

مدیرکل و تشخیص وصول درآمدهای شهرداری قم با تأکید بر آنالیز نحوه اخذ عوارض مشاغل توسط شهرداری نسبت به هتل ها و آپارتمان ها ابراز کرد: در صورت بروز اختلاف در عوارض در کمیسیون مشخص عوارض نحوه و شکل پرداخت عوارض مشخص و طبق آن دریافت می گردد.

جدی ادامه داد: اگر هتلداری در زمینه پرداخت تعرفه عوارض دچار ابهام گردد ابهامات وی صرفاً به وسیله دیوان عدالت اداری قابل پیگیری و تجدیدنظر است.

وی با اشاره به آنالیز نحوه اخذ عوارض مشاغل توسط شهرداری نسبت به هتل ها و آپارتمان ها ابراز کرد: در حال حاضر بالغ بر 27 هتل شهر قم در نحوه پرداخت عوارض اعتراض نموده و نسبت به پرداخت آن دچار ابهام هستند.

در اخذ تعرفه عوارض جامعه هتلداران تجدیدنظر گردد

معاون هماهنگی امور مالی و منابع انسانی شهرداری قم نیز در بخشی از این جلسه، با اشاره به آنالیز نحوه اخذ عوارض مشاغل توسط شهرداری نسبت به هتل ها و آپارتمان ها ابراز کرد: در شرایط کنونی در اصل اخذ عوارض از جامعه هتلداران حرف وحدیث وجود داشته و بعضی اختلافات قانونی در این مسئله مشاهده می گردد.

مهرداد غضنفری با تأکید بر آنالیز نحوه اخذ عوارض مشاغل توسط شهرداری نسبت به هتل ها و آپارتمان ها عنوان نمود: در مسئله دریافت تعرفه عوارض جامعه هتلداری باید طبق قوانین جدید عمل گردد، قوانین ابطالی در زمینه مصوبات شورای شهر در زمینه تعرفه عوارض صادق و اشرافیت دارد.

وی با اشاره به اهمیت و قدرت اجرایی مصوبات جلسات گفت وگوی بخش خصوصی و دولت ادامه داد: نظر شورای گفت وگوی بخش خصوصی و دولت مرجع قانونی معتبری بوده که برای مراجع قضایی نیز قابل احترام است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان قم نیز با اشاره به آنالیز نحوه اخذ هزینه بیمه تأمین اجتماعی کارگران ساختمانی مشغول در شهرک های صنعتی ابراز کرد: در استان قم 19 هزار کارگر ساختمانی عضو سازمان تأمین اجتماعی بوده که نوعاً افرادی کم بضاعتی هستند.

علی اصغر دادخواه آنالیز نحوه اخذ هزینه بیمه تأمین اجتماعی کارگران ساختمانی مشغول در شهرک های صنعتی را مورد توجه قرار داد و گفت: برای حفظ بیمه کارگران ساختمانی در شرایط فعلی باید روندی در استان قم دنبال گردد که ادامه سابقه بیمه ای این افراد با مشکل و رخنه ای روبرو نگردد.

ش

منبع: تسنیم
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1097

به "فعالیت 55 هتل آپارتمان در قم با آسانسورهای ناایمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 55 هتل آپارتمان در قم با آسانسورهای ناایمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید