طراحی گرافیکی و چاپ

توسعه مناسبات پستی بین ایران و عمان (تور عمان)

به گزارش خبرنگاران، محمود لیائی، معاون وزیر ارتباطات در نشست با قائم مقام مدیرعامل پست عمان، ضمن ابراز خرسندی و خیر مقدم به هیئت پست این کشور، گفت: موجب خوشحالی و مسرت است که میزبان همکاران پستی از کشور دوست و برادر، عمان هستیم.

10 بهمن 1401

از اورگن تا شیراز ، نگاهی به کتاب باغ سالار جنگ نوشته ترنس اودانل

کتاب باغ سالار جنگ نوشته ترنس اودانِل با ترجمه کمال فهیم که به تازگی بعد از سال ها از سوی انتشارت فرهنگ معاصر تجدید چاپ شده است، نمونه درخورتوجهی از گزارش نویسی درباره ایران است.

16 مهر 1401

نکاتی برای داشتن سفر خاطره انگیز

در نگاه کلی، عده ای چندان رابطه خوبی با سفر ندارند و در صورت سفرکردن نیز این کار را به اجبار بچه ها و خانواده انجام می دهند. اما باید بدین نکته نیز توجه داشت که تمام سفر ها کسل کننده نیستند و در اغلب شان امکان لذت بردن از تمام بخش های سفر وجود دارد. اما رسیدن...

24 تیر 1401

چگونه در سفر جشن عروسی برگزار کنیم؟

جشن عروسی خود را در محلی زیبا و توریستی برگزار کنید تا بتوانید هیجان سفر را با شکوه جشن عروسی ترکیب کنید. با خبرنگاران همراه باشید تا 7 نکته مهم را در این باره بخوانید.

25 خرداد 1401

کدام ایرلاین ها بیشترین عایدی را دارند؟

پر درآمدترین ایرلاین های جهاناز زمانی که اولین هواپیما به دست برادران وایت اختراع شد، کسی فکر نمی کرد که این وسیله روزی تبدیل به یکی از مهم ترین و اصلی ترین وسیله های رفت و آمد از حتی صعب العبورترین مسیرهای سراسر جهان، جنگ های مختلف، اهرم مالی و خیلی...

31 فروردین 1401

پرده های کاخ جهانی گلستان پس از 400 سال شبیه سازی شد

کاخ جهانی گلستان، طرح های استفاده شده روی پرده های قاجاری اش را پس از حدود 400 سال بار دیگر به چشم دید.

14 بهمن 1400

مرگ کارتونیست هتاک به ساحت پیامبر(ص)

لارس ویلکس کارتونیست اهانت کننده به ساحت پیامبر اسلام (ص) در یک تصادف رانندگی کشته شد.

27 مهر 1400

سیپروهپتادین (CYPROHEPTADINE)

موارد مصرف: افزایش اشتها و درمان آلرژی و سردردهای عروقی (میگرن)اندازه مصرف: یک قرص 3 بار در روزموارد منع مصرف: حساسیت بیش از حد، بچه ها زیر 2 سال

24 مهر 1400

فراخوان هفتمین دوره پروژه چهار فصل تئاتر ایران منتشر شد

فراخوان هفتمین دوره پروژه نمایشنامه نویسی چهار فصل تئاتر ایران منتشر شد.

23 مهر 1400

کلونازپام (CLONAZPAM)

موارد مصرف: تشنج، اختلالات حملات عضلانی (میوکلونیک) در صرع اندازه مصرف: به اندازه نصف قرص 3 بار در روز آغاز و تا 1 میلی گرم قابل افزایش است.موارد منع مصرف: حساسیت شدید دارویی، نارسایی کبد و آب سیاه چشم (گلوکوم)، زاویه بسته

21 مهر 1400

باسیتراسین (BACITRACIN)

نام تجاری: AK-Tracin مقدار مصرف: روزی یکبار یا بیشتر برحسب دستور پزشکموارد منع مصرف: حساسیت شدید به دارو ولی در بیماران با میاستنی گراویس با احتیاط مصرف گردد.

19 مهر 1400

قدرتمندترین واکسن ها در مقابل دلتا

تا پیش از انتشار این سویه نو - که شاخصه اصلی آن انتقال پذیری چندبرابری در مقایسه با گونه اولیه بیماری است - ساخت واکسن های مؤثر برای مقابله با آن خبر خشنود کننده ای بود، اما حالا که چند ماه از غلبه سویه دلتا بر جهان می گذرد، شیب صعودی آمار ابتلا و مرگ ومیر،...

9 شهریور 1400

4 سبک اصلی نگارش و مهم ترین تکنینک های نوشتاری آن ها

بیشتر آثار نوشتاری در قالب یکی از این چهار سبک اصلی نگارش قرار می گیرند: سبک توضیحی، سبک توصیفی، سبک روایی و سبک اقناعی.

12 مرداد 1400

اژد هایی در کمین ایران!

احمد زیدآبادی نوشت: در کنار معضلِ جمعیت بیکار و بی عایدی، حقوق ماهانۀ بسیاری از بازنشستگان و کارمندان و کارگران کفاف زندگی آن ها را نمی دهد.

3 مرداد 1400

کیا اسپورتیج 2023 چه ویژگی هایی دارد؟

کیا اسپورتیج مدل 2023 در ماه ژوئیه با یک طراحی تازه معرفی خواهد شد. این مدل از اصول طراحی تازه این خودروساز کره ای برخوردار است. اصولی که در مدل EV6 هم مشاهده شده بود.

31 تیر 1400

اجرای طرح جامع مستند سازی تجارب پرسنل بازنشسته شهرداری تبریز

خبرگزاری خبرنگاران-رییس اداره مطالعات و پژوهش شهرداری تبریز از اجرای طرح جامع مستند سازی تجارب پرسنل بازنشسته شهرداری تبریز خبر داد.

23 تیر 1400

داستان های تازه از نویسندۀ قدیمی

به گزارش خبرنگاران ، اقیانوس را نشانم بده مجموعه داستان بابی آن مسون به فارسی برگردانده شد. در این کتاب پانزده داستان کوتاه با این عناوین آمده است: شایلو، روک بازها، افق دیترویت 1949، پیشکش ها، عتیقه ها، نوشتن اسامی، درخت نورد، ساکنان و رهگذرها، مراسم...

12 تیر 1400

4 تن از عناصر ی پ گ در سوریه کشته شدند

خبرگزاری خبرنگاران- کماندو های ترکیه 4 تن از عناصر گروه موسوم به پ گ (شاخه سوری گروه پ ک ک) را از پای درآوردند.

8 اردیبهشت 1400

ورود اسکناس های طرح جدید به چرخه مبادلات در سال نو

نقدینه ، همزمان با شروع سال جدید و عطرآگین شدن خانه ها با بوی عیدی، فرایند توزیع اسکناس های چاپ جدید شروع شده است تا سال جاری شاهد بوی اسکناس نو باشیم.

22 فروردین 1400

شناسایی سریع و کم هزینه کرونا با پلتفرم روباتیک

پژوهشگران آمریکایی، یک پلتفرم رباتیک را به کار گرفته اند تا وجود کروناویروس را در نمونه های فاضلاب شهری شناسایی کنند.

3 فروردین 1400
تعداد: (47)