سلامتی و پزشکی

کاهش محدودیت سفرهای داخلی اروپا

محدودیت سفرهای داخلی اروپا برطرف می گرددبا باز شدن مجدد مراکز خرید، مدارس و از سرگیری تجارت در اروپا، مردم این قاره شاهد کاهش اقدامات در جهت پیشگیری از ویروس کرونا هستند. به دنبال برطرف این محدودیت ها کشورهای اروپایی در نظر دارند به تدریج قوانین مربوط...

18 تیر 1399

چامسکی ترامپ را مسئول قتل آمریکایی ها خواند

ایسنا نوشت: نوام چامسکی اظهار کرد، دونالد ترامپ با استفاده از همه گیری کرونا در راستای منافع انتخاباتی و پر کردن جیب تجارتهای عظیم، مسئول مرگ هزاران آمریکایی است.

18 تیر 1399

(تصاویر) پیکر نجف دریابندری زیر باران آرام گرفت

پیکر نجف دریابندری زیر نم نم باران بهاری و به اجبار شرایط، بدون حضور علاقه مندانش و با حضور جمع محدودی به خانه ابدی بدرقه شد.

14 تیر 1399

کرونا با جهش ضعیف می شود یا قوی؟

دکتر مریم واعظ جلالی - عضو هیات علمی گروه میکروبیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی - ادامه داد: به عنوان نمونه آنفلوانزای H. 1 N. 1 با آن طوفانی که در جامعه بشری ایجاد کرد، الان به یک ویروس آنفلوانزای فصلی تبدیل شده که برای افراد عادی عوارض حادی به دنبال...

11 تیر 1399

استقبال فرانسوی ها از کتاب اسلام ستیز میشل اولبک

به گزارش خبرنگاران به نقل از اکسپرس، کتاب تسلیم رمان جدید میشل اولبک نویسنده جنجالی فرانسوی در پنج روزی که از توزیع آن می گذرد، 155 هزار و 776 نسخه فروش نموده است.

8 تیر 1399

دوره رزیدنتی در روسیه 2020 (تحصیلات تکمیلی رشته پزشکی در روسیه)

دانشگاه های ایالتی پزشکی روسیه در سرتاسر دنیا کاملا شناخته شده اند. بسیاری از موسسات پزشکی روسیه تحت نظر دانشگاه های ایالتی روسیه فعالیت می نمایند. هزاران دانشمند، پروفسور و افراد علمی مشهور در این دانشگاه ها تحصیل و کار نموده اند که نتیجه کوشش هایشان...

7 تیر 1399

واکنش سید محمد حسینی به آموزش آنلاین معلم روی تخت بیمارستان

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران نسبت به آموزش مجازی معلم بیمار در بیمارستان واکنشی توییتری نشان داد.

5 تیر 1399

شکایت دانشگاه ایرانیان از بعضی مدیران وزارت علوم !

به گزارش خبرنگاران، سایت منتسب به دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان پیرامون اظهار نظرهای بعضی مسئولین وزارت علوم بیانه ای به توضیح زیر منتشر کرد.

5 تیر 1399

آنالیز تحولات بورس تهران در دو هفته اخیر؛ تازه واردهاخشنود، تحلیلگران سردرگم

خبرنگاران: شاخص کل بورس تهران به بیش از 4 برابر رقم آن عدد در ابتدای سال 98 رسیده است. عرضه های اولیه چند هزار میلیارد تومانی و عرضه های سنگین دولت در سهام شرکت های مختلف نتوانسته تا به امروز سدی در برابر صعود سهام ایجاد کند.

29 خرداد 1399

عابدزاده: بعد از خاتمه کرونا شرایط سخت تری داریم، اختیارات ویژه می خواهیم

رئیس سازمان هواپیمایی گفت: با توجه به رکودی که این صنعت در کل جهان تجربه کرد، شرایط سخت خواهد بود تا بتوانیم به شرایط قبل از کرونا برگردیم و احتیاج به اختیاراتی داریم تا در سال جهش فراوری بتوانیم دوباره این صنعت را پویا کنیم.

26 خرداد 1399

ویروس کرونا از اروپا وارد نیویورک شد، نه از چین

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، آندرو کومو فرماندار ایالت نیویورک آمریکا روز آدینه اظهار داشت که نتایج یک پژوهش جدید نشان می دهد رگه های ویروس کرونای جدید (موسوم به کووید -19) نخست از قاره اروپا وارد این ایالت در شرق آمریکا شده است، نه از چین.

26 خرداد 1399

آمار کرونایی از وب سایت وزارت بهداشت برزیل حذف شد

دولت برزیل انتشار آمار مبتلایان و قربانیان ناشی از ابتلا به کرونا را متوقف کرد؛ اقدامی که منتقدان معتقدند با هدف پنهان کردن آمار واقعی در این کشور صورت گرفته است.

26 خرداد 1399

کشف اسکلت دختر بچه 5000 ساله در شهرستان بابل

کشف اسکلت باستانیسرپرست تیم کاوش باستان شناسی تپه تاریخی بزرودپی بابل از کشف اسکلت باستانی دختر بچه ای 5000 ساله در تپه های باستانی این منطقه خبر داد و گفت: اسکلت دختری حدودا 13 تا 14 ساله نیز در این منطقه کشف شده است که درفشی در کنارش و گردنبندی از جنس صدف،...

24 خرداد 1399

همکاری و همبستگی، راه نجات جهان

کووید 19 در چند ماهی که جهان را در چنگال خود گرفته است، نه تنها جان بیش از 146 هزار نفر را گرفته و مردان و زنان زیادی را خانه نشین کرده است که موجب فقیرتر شدن کشورهای آسیب پذیر شده است. در همین ارتباط 9 نفر از مقامات سابق و کنونی سیاسی و اقتصادی جهان در سایت...

22 خرداد 1399

توسعه کالبدی شهر از سرعت پژوهش ها بیشتر است

توسعه زندگی شهری و شهرنشینی هر روز بر ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهری می افزاید؛ چرا که بی توجهی به آن مولد آسیب های اجتماعی در شهر و جامعه خواهد شد....

22 خرداد 1399

خبرنگاران آیا افراد در مقابل بیماری کرونا ایمن می شوند؟

تهران- خبرنگاران- رییس شبکه بیماری های ویروس ایران در پاسخ به این سوال که آیا افراد در قبال بیماری کرونا ایمن می شوند؟ گفت: تجربیات در مورد ویروس قبلی کرونا ثابت کرده که این بیماری ایمنی نسبتا پایداری در افراد ایجاد می کند، اما معلوم نیست که این ایمنی...

21 خرداد 1399

تحول در تصویربرداری پزشکی با شناساگر اشعه ایکس خودکفا

ساخت نمونه اولیه یک ردیاب اشعه ایکس که قادر به تامین نیروی مورد احتیاج خود است، می تواند حوزه های امنیتی، تحقیقاتی و مهم تر از همه تصویربرداری پزشکی را متحول کند.

16 خرداد 1399

آمار کرونا در اروپا از یک میلیون نفر گذشت

به گزارش خبرنگاران، بر پایه آمار ارائه شده در پایگاه ورد او مترز، مجموع کل مبتلایان به بیماری ناشی از ویروس کرونا در سراسر اروپا از مرز یک میلیون نفر گذشت.

16 خرداد 1399

لیگ فزونی ها برای آمادگی حداقل به سه هفته زمان احتیاج دارند

خبرنگاران/خراسان رضوی مربی بدنساز سابق سرخابی های پایتخت گفت: با توجه به بحران کرونا و وقفه در لیگ، شروع دوباره تمرینات، مسافرت تیم ها و ... سبب استرس در بازیکنان می گردد و بر لیگ تاثیر منفی خواهدداشت.

13 خرداد 1399

برگزاری مراسم ورزش دسته جمعی در ترکمنستان با وجود کرونا

مقامات ترکمنستان روز سه شنبه به مناسبت روز جهانی بهداشت مراسم ورزش دسته جمعی با شرکت هزاران نفر و بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار کردند.

10 خرداد 1399
تعداد: (187)