10 رمز موفقیت از زبان یک مدیر عامل

به گزارش تور ایتالیا ارزان، برت فاکس، مدیرعامل سابق Touchstone Semiconductor،از 10 رمز موفقیتش در وب سایت Quora می گوید، پس در ادامه همراه خبرنگاران باشید. او می گوید صبح ها با لبخند بیدار می شوم و با این تصور از خواب بلند می شوم، که هیچ مسئله ای وجود ندارد و همه چیز سر جای خودش است. با نگاهی به بیرون تنها زیبایی ها را می بینم و به این موضوع فکر میکنم که سختی ها را پشت سر گذاشته ام و الان قرار است از داشته هایم لذت ببرم. رمز موفقیت بیش از هر چیز داشتن آرامش است.

10 رمز موفقیت از زبان یک مدیر عامل

1- نگران پول نباشید

در عوض مترصد فرصت ها باشید و می بینید که پول در پی آن خواهد آمد. این نگرش بهترین راهی است که باعث می شود از فرصت های شغلی خود سود ببرید. در پی پول بودن، مخصوصاً اگر در ابتدای راه شغلی خود باشید، نتایج جالبی در پی ندارد. بهتر است مهارت ها و دانش خود را تقویت کنید که در بلندمدت، هم برایتان پول به همراه می آورد و هم شادی.

2- در جوانی ریسک پذیر باشید

تا جوان هستید هیچ فرصتی را از دست ندهید. این خود یک رمز پیروزیت است! حتی اگر از انتها راه مطمئن نیستید. پتانسیل پیشرفت شما در خطر کردن و ریسک پذیر بودن است. البته ادعا نمی کنم باید در جهتهایی قدم بگذارید که تعییناً بی نتیجه هستند. منظور ریسک های حساب شده و هوشمند است. اگر بدون تدبیر و تعقل به هر سمتی بروید، مجبور می شوید تا آخر عمر مشغول التیام دادن آسیب هایی باشید که می بینید.

3- بر یک انتها مثبت و پیروز متمرکز شوید

هنر تمرکز در زندگی و کسب وکار نقش مهمی دارد. هنگامی که بر چند کار تعیین متمرکز شوید، بسیار بهتر و مؤثرتر عمل می کنید. اگر خود را با اهداف مختلف و پراکنده سرگرم کنید، وقت کافی برای توجه به هیچ کدام نخواهید داشت.

4- پشتکار بسیار باارزش تر از استعداد است

وودی آلن می گوید: مردم همیشه به من می گویند که می خواهند یک فیلم نامه یا نمایشنامه یا رمان بنویسند. ولی فقط تعداد انگشت شماری واقعاً این کار را می کنند. بقیه افراد بدون اینکه به نتیجه ای برسند از بازی خارج می شوند. آن ها نمی توانند از پس نوشتن برآیند، برای اینکه دست به عمل نمی زنند. وقتی شما جرئت کنید وارد گود شوید، مثلاً شروع کنید به نوشتن، نیمی از جهت پیروزیت را طی کرده اید. برای همین می گویم 80 درصد از پیروزیت حضور داشتن است. این بهترین درسی است که زندگی به شما یاد می دهد.

5- مثبت اندیشی راه فرصت ها را به زندگی شما باز می کند

فرصت ها همیشه در اطراف ما هستند. فقط باید بتوانیم آن ها را ببینیم. منفی نگری زندگی را برایتان به قدری تیره وتار می کند که نمی توانید ببینید چه فرصت هایی دقیقاً همین جا و پیش روی شما هستند. وقتی نگاه مثبتی داشته باشید، می توانید از هر اتفاقی برای یک زندگی شاد و پیروز استفاده کنید. سعی کنید یک دوره سی روزه مثبت اندیشی را امتحان کنید. خودتان متوجه نتایج آن خواهید شد.

6- به پیشروی ادامه دهید

زندگی هیچ وقت همه قطعات پازل را جلوی شما قرار نمی دهد. پیروزیت شما به این بستگی دارد که بتوانید خودتان تکه های گم شده را پر کنید.اگر صبر کنید تا همه اطلاعات لازم هر پروژه را به دست آورید، تا ابد معطل می شوید؛ مخصوصاً در دنیای امروزه که بازارها قبل از اینکه حتی تصور کنید، تغییر می کنند.

7- تفاوت شکست و پیروزی این است که بتوانید پس از زمین خوردن بلند شوید

شکست خوردن دردناک است و رنج زیادی می آورد اما به خودی خود یک رمز پیروزیت به شمار میرود. شما باید از آسیب ها، دردها و افکار منفی عبور کنید. همه ما بارها شکست خورده ایم. افراد پیروز کسانی هستند که در هر شرایطی شانه های خود را بالا می اندازند و به جهتشان ادامه می دهند.

8- برای خواسته های دیگران زندگی نکنید

نگذارید پدر و مادر یا دوستانتان به شما بگویند بهتر است چه کاری انجام دهید و چگونه زندگی کنید. نصیحت و توصیه های آن ها را بشنوید ولی کاری را انجام دهید که خودتان فکر می کنید صحیح است.

9- مهم نیست چه کاری پیش روی شما است؛ همیشه حداکثر تلاشتان را بکنید

گاهی شغلی را که می خواهیم، به دست نمی آوریم. گاهی اوقات سزاوار ترفیع هستیم و آن را به دست نمی آوریم. هیچ کدام از این شرایط نباید عملکرد شما را ضعیف کند. اگر همه انرژی و تلاشتان را به کار نبرید فقط به خودتان صدمه می زنید. اگر همه انرژی و انگیزه خود را روی هدفتان نگذارید، هرگز به شغل، ترفیع یا هر جایگاهی که مدنظرتان است نمی رسید.

10- تا وقتی نفس می کشید تسلیم نشوید

هرگز از خودتان و خواسته هایتان دست نکشید. منظور این نیست که با کورکورانه پیش رفتن و توجه نکردن به شرایط و بازخوردها به اهدافتان دست پیدا می کنید. روی مسائل کار کنید و همه بازخوردها را زیر نظر قرار دهید تا توقف ناپذیر شوید.

منبع: الی گشت
انتشار: 14 شهریور 1401 بروزرسانی: 14 شهریور 1401 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2320

به "10 رمز موفقیت از زبان یک مدیر عامل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 رمز موفقیت از زبان یک مدیر عامل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید