مهاجرت به ژاپن ، روش های مهاجرت به ژاپن

به گزارش تور ایتالیا ارزان، مهاجرت به ژاپن از روش های مختلفی امکان پذیر است؛ روش های مهاجرت به ژاپن بسته به سن، مهارت، سوابق و توانایی های هر فرد ترسیم می گردد. این سرزمین آرمیده در شرق دور که از زیبایی های طبیعی و دستاوردهای مدرن چیزی کم ندارد، همیشه مقصد محبوبی برای مهاجرت ایرانی ها بوده است و به علت شرایط زندگی مناسب و محیط پویایش، از جمله مقاصد مهاجرتی محبوب جهان به شمار می رود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش های مهاجرت به ژاپن، با ما در موسسه مهاجرتی لتسگویونی همراه شوید.

مهاجرت به ژاپن ، روش های مهاجرت به ژاپن

مهاجرت به ژاپن

بر اساس آمارهای دولتی، آمار افراد مقیم خارجی در کشور ژاپن به طور پیوسته پس از دوره جنگ دنیای دوم رو به افزایش بوده است؛ این رقم در اواخر سال 2015 به بیش از 2.2 میلیون نفر می رسید که با توجه به جمعیت 127 میلیون نفری، به 1.75 درصد از کل جمعیت آن تخمین زده شده است.

کشور ژاپن از دیرباز برای ایرانی ها مقصد محبوبی بوده و حالا که به دستاوردهای عظیمی در زمینه های مختلف، از جمله صنعت، فناوری، علم و... رسیده است، مقدار تقاضای مهاجرت و اقامت ژاپن هم به بالاترین حد خود رسیده است.

البته باید به این نکته هم توجه داشت که کشور ژاپن نسبت به سایر کشورهای صنعتی دنیا مقدار کمتری مهاجر می پذیرد و سخت گیری هایی هم برای پذیرش اتباع ایرانی به خرج می دهد؛ به همین علت، باید پیش از هر تصمیم و اقدامی، اطلاعات بیشتری در خصوص روش های مهاجرت و اقامت ژاپن کسب کرد.

کشور ژاپن، سرزمین آفتاب تابان، خطه ای ست که زمان بر آن اثر ندارد؛ سنت های قدیمی و چندهزارساله طوری با زندگی مدرن گره خورده اند که گویی طبیعتشان همین است! کشور ژاپن مجمع الجزایری واقع در شرق آسیا و شمال اقیانوس آرام است.

چین، کره شاقتصادی، کره جنوبی و روسیه از نزدیک ترین همسایگان این پهنه محصور در آب هستند و با اینکه از نزدیک به 7 هزار جزیرۀ کوچک و بزرگ تشکیل شده است، عموما این سرزمین را متشکل از 5 جزیره اصلی می دانند: هوکایدو، هانشو، شیکوکو، کیوشو و اوکیناوا.

مرکز و بزرگ ترین شهر این پهنه، توکیو نام دارد و از مهم ترین شهرهای آن می توان یوکوهاما، اوزاکا، ناگویا، کوبه و کیوتو را نام برد. این سرای نهفته در آب با جمعیتی بالغ بر 127 میلیون نفر، در رده یازدهمِ کشورهای پرجمعیت دنیا قرار گرفته است و با توجه به اینکه حدود سه چهارم از مساحتش را کوهستان ها و جنگل ها تشکیل می دهند، از تراکم جمعیتی بالایی هم برخوردار است.

کشور ژاپن به 47 استان مستقل تقسیم شده است پرجمعیت ترین و مهم ترینش ناحیه بزرگ توکیو است. زبان رسمی آن زبان ژاپنی است و واحد پول رایجش ین نامیده می گردد. این سرای باستانی جاذبه های تاریخی و طبیعی دلربایی دارد و هر ساله گردشگران بسیاری را به این شگفتی ها فرا می خواند.

یافته های زمین شناسی نشان می دهند از 30 هزار سال پیش از میلاد در این سرزمین تمدن بشری وجود داشته است. سرزمین های غیر متحد کشور ژاپن بین قرون 4 تا 9 میلادی تحت فرماندهی یک امپراطور مشترک متحد شدند که مقرش هی آن کیو (به معنی مرکز صلح؛ کیوتوی کنونی) بود؛ بنابراین می توان این سرزمین را یکی از تمدن های قدیمی آسیا دانست.

در سال 1868 امپراطوری کشور ژاپن یک قانون اساسی به سبک غربی را اتخاذ کرد و وارد فاز صنعتی سازی و مدرن سازی شد. کشور ژاپن در سال 1945 به عنوان یکی از نیروهای متفقین وارد جنگ دنیای دوم شد و بعد از بمباران اتمی ناکازاکی و هیروشیما تسلیم شد. این شکست بزرگ محل تولد کشور ژاپن مدرن و پرنفوذ امروز است!

از سال 1947، کشور ژاپن سیاست مسالمت آمیزی را در قالب دموکراسی پارلمانی در پیش گرفت و عضو سازمان ملل متحد شد. در دهه 60 میلادی، اقتصاد به طور میانه سالی 10 درصد رشد کرد و در حال حاضر سومین اقتصاد بزرگ دنیا را در اختیار دارد.

سرزمین شکوفه های بنفش یکی از غول های صنعت در زمینه فراوری خودرو و صنایع الکترونیک است و یاری شایانی هم به پیشرفت علم و فناوری در دنیا نموده است. در میان کشورهای آسیایی، شاخص توسعه انسانی ژاپن بعد از سنگاپور در رتبه دوم قرار گرفته است و بالاترین امید به زندگی را می توان در میان شهفرایندان آن مشاهده کرد.

فرهنگ غنی کشور ژاپن هم در سراسر دنیا شناخته شده است و هنر، موسیقی، آشپزی و ادبیات آن زبانزد عام و خاص است. یکی از نکته هایی که باید حین مهاجرت و اقامت ژاپن در نظر داشت، هزینه های زندگی است.

با توجه به اینکه ژاپن کشوری پیشرفته و پرجمعیت است، هزینه های زندگی آن هم نسبت به ایران بسیار بالاتر است. برای مثال، هزینه اجاره خانه در شهرهای مختلف آن به طور میانه حدود 70 درصد بالاتر از ایران است، یا قیمت میوه حدود دوبرابر کشور ماست.

به طول کلی، باید مطرح کرد هزینه زندگی در کشور ژاپن به طور میانه 125 درصد گران تر از ایران است. از سوی دیگر، سیستم حمل و نقل در تمام نقاط این سرزمین آن قدر گسترده و جامع است که با اینکه تراکم جمعیتی آن بسیار بالاتر از ایران و بسیاری کشورهای دیگر است، مقدار آلودگی هوای آن پایین تر است.

در کشور ژاپن بیشتر مردم از وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو، اتوبوس، مونوریل و دوچرخه استفاده می نمایند و حدود 17 درصد از آن ها پیاده خود را به محل کار می رسانند.

یکی از مزیت های مهاجرت به ژاپن، وجود یک جامعه ایرانی پویا در اغلب شهرها به خصوص شهرهای بزرگ آن است که بر اساس تخمین ها، حدود 4 هزار نفر از آن ها به وسیله ویزای کاری در این کشور اقامت دارند. جمعیت ایرانی های مقیم کشور ژاپن هر ساله رو به افزایش بوده است (رشد 4 درصدی) و امید می رود شرایط اقامت و اخذ اقامت دائم و حتی تابعیت برای ایرانی ها آسان تر گردد.

مهاجرت به ژاپن برای کار

کشور ژاپن دومین کشور صنعتی و سومین اقتصاد بزرگ دنیا بعد از امریکا و چین به شمار می رود و بازار کار پویا و فعالی دارد. به علاوه، این سرزمین دارای زیرساخت های فناوری و اقتصادی بسیار خوبی است و همین امر بستر را برای راه اندازی شرکت های بزرگ فراهم نموده است.

به علاوه، بخش صادرات در کشور ژاپن از مهم ترین منابع عایدیی به شمار می رود که در کنار صنایع شیمی، صنایع غذایی، الکترونیک، نساجی و آی تی، بازار کار خوبی را به مردمانش ارائه می دهد.

مهاجرت به ژاپن به وسیله کار احتیاج به دریافت ویزای کار دارد تا بتوان مجوز ورود به خاک این کشور و اقامت کاری را کسب کرد. برای این کار در اغلب موارد احتیاج به مدارک دانشگاهی یا سوابق کاری مرتبط دیده می گردد.

در صورت پذیرش درخواست کار و یافتن پیشنهاد کاری، می توان بین 4 ماه تا 5 سال اقامت کاری داشت. در این شیوه از روش های مهاجرت به ژاپن، به جز در موارد خاص، نمی توان همراه دیگری را با خود به خاک این سرزمین برد. به عبارتی دیگر، ویزای کاری این کشور تنها مجوز ورود نیروی کار به خاک کشور ژاپن است و خانواده او در این مرحله اجازه همراهی ندارند.

بر اساس قوانین مهاجرتی، در صورتی که بتوان به وسیله اقامت کاری مهارت های خاص ویزای کار دریافت کرد، احتیاجی به ارائه مدرک دانشگاهی نخواهید داشت؛ در بعضی موارد می توانید خانواده خود را هم به ژاپن بیاورید.

این مهارت های خاص شامل زمینه هایی مانند ساخت و ساز، پرستاری، مدیریت گردشگری، فراوری و... می گردد که متقاضیان با گذراندن یک آزمون فنی (و البته آزمون زبان ژاپنی) می توانند ویزای کار خود را دریافت نمایند.

البته اگر مشکل مهارت زبان دارید، می توانید به وسیله ویزای HSFP برای مهاجرت به ژاپن اقدام کنید. در این نوع ویزا، افراد ماهر و متخصص در رشته هایی مانند علوم رایانه، نرم افزار، برنامه نویسی و آی تی می توانند بدون احتیاج به ارائه مدرک زبان خارجی، ویزای کاری دریافت نمایند. این افراد به عنوان نیروهای کار ماهر و متخصص مشغول به کار می شوند و به بهبود اقتصاد کشور یاری می نمایند.

البته مسئولان وزارت کار دوره هایی تحت عنوان برنامه کارآموزی فنی را هم برای کارگران خارجی تدارک دیده اند؛ بعد از گذراندن آن ها، افراد می توانند با دریافت گواهی صلاحیت در بعضی رشته های فنی خاص به مهارت کافی برسند و صلاحیت اخذ اقامت کاری مهارت خاص را برآورده نمایند.

به این ترتیب، این امکان وجود دارد که با ویزای کاری معمولی وارد کشور ژاپن شد و بعد از گذراندن این دوره ها، آن را به اقامت کاری مهارت خاص تبدیل کرد. به این ترتیب، کارگران ماهر قادر خواهند بود ویزای کاری خود را تا هر زمان که می خواهند تمدید نمایند و خانواده آن ها هم این امکان را خواهد داشت که در کشور ژاپن زندگی کند.

بر اساس بازبینی نو سازمان مهاجرت، یک ویزای کاری هم برای مشاغل به اصلاح فصلی در کشور ژاپن ارائه می گردد. البته کشورهایی که این ویزا به اتباع آن ها اعطا می گردد محدود است و شامل ایران نمی گردد! و شرط سنی 18 تا 30 سال دارد.

در خصوص هزینه های مهاجرت کاری به ژاپن هم باید توجه داشت که بیشتر هزینه ها را کارفرما پرداخت می نماید و مهم این است که بتوانید یک کارفرمای خوب پیدا کنید. البته برای احتیاط بهتر است حین سفر به کشور ژاپن مبلغی پول به همراه داشته باشید تا در صورت بروز هر اتفاق غیرمنتظره ای، بتوانید برای مدتی دوام بیاورید. شاید به همین علت است که ارائه تمکن اقتصادی همیشه از مایحتاج مهاجرت بوده است.

برای درخواست ویزای کاری باید قرارداد با کارفرما، نامه های انتصاب و استخدام، دعوت نامه، یا هر سندی که فعالیت، موقعیت، حقوق و دستمزد متقاضی را اثبات کند مورد احتیاج است. افزون بر این، کارفرما موظف است صورتهای اقتصادی اخیر شرکت ژاپنی و گزارش اقتصادیات شرکت را به اداره مهاجرت ارسال کند.

ارائه مدرک فارغ التحصیلی از رشته های مرتبط و سوابق شغلی مرتبط با شغل مورد نظر علاوه بر کارفرما، برای اداره مهاجرت و سفارت کشور ژاپن نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای تمدید مدت اعتبار مجوز و ویزای کاری ارائه گواهی اشتغال به کار (zaishoku shomei sho) و نوترین گواهی پرداخت اقتصادیات (nozei shomei sho)صادر شده از دفتر محلی شهرستان یا بخش مورد احتیاج است.

مهاجرت به ژاپن به وسیله تحصیل

علاوه بر اقتصاد و صنعت، کشور ژاپن در عرصه تحصیلات دانشگاهی هم حرف های زیادی برای گفتن دارد. متقاضیان تحصیل در ژاپن می توانند در تمامی رشته های علوم پایه، بسیاری از رشته های فنی و مهندسی، رشته های پزشکی و ... تا مقطع دکتری تحصیل نمایند.

وجود دانشگاه های کلاس دنیای (5 دانشگاه با رتبه QS زیر 100)، تعدد دانشگاه ها و تنوع رشته ها، ارائه امکانات رفاهی فراوان به دانشجویان و دسترسی آسان به سیستم حمل و نقل این تمدن را به بهشتی برای دانشجویان بین المللی تبدیل نموده است.

یکی از بهترین روش های مهاجرت به ژاپن، مهاجرت به قصد تحصیل در این سرزمین است. برای تحصیل در کشور آفتاب تابان، احتیاج به اخذ ویزای تحصیلی خواهید داشت؛ برای این منظور باید مدارکی همچون ریز نمرات، نامه پذیرش از دانشگاه، تمکن اقتصادی و... را فراهم کرد.

البته از قلم نیاندازید که دانشجویان بین المللی مشغول به تحصیل در ژاپن اجازه کار قانونی حین تحصیل را ندارند؛ بازم به ذکر است که در بعضی مواقع با درخواست از اداره کار و مهاجرت و در صورت برآورده کردن شرایط خاص، می توانند به صورت محدود مشغول به کار شوند.

برای تحصیل در مقطع لیسانس در ژاپن باید بیش از 4 سال در نظر گرفت، چراکه واحدهای درسی ارائه شده در دانشگاه های ژاپن معمولا بین 120 تا 150 واحد است؛ اما مقطع فوق لیسانس همچون ایران 2 سال طول می کشد (30 واحد).

در مقطع دکتری هم بیش از هر چیزی احتیاج به تحقیق در زمینه علمی موردنظر خود خواهید داشت که معمولا 5 سال طول می کشد. از بهترین دانشگاه های ژاپن می توان دانشگاه توکیو، دانشگاه کیوتو، دانشگاه کیئو (توکیو)، دانشگاه واسِدا (توکیو) و دانشگاه اوساکا را نام برد.

یکی از نکاتی که باید در خصوص مهاجرت تحصیلی به کشور ژاپن مد نظر داشت، هزینه های آن است. هزینه های مهاجرت تحصیلی به کشور ژاپن شامل مواردی از جمله هزینه شهریه دانشگاه و خوابگاه، هزینه ارسال تقاضانامه، و... می گردد. به طور کلی، هزینه تحصیل در دانشگاه های مختلف کشور ژاپن (بین المللی، دولتی، خصوصی و...) سالیانه بین 800 هزار تا 1.5 میلیون ین خواهد بود.

به طور کلی برای دریافت ویزای تحصیلی به پاسپورت معتبر و فتوکپی آن، عکس نو، گواهی صلاحیت (CoE) که از دانشگاه صادر می گردد، نامه پذیرش تحصیلی، نامه تمکن اقتصادی از بانک معادل حدود 2 میلیون ین (18 هزار و 500 دلار)، دعوت نامه از دانشگاه یا موسسه مربوطه، انگیزه نامه، و در بعضی مواقع مدرک زبان (انگلیسی یا ژاپنی) مورد احتیاج است.

ویزای تحصیلی ژاپن تا زمانی معتبر خواهد بود که شما در این کشور مشغول به تحصیل باشید؛ پس از اتمام تحصیل، زمان محدودی برای ترک خاک خواهید داشت. البته اگر قصد داشته باشید بعد از اتمام تحصیل هم در داخل کشور بمانید، باید به سراغ کار بروید.

شرکت های ژاپنی متعددی هستند که دانشجویان تازه فارغ التحصیل شده را استخدام می نمایند تا از این نیروهای تازه نفس و خوش فکر به بهترین نحو استفاده نمایند. برای یافتن شغل مناسب در ژاپن می توانید به مجلات کار ژاپنی (چاپی و آنلاین) یا مراکز ارائه خدمات کاریابی برای اتباع خارجی مراجعه کنید. جستجو در وبسایت های کاریابی و شرکت در سمینارهای شرکت های مختلف هم از دیگر راه های یافتن کار هستند.

بعد از یافتن شغل موردنظر، می توانید به اداره مهاجرت منطقه ای مراجعه نموده و درخواست دهید تا شرایط اقامت شما از ویزای تحصیلی به ویزای کاری تغییر پیدا کند. در این مراجعه به مدارکی همچون پاسپورت، کارت اقامت، رزومه تحصیلی،کپی قرارداد کار، صورت های اقتصادی شرکت، گواهی فارغ التحصیلی و... احتیاج خواهید داشت.

مهاجرت به ژاپن به وسیله سرمایه گذاری

مانند بسیاری از کشورهای دیگر، مهاجرت به ژاپن به وسیله سرمایه گذاری هم امکان پذیر است. سرمایه گذاری در ژاپن برای اخذ اقامت ژاپن انواع مختلفی دارد که ساده ترین نوع آن خرید ملک است. متقاضیان اقامت ژاپن می توانند بدون هیچ محدودیتی، حتی با داشتن ویزای توریستی، اقدام به خرید ملک، ثبت شرکت، راه اندازی کسب وکار و کارآفرینی نمایند.

یکی از سریع ترین راه های دستیابی به اقامت ژاپن خرید ملک است. خرید ملک به صورت نقدی منجر به دریافت اقامت ژاپن می گردد؛ باید توجه داشت که اخذ وام خرید مسکن نیز برای اتباع خارجی امکان پذیر است، اما احتیاج به ویزای کار یا اقامت دائم ژاپن دارد. باید توجه داشت که خرید ملک به تنهایی به دریافت اقامت دائم ژاپن یا تابعیت منتج نمی گردد.

برای اخذ اقامت ژاپن به وسیله سرمایه گذاری، بهترین روش کارآفرینی است. مهاجرت به ژاپن به وسیله ثبت شرکت یا به وسیله کارآفرینی هم می تواند آینده ای روشن برای شما و خانواده تان بسازد، و هم به اخذ اقامت دائم ژاپن منتهی گردد.

در صورتی که شما مدیر یک کسب و کار باشید و شرکت خود را ثبت نموده باشید، می توانید به راحتی برای اخذ اقامت دائم ژاپن اقدام کنید. البته از قلم نیاندازید که کسب و کار شما باید حداقل 5 میلیون ین (حدود 46 هزار دلار) سرمایه اولیه و یک دفتر کار فیزکی داشته باشد. طرح کسب و کار هم باید به تایید مقامات برسد و حداقل یک کارمند ژاپنی را به استخدام دربیاورد.

متقاضی سرمایه گذاری برای مهاجرت به ژاپن باید عایدی کافی و مستقل از داشته باشد تا بتواند از عهده هزینه های مربوط به کسب وکار و زندگی خود و خانواده در این کشور برآید. ویزای سرمایه گذاری در ابتدا با اعتبار یک ساله صادر می گردد و با توجه به فرایند کسب وکار و شرایط قابل تمدید است. متقاضی بعد از 5 سال حضور و اقامت به مدت 290 روز در خاک می تواند با لغو تابعیت قبلی حق شهفرایندی دریافت کند.

مهاجرت به ژاپن به وسیله ازدواج

یکی از ساده ترین روش های مهاجرت به ژاپن، مهاجرت به وسیله ازدواج است. در صورتی که فردی با یک تبعه ژاپنی ازدواج کند، می تواند به راحتی اقامت دائم ژاپن یا حتی تابعیت آن را به دست بیاورد.

البته صرفِ اینکه شما با یک فرد ژاپنی ازدواج نموده باشید، اقامت ژاپن را به شما نمی دهد، بلکه ازدواج به عنوان یک تسهیلگر عمل می نماید؛ به این صورت که وقتی شما با یک فرد ژاپنی ازدواج کنید، می توانید به وسیله ویزای همراه به کشور ژاپن سفر کنید و سپس یک تا سه سال فرصت دارید در آنجا در پی کار بگردید. پس از آن ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهید.

بعد از 5 سال زندگی مداوم می توانید برای کار تابعیت خود اقدام کنید. این نکته را از قلم نیاندازید که برای اخذ تابعیت ژاپن، باید ابتدا تابعیت کشور خود را لغو کنید. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که ازدواج در ژاپن هزینه های خاص خودش را دارد و تخمین زده می گردد یک مراسم ازدواج ایده آل بین 25 تا 35 هزار یورو هزینه برمی دارد.

مهاجرت به ژاپن به وسیله تولد

اعطای تابعیت ژاپن از رویکرد خون پیروی می نماید؛ به عبارت دیگر، فرزندی که از پدر و مادر غیر ژاپنی در خاک این کشور متولد شده است، تابعیت داده نمی گردد. در واقع تابعیت تنها به نوزادانی اعطا می گردد که حداقل یکی از والدین آن ها تابعیت ژاپن را داشته باشد.

البته در مواردی خاص زمانی که پدر و مادر نوزاد تابعیت نامعلومی داشته باشند، امکان دریافت اقامت برای نوزاد وجود دارد. توجه داشته باشید که هزینه تولد نوزاد در بیمارستان های کشور ژاپن بین 500 هزار تا 1 میلیون ین برآورد می گردد.

مهاجرت به ژاپن به وسیله پناهندگی

مهاجرت به وسیله پناهندگی گزینه ای است که به هیچ وجه توصیه نمی گردد، به خصوص برای کشوری مثل ژاپن. در خصوص پناهندگی، فرد مدعی می گردد جان، مال یا اعتقادش در کشور مبدا در معرض خطر قرار گرفته است و به همین علت مجبور است بدون داشتن مدارک مورداحتیاج، به کشور مقصد سفر کند.

اما در صورتی که کشور ژاپن مقصد پناهندگی شما باشد، بهتر است در تصمیم خود تنونظر کنید، چرا که در این سرزمین اغلب با افراد پناهنده رفتار مناسبی نمی گردد و پیدا کردن کار یا تحصیل برای پناهجویان بسیار سخت خواهد بود.

به علاوه، با توجه به اینکه کشور ژاپن یک جزیره است، راه های غیرقانونی رسیدن به آن هم می تواند برای شما خطرات جانی بی شماری به همراه داشته باشد. از معایب کمپ¬های نگهداری پناهجویان هم باید به سطح امنیتِ پایین، بهداشت ناکافی، خدمات رفاهی معدود و ... اشاره نمود.

نکته دیگر اینکه نرخ پذیرش پناهنده در کشور ژاپن بسیار پایین تر از سایر کشورهاست: از سال 2016 تا 2019 حدود ده هزار نفر به کشور ژاپن درخواست پناهندگی داده بوده اند، اما مقامات این کشور سالانه درخواستِ کمتر از 50 نفر را پذیرفته اند!

اقامت دائم ژاپن و تابعیت

همان طور که در بالا هم عنوان شد، تمام این روش های مهاجرت به ژاپن منجر به اخذ تابعیت برای افراد نمی گردد. برای مثال، در خصوص مهاجرت کاری به ژاپن، فرد می تواند برای مدتی محدود (4 ماه تا 5 سال، بسته به قرارداد) اقامت ژاپن را دریافت کند؛ یا در خصوص مهاجرت تحصیلی، تنها تا زمانی که درستان تمام نشده باشد می تواند اقامت ژاپن را داشته باشید.

از سوی دیگر، در مواردی مانند ازدواج، تولد یا سرمایه گذاری، باید درخواست اقامت بلندمدت بدهید که حتی ممکن است با آن موافقت هم نگردد. برای اخذ اقامت دائم ژاپن یک سیستم امتیازبندی وجود دارد که مواردی از جمله خوش رفتاری، تمکن اقتصادی، مهارت مفید، نداشتن سوءپیشینه، و... را شامل می گردد.

پاسپورت ژاپن در حال حاضر یکی از قدرتمندترین پاسپورت های دنیا به شمار می رود. فردی که پاسپورت ژاپنی دارد، می تواند بدون احتیاج به اخذ ویزا به 190 کشور دنیا سفر کرد. به این ترتیب، اخذ تابعیت می تواند رویایی باشد که برای یک مهاجر در این کشور به واقعیت بدل می گردد.

شرایط اخذ تابعیت عبارتند از: سن بالای 20 سال، زندگی در کشور ژاپن برای 5 سال متوالی، نداشتن تابعیت کشورهای دیگر، حسن رفتار و عدم سوءپیشینه، تمکن اقتصادی، داشتن مهارت برای کار، تسلط به زبان و فرهنگ ژاپنی.

منبع: لتس گو یونی
انتشار: 18 دی 1400 بروزرسانی: 18 دی 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2105

به "مهاجرت به ژاپن ، روش های مهاجرت به ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجرت به ژاپن ، روش های مهاجرت به ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید