کرونا در اروپا، از ابتلای معاون رئیس کمیسیون اروپا تا هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره شرایط قاره سبز

به گزارش تور ایتالیا ارزان، جدیدترین اخبار کرونایی نشان می دهد که معاون کمیسیون اروپایی هم تست کرونایش مثبت اعلام شده و سازمان بهداشت جهانی هم اروپا را در جهت مبارزه با کرونا در جهت رو به عقب دانسته است.

کرونا در اروپا، از ابتلای معاون رئیس کمیسیون اروپا تا هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره شرایط قاره سبز

با ما سفر کنید و با تورهای اروپا بهار 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا در اروپا همچنان جولان داده و عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی بیشتری به بار می آورد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

کاهش تصادفات رانندگی در آلمان

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از آن است که شمار تصادفات رانندگی در آلمان در دوران کرونا به طرز چشمگیری کاهش پیدا نموده است. بر اساس آمارهای اعلام شده بین ماه مارس و ژوئن شمار موارد ابتلا به کرونا حدود 26 درصد نسبت به این دوره زمانی در سال گذشته کاهش پیدا نموده است. در مجموع پلیس آلمان برای این چهار ماه 670 هزار مورد تصادف را معین نموده است که 880 نفر هم در اثر این تصادفات جان خود را از دست داده اند.

پیشنهاد قرنطینه سراسری یک هفته ای در آلمان

توماس اشتروبل، معاون رئیس حزب دموکرات مسیحی هم با توجه به افزایش شمار مبتلایان به کرونا در آلمان یک قرنطینه سراسری یک هفته ای را پیشنهاد داده است.

دولت اسلواکی هم می خواهد در عرض 2 هفته آینده از تمام ساکنان خود تست کرونا بگیرد.

شهروندان آلمانی منتظر اعمال قرنطینه سراسری

نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که بیشتر شهروندان آلمانی بر این باورند که دولت برای مهار کرونا به قرنطینه سراسری متوسل خواهد شد.

قرار است ایالات و دولت فدرال آلمان روز چهارشنبه در یک کنفرانس ویدئویی درباره اقدامات و محدودیت های دیگر برای مهار کرونا تصمیم گیری نمایند.

این نظرسنجی که از طرف موسسه یوگو صورت گرفته است نشان می دهد که 63 درصد شهروندان آلمانی انتظار قرنطینه سراسری دیگری را دارند و تنها 23 درصد به آن اعتقاد نداشتند. 13 درصد هم هیچ نظری در این باره نداشتند.

نهادهای بهداشتی آلمان صبح روز سه شنبه از ابتلای 11409 مورد جدید به کرونا در عرض24 ساعت خبر دادند.

نتایج نظر سنجی دیگری هم نشان می دهد که حدود نیمی از شهروندان آلمانی شرایط و قواعد موجود برای مهار کرونا را مناسب می دانند که تعداد آن ها 8 درصد نسبت به ماه پیش کمتر شده است. 32 درصد هم محدودیت های فعلی برای مهار کرونا را کافی ندانستند.

ابتلای معاون رئیس کمیسیون اروپا به کرونا

مارگاریتس شیناس، معاون رئیس کمیسیون اروپایی هم تست کرونایش مثبت اعلام شده است.وی در پیامی توئیتری بیان کرد که بعد از مثبت شدن تست کرونایش در قرنطینه قرار گرفته است.

رکورد جدید مبتلایان روزانه در لهستان و جمهوری چک

در کشور لهستان هم برای اولین بار بیش از 16 هزار ابتلای جدید روزانه ثبت شده که رکورد بالای جدیدی محسوب می گردد. بنا بر اعلام نهادهای بهداشتی این کشور در عرض 24 ساعت گذشته 16300 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده اند. 132 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

نهادهای بهداشتی چک هم در عرض 24 ساعت گذشته از ابتلای 10273 مورد جدید به کرونا خبر داده اند و شمار مرگ های کرونایی هم در عرض 24 ساعت 164 مورد بیشتر شده است.

آشوب و خشونت در اعتراضات ضد محدودیت ها در ایتالیا

اعتراضات به تشدید محدودیت ها برای مهار کرونا در سراسر ایتالیا در بعضی مناطق به آشوب و خشونت و درگیری منجر شد.

به دلیل افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا دولت ایتالیا اخیرا محدودیت های جدیدی را در این کشور وضع نموده از جمله اینکه رستوران ها و بارها باید در ساعت 18 تعطیل شوند.

این محدودیت ها خشم شهروندان ایتالیایی را برانگیخته و شب گذشته در بسیاری شهرهای این کشور اعتراضاتی برگزار گردید که در بعضی شهرها به آشوب و ناآرامی و خشونت منجر شد.

این اعتراضات در شهرهای تورین، میلان و بعضی شهرهای دیگر برگزار گردید. در جریان این اعتراضات بعضی معترضان به اموال عمومی آسیب رسانده، ویترین مغاره ها را تخریب نموده و از بمب های دود زا استفاده کردند.

در اعتراضات در شهر تورین معترضان به سمت نیروهای پلیس بطری پرتاب می کردند. یک عکاس در جریان این اعتراضات مجروح شد. پلیس علیه معترضان از گاز اشک آور استفاده کرد.

همچنین حدود 300 تاکسی در یکی از میدان های شهر تورین در اعتراض به خسارات مالی ناشی از محدودیت ها صف کشیدند. پنج نفر هم در جریان این اعتراضات دستگیر شدند.

در میلان هم خشونت ها و ناآرامی ها در جریان اعتراضات رخ داد و پلیس علیه معترضان از گاز اشک آور استفاده کرد. به گزارش بعضی رسانه ها دو معترض در جریان این اعتراضات دستگیر شدند.

این سومین شب پیاپی بود که اعتراضات خشونت بار در شهرهای ایتالیا علیه محدودیت ها برگزار می شد. در شب های گذشته هم در شهرهای رم و ناپل ایتالیا معترضان به خیابان ها آمدند و علیه تشدید محدودیت ها برای مهار کرونا اعتراض کردند.

موارد ابتلا به کرونا اخیرا در ایتالیا به شدت افزایش پیدا نموده و آمار مبتلایان روزانه به کرونا مرتبا رکوردهای جدیدتری را از زمان شیوع کرونا بدست می آورد.

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره شرایط کرونایی اروپا

سازمان بهداشت جهانی اروپا را در جهت مبارزه با بیماری همه گیر کرونا در جهت رو به عقب ارزیابی نموده است.

یکی از نمایندگان بلند پایه سازمان بهداشت جهانی در این باره گفته است آنچه اکنون ضروری است تسریع جدی اقدامات است. وی همچنین گفته است که همچنان این امیدواری وجود دارد که اروپا بتواند از قرنطینه سراسری دراز مدت جلوگیری کند.

رئیس شرایط اضطراری پزشکی سازمان بهداشت جهانی هم شرایط کرونایی در اروپا را نگران نماینده توصیف نموده و گفته است: هیچ تردیدی وجود ندارد که در حال حاضر منطقه اروپایی یک کانون اصلی کرونا است. تنها در یک هفته گذشته حدود 46 درصد از مبتلایان جدی کرونا و یک سوم مرگ و میرها در اثر ابتلا به این بیماری در جهان در اروپا رخ داده است.

شیوع کرونا در بروکسل فعالیت های اتحادیه اروپا را تحت تاثیر قرار داده است

افزایش چشمگیر شیوع کرونا در بروکسل نیز تاثیر فزاینده ای برفعالیت های اتحادیه اروپا داشته است. تعداد جلسات بین نمایندگان کشورهای عضو اتحادیه اروپا به حداقل مطلق کاهش یافته است. یک سخنگوی رئیس دوره ای اتحادیه اروپا (آلمان) در این باره گفته است: از آنجایی که موج دوم کونا با شدت به این شهر (بروکسل) حمله ور شده است سازماندهی جلسات فیزیکی باید با دقت و احتیاط بیشتری انجام گردد.

بلژیک از جمله کشورهایی است که به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تنها در پایتخت این کشور (بروکسل) اخیرا حدود 1770 سرایت به ازای هر 100 هزار نفر در 14 روز خبر داده شده است. این کشور یکی از بالاترین نرخ مرگ و میرهای کرونایی در جهان را دارد.

کشور بلژیک با 18217 مبتلای روزانه رکورد جدیدی را در شمار مبتلایان روزانه ثبت نموده است. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی در این کشور در 24 ساعت 18217 نفر به کرونا مبتلا شده اند.

پیش بینی بیش از 20 هزار ابتلای روزانه در آلمان در انتها هفته

پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان هم اعلام نموده که انتظار دارد انتها هفته شمار مبتلایان روزانه کرونا از مرز 20 هزار نفر عبور کند. وی این تعداد مبتلای روزانه را حدود 3 هفته پیش قابل تصور نمی دانست.

وی خواهان اقدامات ملموس و معین برای توقف گسترش سریع ویروس کرونا شده و تاکید نمود که در غیر این صورت موج دوم کرونا شکسته نخواهد شد.

بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله نروژ، لیتوانی، سوئیس و ایتالیا برای مهار کرونا به قرنطینه های محلی و تشدید محدودیت ها روی آورده اند.

تعداد مراجعات و بستری ها در بیمارستان ای فرانسه هم به شدت افزایش پیدا نموده است.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در اسپانیا 1156498 نفر به کرونا مبتلا شده و 35031 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 1165278 نفر به کرونا مبتلا شده و 35018 نفر هم در اثر این ابتلا جان باخته اند.

در انگلیس هم تا به حال 894690 نفر به کرونا مبتلا شده و 44998 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در ایتالیا هم 542789 نفر به کرونا مبتلا شده و 37479 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 451812 نفر به کرونا مبتلا شده و 10192 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1454

به "کرونا در اروپا، از ابتلای معاون رئیس کمیسیون اروپا تا هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره شرایط قاره سبز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از ابتلای معاون رئیس کمیسیون اروپا تا هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره شرایط قاره سبز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید