واکنش وزیر ورزش به مشکل ویزای حسن یزدانی

به گزارش تور ایتالیا ارزان، حمید سجادی در جمع خبرنگاران در مورد مشکلاتی که در زمینه صدور ویزای آمریکا برای کشتی گیران پیش آمد و مسائلی که در آنجا رخ داد، گفت: وزارت ورزش پیگیر است. در مورد صدور ویزا هم پیگیر بودیم. در سفرها به ایالات متحده همین سوابق را داریم و گاها ویزا صادر نمی شود. اگر یادتان باشد چند ماه قبل یک دیدار محبت آمیز هم داشتند که صحبت هایی در مورد رفتن یا نرفتن مطرح بود و متاسفانه بخش مهمی از ویزاها هم صادر نشد.

واکنش وزیر ورزش به مشکل ویزای حسن یزدانی

او با بیان اینکه مشکل در صدور ویزا چیز جدیدی نیست، ادامه داد: نهایتا پیگیری هایی لازم داریم که این کار را انجام می دهیم. برای این سفر هم تمام تلاشمان را کردیم اما چون مسابقات رسمی جام جهانی بود نهایتا ویزا را دادند و با وجود چالش و مسائلی که به وجود آمد، تیم اعزام شد.

وزیر ورزش در مورد حرف و حدیث هایی که در مورد عدم اعزام حسن یزدانی به قهرمانی جهان مطرح شده بود، بیان نمود: اینکه چه افرادی اعزام شوند نظر درست فنی فدراسیون بود. خیلی از افراد که سیاست فدراسیون را نمی دانستند از من در مورد عدم حضور آقای حسن یزدانی سوال کردند که نکند قرار است او را فراموش کنید. جواب دادم این سیاست درست یک فدراسیون است که در مورد نفرات، اعزام ها و اهمیت مسابقات اولویت بندی می کند و ما هم به عنوان پشتیبان فدراسیون ها و ناظر بر عملکرد آنها به نظرات فنی شان احترام می گذاریم و وظیفه پشتیبانی و نظارت را داریم.

او در مورد هماهنگی با وزارت امور خارجه در زمینه صدور ویزا برای ورزشکاران گفت: در چنین مواقعی که به محدودیت و مشکل می خوریم از وزارت خارجه هم کمک می گیریم. خودمان هم بالاخره توان و ظرفیت های ارتباطی داریم که از آن استفاده می کنیم. امیدوارم کشتی ما برای المپیک دورخیز خوبی داشته باشد چون چشم و چراغ ما در المپیک و ورزش اول کشور ما کشتی است. تعارف هم نداریم. از اینگونه مسابقات هم تا به امروز زیاد بوده و این عزیزان با این دردسرها ناآشنا نیستند. در هر صورت تمام ارزش کارشان این است که با اوجود چنین چالش ها و مسائل، افتخارآفرینی می کنند.

وزیر ورزش با تبریک نایب قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد در جام جهانی، بیان نمود: نایب قهرمانی تیم ملی را خدمت خانواده کشتی به ویژه برادر خوبم آقای دبیر و دیگر اعضای فدراسیون تبریک می گویم. به آقای درستکار هم تبریک می گویم. دیدید که آنجا تحت چه فشارهایی بود و چه اتفاقات و حاشیه هایی برایشان درست کردند اما بچه های ما با صلابت و ایمان پایدار میدان داری کردند. ورزش است دیگر ما 6 بر 4 باختیم. در فوتبال هم دیدید که اتفاقات عجیبی در این جام جهانی از نظر تعداد گل ها و تیم های حذف شده افتاد. امیدوارم عملکردمان به گونه ای باشد که جدا از نتیجه همیشه سربلند باشیم. مثل تیم کشتی که از آنها ممنون هستم.

منبع: فرارو
انتشار: 22 آذر 1401 بروزرسانی: 22 آذر 1401 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2364

به "واکنش وزیر ورزش به مشکل ویزای حسن یزدانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزیر ورزش به مشکل ویزای حسن یزدانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید