رکورد سریع ترین دوچرخه سواری در جنوب آمریکا شکسته شد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، رکورد سریع ترین زمان برای عبور از طول آمریکای جنوبی به وسیله دوچرخه با شعار حمایت از بهداشت روانی شکسته شد.

رکورد سریع ترین دوچرخه سواری در جنوب آمریکا شکسته شد

سرباز سابق نیروهای ویژه انگلستان و دوست شاهزاده هری، بعد از طی 6000 مایل در عرض 48 روز توانست رکورد جهانی گینس را برای کوتاه ترین زمان برای طی راستا طولی آمریکای جنوبی (از کاراگانا تا اوشویا) با استفاده از دوچرخه، در اختیار خود بگیرد.

دین استات 40 ساله، با پشت سر گذاشتن شرایط بی رحمانه و نواحی طاقت فرسایی که بین اوشویا در جنوب آرژانتین و کاراگانا در کلمبیای شمالی قرار گرفته اند، پیروز شد بعد از 48 روز و 54 دقیقه و با بیش از 100 مایل دوچرخه سواری در روز، سفر خود را به خاتمه برساند.

او این چالش حماسی را برای جمع آوری پول برای خیریه Heads Together انجام داده است که از سلامت روح و روان حمایت می کند.

این موضوع از نظر دین اهمیت زیادی دارد. او در هنگام خدمت در نیروهای ویژه از ناحیه زانو، به شدت آسیب دید و مجبور شد که از شغل نظامی خود کناره گیری کند و تلاش کند تا در زادگاه خود، ابردین، به شیوه زندگی غیرنظامی برگردد.

علی رغم سختی هایی که در این راستا وجود داشت، او دائما از طرف شاهزاده هری که با هم در ارتش آموزش دیده بودند، تشویق می شد.

این نظامی بازنشسته، دوچرخه سواری را فقط یک سال پیش از این فعالیت رسمی خود شروع کرد. اما پس از گذشت یک سال از تمرین، او سفری فوق العاده را برای جلب توجهات نسبت به موضوع بهداشت روانی در پیش گرفت و تصمیم گرفته است که با این کار، 1 میلیون پوند برای کمپین Heads Together جمع آوری کند.

چالش رکوردشکنی او با حمایت بنیاد خیریه کاخ سنت جیمز اجرا شده است که کمک های زیادی به حل مسائل سلامت روانی کرده است.

او که سفر خود را از روز یک فوریه شروع کرد و روز 21 مارس به مقصد خود رسید، پیروز شد که رکورد قبلی را که با 58 روز، 3 ساعت و 45 دقیقه در اختیار اسکات نپیر (2009) بود، بشکند.

اگرچه این پیروزی شایسته افشاشدن بود، دین زمان کمی را صرف اعلام و جشن گرفتن آن کرد، زیرا این کار صرفا بخشی از تلاش او برای در اختیار گرفتن رکورد سریع ترین دوچرخه سواری در بزرگراه پان-آمریکن (دارنده رکورد گینس به عنوان بزرگ ترین جاده قابل استفاده در جهان) است.

او برای این که بتواند این رکورد را هم با پیروزیت به نام خود به ثبت برساند، باید 22000 کیلومتر را از میان 14 کشور طی کند تا به خلیج پرودو در آلاسکا، ایالات متحده آمریکا برسد.

رکورد فعلی جهان، 117 روز و 5 ساعت مربوط به دوچرخه سوار مکزیکی، کارلوس سانتاناریا کوارروبیاس است که در سال 2015 ثبت شد.

دین می گوید:

این کار تا به الان، سفری خسته کننده و طاقت فرسا بوده است، هم به لحاظ فیزیکی و هم به لحاظ ذهنی. پشتیبانی های تیمم از من، بسیار ارزشمند است؛ اما بخش سخت کار تازه شروع شده است و هنوز راه زیادی به جای مانده است که باید از میان کشورهای مختلف عبور کرد.

خیلی خوشحالم که عنوان رکورد جهانی گینس را به دست آورده ام و اکنون مصمم تر هستم تا رکورد سریع ترین سفر با دوچرخه را در بزرگراه پان-آمریکن بشکنم، پول جمع آوری کنم و آگاهی جمعی را نسبت به فعالیت های خیریه Heads Together و به طور کلی، مسائل بهداشت روان، بالاتر برم.

گروهی متشکل از شاهزاده هری و مدال آوران المپیک، دوچرخه سواران حرفه ای و سفیر قهرمانان یعنی مارک کاوندیش، از دین حمایت و وی را در این راستا تشویق می کنند. طرفداران وی می توانند او را گام به گام در راستای که در چالش بزرگراه پان-آمریکن می پیماید، دنبال کنند.

منبع: کجارو / guinnessworldrecords.com
انتشار: 24 تیر 1401 بروزرسانی: 24 تیر 1401 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2281

به "رکورد سریع ترین دوچرخه سواری در جنوب آمریکا شکسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد سریع ترین دوچرخه سواری در جنوب آمریکا شکسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید