واریز وام واحدهای کارگری

به گزارش تور ایتالیا ارزان، خبرنگاران : رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهریز گفت: در 6 ماهه نخست سال 99، 25 میلیارد ریال تسهیلات در قالب مشاغل خانگی به واحدهای کارگری کوچک شهرستان پرداخت شده است.

واریز وام واحدهای کارگری

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا: امیرعباس دهقانی زاده اضافه نمود: این تسهیلات از سوی بانک های عامل در راستای تقویت مشاغل خرد به 30 متقاضی در حوزه شهری و مناطق روستایی بخش مرکزی پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه رشته های قالی بافی، خیاطی، کشاورزی و صنایع دستی جزو مشاغل خانگی و کارگری فعال منطقه است به اهمیت موضوع به خصوص در سال جاری در شرایط کرونایی اشاره کرد که پرداخت ها تا خاتمه سال ادامه دارد.

در مجموع حدود 30 هزار نفر جزو جامعه گارگری شهرستان مهریز هستند که در بخش های تعاون و صنعت در شهر و مناطق روستایی مشغول به کار هستند و رویکرد اصلی توجه به جذب دانش آموختگان متخصص بر حسب نیاز واحدهای تولیدی است .

هم اکنون یک هزار و 162 کارگاه کوچک و بزرگ با حضور 9 هزار و 746 نفر در شهرستان فعال است و در شهرک های صنعتی شهید چمران ، 196 هکتاری ، هرفته ، ناحیه صنعتی بهادران و شهرک سنگ و یزد مهر افزون بر چهار هزار نفر اشتغال دارند.

با توجه به سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی سهم 25 درصد برای تعاونی ها در اقتصاد ایران تا خاتمه برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است.

مطابق قانون اساسی فعالیت اقتصادی ایران متشکل از بخش های دولتی، خصوصی و تعاونی است که در حال حاضر بیشترین (حدود 75 درصد) فعالیت در اختیار بخش دولتی است و سهم بخش تعاون در برنامه توسعه ششم باید به 25 درصد برسد که سهم کنونی با این عدد تا حدود زیادی فاصله زیاد دارد.

مرکز این شهرستان 55 هزار نفری در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد قرار گرفته است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1425

به "واریز وام واحدهای کارگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز وام واحدهای کارگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید