مقاله: ساختمان رایشتاگ برلین (آلمان)

به گزارش تور ایتالیا ارزان، ساختمان رایشتاگ هم اکنون منزلگاه پارلمان آلمان است اما تا رسیدن به این نقطه راهی طولانی را طی کرده است. هر سال هزاران نفر از مسافران تور آلمان از رایشستاگ دیدن می کنند و به یک دلیل خوب: همیشه پیش نمی آید بتوانید از یک منظره پانورامیک شگفت انگیز لذت ببرید، در حالی که در زیر پایتان تصمیم های سیاسی مهم در حال گرفته شدن هستند. ساختمان اصلی توسط معمار معروف آلمانی، پائول والوت و با الهام از ساختمان سالن یادبود در فیلادلفیای آمریکا طراحی شد. ساخت رایشستاگ در سال 1894 پایان یافت اما در سال 1916 بود که عنوان نمادین اختصاص داده شده به مردم آلمان را به دست آورد و عبارت Dem Deutschen Volke (مردم آلمان) بر روی نمای بیرونی ساختمان حک شد.

مقاله: ساختمان رایشتاگ برلین (آلمان)

برای بازدید از ساختمان رایشتاگ در تور آلمان چند گزینه در پیش رو دارید: در تورهای همراه با راهنما شرکت کنید، در یک جلسه عمومی مجلس حضور داشته باشید یا بلیت های ویژه بازدید از گنبد و سقف ساختمان را تهیه کنید. گنبد رایشتاگ هر روز از ساعت 8 صبح تا 12 نیمه شب باز است. ساختمان رایشتاگ به راحتی با وسایل حمل و نقل عمومی قابل دسترس است. نزدیک ترین ایستگاه شبکه قطار شهری برلین (U-Bahn) به ساختمان، ایستگاه بوندستاگ است. ساختمان رایشستاگ در آخر هفته ها بازدیدکنندگان زیادی را به خود می بیند، در نتیجه بهتر است روزهای میانی هفته را برای رفتن به این مکان انتخاب کنید.

در سال 1995 کار بازسازی ساختمان رایشستاگ به نورمن فاستر (معمار برج تبر سنت ماری 30 در لندن) سپرده شد. بازسازی و بازطراحی دقیق او در سال 1999 پایان یافت. بعد از بازسازی، گنبد شیشه ای رایشتاگ به جذاب ترین بخش ساختمان تبدیل شد. در این قسمت مسافران تور آلمان می توانند منظره هایی 360 درجه از اطراف را ببینند. یک مخروط آیینه کاری شده در مرکز گنبد، نور را به داخل رایشستاگ هدایت می کند و بهره وری انرژی ساختمان را بالا می برد. این آیینه ها همچنین باعث شده اند بازدیدکنندگان بتوانند در بالای ساختمان و در محل گنبد، جلسات نمایندگان مجلس در پایین را ببینند. سقف ساختمان رایشتاگ همچنین محل قرارگیری رستوران Käfer Dachgarten است، جایی که مهمانان می توانند علاوه بر غذاهایی خوشمزه از منظره پانورامیک اطرافشان لذت ببرند.

منبع مقاله: ساختمان رایشتاگ برلین (آلمان)

انتشار: 30 آذر 1400 بروزرسانی: 30 آذر 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2081

به "مقاله: ساختمان رایشتاگ برلین (آلمان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: ساختمان رایشتاگ برلین (آلمان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید