ظریف خطاب به لودریان: مسیری که اروپا در پیش گرفته کمکی به حل مسائل نمی کند

به گزارش تور ایتالیا ارزان، وزیر امور خارجه با برشمردن تعهدات اجرانشده اروپا در برجام، خطاب به لودریان گفت: مسیری که اروپا در پیش گرفته کمکی به حل مسائل نمی کند.

ظریف خطاب به لودریان: مسیری که اروپا در پیش گرفته کمکی به حل مسائل نمی کند

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و ژان ایو لودریان همتای فرانسوی شامگاه شنبه در حاشیه پنجاه و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ ملاقات و مصاحبه کردند.

در ملاقات وزرای خارجه ایران و فرانسه در مورد موضوعات دوجانبه و آخرین تحولات منطقه و برجام مصاحبه شد.

ظریف در این ملاقات ضمن یادآوری و برشمردن تعهدات انجام نشده اروپا ذیل برجام تاکید نمود: مسیری که اروپا پیش گرفته کمکی به حل مسائل نمی کند و تنها راه درست، بازگشت اروپا به انجام تعهدات ذیل برجام است.

به گزارش فارس، ظریف در حاشیه این نشست با وزرای خارجه چین، آلمان و روسیه، دیگر اعضای برجام نیز ملاقات و مصاحبه نموده بود.

در ملاقات ظریف و هایکو ماس اوضاع سیاسی و امنیتی منطقه، اشتباهات آمریکایی ها درباره منطقه غرب آسیا، تعهدات اروپا در قبال برجام، واقعیات رابطه اروپا و آمریکا و همچنین آنالیز راه های تقویت اعتماد و همکاری بین ایران و اروپا مورد مصاحبه و گفتگو دو وزیر خارجه نهاده شد.

ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه پس از ملاقات با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران گفت که پاریس از نقض برنامه جامع اقدام مشترک توسط ایران نگران است و اضافه نمود: به ظریف تصمیم فرانسه درباره ادامه کاهش تنش در منطقه خلیج فارس را ابلاغ کردیم.

لازم به ذکر است، قرار است نشست کمیسیون مشترک برجام هفتم اسفند ماه در سطح معاونان و مدیران کل سیاسی ایران و 1+4 (آلمان، فرانسه، انگلیس، چین و روسیه) برگزار گردد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران پنجشنبه شب 24 بهمن ماه برای شرکت در پنجاه و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ به آلمان سفر کرد و در حاشیه این نشست رایزنی هایی را با بعضی مقامات حاضر صورت داد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 967

به "ظریف خطاب به لودریان: مسیری که اروپا در پیش گرفته کمکی به حل مسائل نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف خطاب به لودریان: مسیری که اروپا در پیش گرفته کمکی به حل مسائل نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید