راب اقتصادی مسئول تیم آمریکا در مذاکرات برجامی در وین خواهد بود

به گزارش تور ایتالیا ارزان، شبکه خبری سی ان ان امروز به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی اطلاع داد که راب اقتصادی نماینده آمریکا در امور ایران، راهنمایی تیم آمریکا در نشست کمیسیون مشترک برجام که قرار است روز سه شنبه در وین اتریش برگزار گردد را بر عهده خواهد داشت.

راب اقتصادی مسئول تیم آمریکا در مذاکرات برجامی در وین خواهد بود

به گزارش فارس، نشست کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) روز آدینه 13 فروردین 1400 برابر با 2 آوریل 2021 به صورت مجازی و به ریاست انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی از طرف جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و با حضور نمایندگان چین، فرانسه، آلمان، روسیه، بریتانیا و ایران در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزرای امور خارجه برگزار گردید.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران بعد از سرانجام نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام در گزارشی توییتری درباره این نشست نوشت: در نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام، ایران، اتحادیه اروپا، سه کشور اروپایی به اضافه 2 کشور (چین و روسیه) موافقت کردند که مذاکرات حضوری را سه شنبه هفته آینده در وین از سر بگیرند. هدف: سریعاً نهایی کردن برطرف تحریم ها و اقدامات هسته ای، به وسیله طراحی راستا برطرف تمام تحریم ها و پس از آن توقف تدابیر جبرانی از سوی ایران.

وزارت خارجه آمریکا نیز روز گذشته اطلاع داد که این کشور در نشست روز سه شنبه آینده در وین اتریش برای بحث درباره بازگشت دوجانبه به برنامه جامع اقدام مشترک حضور خواهد یافت.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه خود اظهار داشت: ما برای شرکت در مصاحبه ها با شرکای اروپایی، روسیه و چین برای معین کردن موضوعاتی که شامل بازگشت دوجانبه به پایبندی به برجام با ایران است، موافقت کردیم.

منبع: فرارو
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1748

به "راب اقتصادی مسئول تیم آمریکا در مذاکرات برجامی در وین خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راب اقتصادی مسئول تیم آمریکا در مذاکرات برجامی در وین خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید