راه هایی برای درمان موخوره

به گزارش تور ایتالیا ارزان، یک لیوان شیرین بیان رد 3 لیوان اب جوشیده ریخته و به مدت 10دقیقه می گذارید تا بجوشد و دم بکشد، پس از سرد شدن آن را صاف نمایید. این مایع را به نوک موهای خود بمالید، این عمل را هر روز تکرار نمایید تاموخوره شما بهبودی حاصل نماید.

راه هایی برای درمان موخوره

راه هایی برای درمان موخوره

فرار موجود نامرئی خفته در نوک موها

یک لیوان شیرین بیان رد 3 لیوان اب جوشیده ریخته و به مدت 10دقیقه می گذارید تا بجوشد و دم بکشد، پس از سرد شدن آن را صاف نمایید. این مایع را به نوک موهای خود بمالید، این عمل را هر روز تکرار نمایید تاموخوره شما بهبودی حاصل نماید.

ریشه کنجد را در آب جوش خیس نموده وبگذارید تا 15 دقیقه بماند،سپس آن را حدود 30 دقیقه دیگر جوشانده و دم کنید، پس از آن این مخلوط را صاف نموده و مایع صاف شده را به سر خود بمالید. این عمل را هر روز تکرار کنید.

برای برطرف موخوره باید حداقل ماهی یک بار آن را با جوشانده گل بابونه یا گل ختمی شست وشو داد. خیس کردن مود در آب جوشانده تخم پیاز هم برای برطرف موخوره بسیار مفید است.

در طب تازه، آمونیاک را برترین درمان موخوره می دانند، بدین ترتیب که دریک لگن آب ،2 تا 3 قطره آمونیاک ریخته و موهای سر را با آن می شویید.

گل ریواس، شاه تره و سدر را به یک نسبت در آب خیس نموده و پس از گذشت 24 ساعت آن را صاف نموده ، این مایع صاف شده را به سر خود بمالید.

روغن های معتدل ، مانند روغن بنفشه یا روغن بادام را به سر بمالید و مالش دهید، از لعاب کتیرا هم می توانید برای درمان موخوره بهره ببرید.

منبع: نشریه ایرانیان ش 34

منبع: راسخون
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1995

به "راه هایی برای درمان موخوره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه هایی برای درمان موخوره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید