درخواست ترامپ از چین برای پرداخت 60 تریلیون دلار بابت همه گیری کرونا!

به گزارش تور ایتالیا ارزان، ترامپ در سخنانی مدعی شد چین بایستی به خاطر نقشش در همه گیری کرونا، 60 تریلیون دلار غرامت دهد.

درخواست ترامپ از چین برای پرداخت 60 تریلیون دلار بابت همه گیری کرونا!

به گزارش خبرنگاران به نقل از واشنگتن تایمز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا روز یکشنبه در سخنانی عجیب مدعی شد چین بایستی بخاطر نقشش در همه گیری کرونا، غرامت پرداخت کند.

ترامپ در مصاحبه با ماریو بارتیرومو، مجری شبکه فاکس نیوز مدعی شد که چین بایستی بخاطر نقشش در کمک به شیوع کرونا مسئول باشد.

وی گفت: چین باید غرامت دهد. آن ها بایستی کاری بکنند. آن ها باید غرامت دهند و چین پول پرداخت چنین غرامتی را ندارد.

او در ادامه صحبت هایش مدعی شد در صورتی که خسارت های جهانی کرونا به درستی برآورد شود، چین احتمالا بیش از 60 تریلیون دلار بدهکار خواهد بود. او گفت: من معتقدم در سراسر جهان - تنها در خصوص آمریکا صحبت نمی کنم - در سراسر جهان 60 تریلیون دلار خسارت وارد شده است. چین 60 تریلیون دلار ندارد؛ اما آن ها باید کاری کنند که تا جبران آنچه انجام داده اند، شود.

ترامپ در زمان تصدی ریاست جمهوری خود نیز بار ها با عنوان کردن ویروس چینی تلاش داشت تا منشأ همه گیری کرونا را چین عنوان کند.

گفتنی است سخنان رئیس جمهور سابق آمریکا در حالی بیان شده است که همزمان با شیوع سریع سویه تازه کرونا، نگرانی ها در آمریکا و دیگر نقاط جهان افزایش یافته است. آنتونی فائوچی مشاور ارشد بهداشتی کاخ سفید، در مصاحبه اخیر خود با شبکه خبری سی ان ان با اشاره به جهش تازه ویروس کرونا با نام اُمیکرون، اظهار داشت که مقامات بهداشتی آمریکا انتظار وقوع جهشی با این حجم را نداشتند.

فائوچی در بخشی از سخنان خود گفت: پیش بینی می کردیم که جهشی دیگر از کرونا را داشته باشیم، اما انتظار چنین حجمی از تغییر در آمینواسید این ویروس را نداشتیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 بهمن 1400 بروزرسانی: 2 بهمن 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2119

به "درخواست ترامپ از چین برای پرداخت 60 تریلیون دلار بابت همه گیری کرونا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست ترامپ از چین برای پرداخت 60 تریلیون دلار بابت همه گیری کرونا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید