تصویب بسته تشویقی علیه کرونا در سنای امریکا

به گزارش تور ایتالیا ارزان، ایسنا نوشت: سنای آمریکا بسته محرک های مالی برای کاستن تاثیر شیوع کرونا به ارزش بیش از دو تریلیون دلار را تصویب کرد.

تصویب بسته تشویقی علیه کرونا در سنای امریکا

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این بسته تشویقی دولت را قادر می سازد تا به کارمندان بیکار حقوق پرداخت نموده و سوبسیدهای ویژه ای را برای یاری به مشاغل متاثر از بیماری و نیز بیمارستان ها در جریان شیوع ویروس کرونا ارائه کند.

مجلس نمایندگان آمریکا قرار است بلافاصه پس از رایزنی های همه جانبه این بسته تشویقی را تایید کند. جزییات این طرح هنوز در اختیار مجلس نمایندگان گذاشته نشده است.

این بسته تشویقی پس از اتمام رای گیری در سنا و بدون سوبسیدهای بخش انرژی و مقررات زیست محیطی مورد نظر دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا که موارد اختلاف نظر برای تصویب این بسته بود، به مجلس نمایندگان برگردانده می گردد.

چاک شومر، دموکرات ارشد سنا گفت: ما یک توافق دو حزبی درباره عظیمترین بسته تشویقی در تاریخ آمریکا داریم. بسیاری از مردم مجبور به ترک کار شده اند که بر اساس خواسته آنها نبوده است. آنها نمی دانند آینده شان به چه صورت خواهد بود و چطور باید قبض های خود را پرداخت نمایند. ما باید به آنها یاری کنیم و آنها را نجات دهیم.

کوشش رهبران سنا و کاخ سفید بر سر تصویب یک بسته محرک های مالی به ارزش دو تریلیون دلار برای کاستن تاثیر شیوع کووید-19 هنوز به نتیجه نرسیده است.

این طرح شامل پرداخت 1200 دلار به بیشتر عظیمسالان و یاری به کسب و کارهای کوچک برای پرداخت حقوق کارمندان می گردد.

این طرح که جزییات کامل آن هنوز روشن نیست در صورت تصویب عظیمترین مجموعه محرک مالی در تاریخ آمریکا خواهد بود.

با این حال منتقدان از هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه تهدید نموده اند که مانع تصویب آن خواهند شد.

تیم اسکات، بن سس و لیندسی گراهام سناتورهای جمهوری خواه گفتند که این لایحه طوری تنظیم شده که کارمندان را تشویق می نماید به جای آنکه سر کار بروند ترجیح دهند بیکار شوند.

آنها در بیانیه ای گفتند اگر این مشکل حل نگردد یا دولت اطمینان حاصل نکند که هیچ کس در دوره بیکاری حقوقی بیش از حقوق اشتغال نخواهد گرفت، متاسفانه ما مجبوریم با این لایحه مخالفت کنیم.

سناتور برنی سندرز که برای کسب نامزدی حزب دموکرات کوشش می نماید گفت که او هم با این طرح مخالفت خواهد نمود مگر آنکه این سه سناتور از اعتراض خود به عبارت بندی بخش مربوط به مزایای بیکاری صرف نظر نمایند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سندرز گفت: من آماده ام این طرح متوقف کنم مگر آنکه شروط قوی تری بر 500 میلیارد دلار پولی که قرار است صرف رفاه کمپانی ها گردد، اعمال گردد.

الگزاندریا اوکازیو کورتز، نماینده چپ گرا از برانکس نیویورک در کنگره هم جزییات طرح را نگران نماینده خواند.

او در توییتی نوشت به نظر می رسد که این طرح نیم تریلیون دلار در جیب کمپانی های عظیم می ریزد درحالی که به اندازه کافی از کارمندان محافظت نمی نماید.

این طرح از حمایت فراجناحی برخوردار است اما ابتدا باید در دو مجلس سنا و نمایندگان تصویب گردد و به امضای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برسد.

دونالد ترامپ اوایل روز چهارشنبه گفته بود، به محض اینکه این بسته را دریافت کند آن را امضا خواهد نمود تا اجرایی گردد.

میچ مکانل، رهبر اکثریت جمهوری خواه سنا و چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات پیشتر گفته بودند که احزاب آنها مایلند طرح را پیش ببرند.

در همین حال اندرو کومو، فرماندار نیویورک این طرح را برای ایالت خود به درد نخور توصیف کرد و 3.8 میلیارد دلار یاری پیشنهادی آن به نیویورک را قطره ای در یک سطل آب خواند.

او گفت نیویورک که شاهد بالاترین آمار ابتلا در آمریکاست با 15 میلیارد دلار کسری روبروست و تخمین زد که تا به امروز یک میلیارد دلار در این ایالت خرج مقابله با بحران ویروس کرونا شده است.

310312

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1111

به "تصویب بسته تشویقی علیه کرونا در سنای امریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب بسته تشویقی علیه کرونا در سنای امریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید