(تصاویر) پیکر نجف دریابندری زیر باران آرام گرفت

به گزارش تور ایتالیا ارزان، پیکر نجف دریابندری زیر نم نم باران بهاری و به اجبار شرایط، بدون حضور علاقه مندانش و با حضور جمع محدودی به خانه ابدی بدرقه شد.

(تصاویر) پیکر نجف دریابندری زیر باران آرام گرفت

مراسم خاکسپاری این مترجم و نویسنده پیشکسوت، ظهر امروز (چهارشنبه، 17 اردیبهشت ماه) پس از انتقال از بهشت زهرای تهران، در قطعه نام آوران بهشت سکینه کرج برگزار گشت.

این مراسم به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت مسائل بهداشتی، با حضور جمع محدودی از جمله خانواده و آشنایان از جمله همکارانش در نشر کارنامه، و بدون حضور علاقه مندانش و چهره های ادبی و هنری و بدون سخنرانی برگزار گشت.

پیکر نجف دریابندری در قطعه 12، ردیف 3، شماره 74 بهشت سکینه در کنار فهیمه راستکار، همسر هنرمندش، آرام گرفت.

این مترجم و نویسنده متولد سال 1309، پس از تحمل سال ها بیماری در پانزدهمین روز اردیبهشت ماه سال 1399 چشم از جهان فروبست.

پیرمرد و دریا و وداع با اسلحه) (ارنست همینگوی)، بیگانه ای در دهکده و هاکلبری فین (مارک تواین)، یک گل سرخ برای امیلی و گور به گور (ویلیام فاکنر)، پیامبر و دیوانه (جبران خلیل جبران)، رگتایم و بیلی باتگیت، (دکتروف)، بازمانده روز (کازوئو ایشی گورو)، تاریخ فلسفه غرب (برتراند راسل)، فلسفه روشن اندیشی (ارنست کاسیرر)، خانه برناردا آلبا (فدریکو گارسیا لورکا)، کتاب مستطاب آشپزی، از سیر تا پیاز (با همکاری همسر فقیدش، فهیمه راستکار) و چندین و چند کتاب دیگراز جمله آثاری هستند که از او به یادگار مانده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1201

به "(تصاویر) پیکر نجف دریابندری زیر باران آرام گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) پیکر نجف دریابندری زیر باران آرام گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید