این نوع از سردرد یعنی تومور مغزی دارید

به گزارش تور ایتالیا ارزان، خبرنگاران : متخصصان انگلیسی می گویند اگر سردرد همراه با بعضی علائم خاص باشد نشانه ابتلا به تومور مغزی است.

این نوع از سردرد یعنی تومور مغزی دارید

به گزارش خبرنگاران به نقل از باشگاه خبرنگاران ، روزانه شمار زیادی از مردم از سردرد رنج می برند. سردرد می تواند ناشی از طیف گسترده ای از موضوعات مانند کم آبی بدن و یا هوای آلوده باشد. با این حال، گاهی یک سردرد ساده می تواند نشان دهنده ابتلا به بیماری مرگباری همچون تومور مغزی باشد.

گرچه همه ما سردرد را به یک شکل درک می کنیم، اما حقیقت این است که سردرد ها با یکدیگر متفاوت هستند و با اندکی دقت می توان پی به سردرد های خطرناک برد. متخصصان انگلیسی می گویند نخستین علامت تومور مغزی این است که سردرد به همراه حالت تهوع خود را نشان دهد.

همچنین زمانی که در خواب شیرین هستید و به ناگاه یک سردرد باعث بیدار شدن شما از خواب گردد حتماً در اسرع وقت باید به پزشک مراجعه کنید. سردردی که به همراه ایجاد حالت چشمک زن یا نقطه تاریک در هنگام دیدن همراه است از دیگر مواردی است که نشان دهنده یک مشکل جدی مانند تومور مغزی است.

باید این نکته را دانست که به مرور زمان علائم مرتبط با تومور مغزی برخلاف سایر بیماری ها بهبود نمی یابد، بلکه طی هفته ها و ماه های آینده تشدید می گردد. مرکز سرطان انگلیس می گوید با مشاهده سردرد به همراه علائم ذیل مراجعه به پزشک لازم است:

1- احساس بیماری و ناخوشی

2- سابقه نداشتن بروز چنین سردردی

3- باعث بیداری فرد در طول شب می گردد.

4- همزمان با مسائل بینایی بروز کند.

5- به مرور زمان تشدید گردد.

در واقع دلیل بروز سردرد در این بیماران این است که همزمان با رشد تومور در مغز، این امر باعث فشار به جمجمه می گردد. جمجمه از استخوان ساخته شده است و این بدان معناست که گنجایش حجم مشخصی از مغز را دارد و رشد تومور فشار را بر آن افزایش می دهد.

متخصصان انگلیسی می گویند افزایش فشار در جمجمه باعث بروز مسائل بینایی نیز می گردد. ممکن است فرد به صورت موقت و گاه و بی گاه دچار تاری دید گردد. همچنین وجود نقطه کور در بینایی، برای مثال ندیدن کناره چشم در این افراد شایع است.

با این حال، علائم دیگر تومور مغزی به ناحیه ای از مغز بستگی دارد که تومور در آنجا در حال رشد است. برای مثال، اگر تومور در بخش جلویی مغز باشد باعث بروز مسائلی در راه رفتن، سخن گفتن، و ضعف در نیمی از بدن می گردد.

از دیگر علائم رایج تومور مغزی می توان به تغییر خلقیات و شخصیت، و نیز از دست دادن حس بویایی اشاره نمود. توصیه می گردد افراد پس از مشاهده علائم ذکر شده به متخصص مغز و اعصاب مراجعه نمایند. برخلاف تصور عمومی، در صورتی که تومور مغزی به موقع تشخیص داده گردد جراحان می توانند آن را خارج نمایند. با این حال، به دلیل حساسیت بالایی که بافت مغز دارد سرطان های این بخش دارای نرخ بالای مرگ و میر در میان بیماران است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1851

به "این نوع از سردرد یعنی تومور مغزی دارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این نوع از سردرد یعنی تومور مغزی دارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید