شروع ثبت نام جاماندگان وام ودیعه مسکن ازساعت 12 امروز

به گزارش تور ایتالیا ارزان، تهران (پانا) - ثبت نام مجدد جاماندگان وام ودیعه مسکن از ساعت 12 امروز در سامانه طرح ملی مسکن شروع می گردد.

شروع ثبت نام جاماندگان وام ودیعه مسکن ازساعت 12 امروز

جهت دریافت خدمات در ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش مهر، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی دیروز (شنبه 12 مهر) در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه این وزارت خانه با وزارت جهاد کشاورزی در جمع تور ایتالیا ارزان از اخذ مصوبه جدیدی در ستاد ملی مبارزه با کرونا اطلاع داد که بر اساس آن، افرادی که در دوره قبلی ثبت نام وام ودیعه مسکن جا مانده بودند یا آگاه نشده بودند، بتوانند در بازه زمانی 13 مهر تا 30 مهر ثبت نام مجدد نمایند.

این تسهیلات به عنوان کمکی برای پوشش بخشی از هزینه ودیعه مسکن مستأجران (پول پیش) از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در خرداد ماه سال جاری در نظر گرفته شد و به تصویب این ستاد رسید.

وزارت راه و شهرسازی در اطلاعیه ای از شروع نام نویسی وام ودیعه مسکن از ساعت 12 ظهر امروز یکشنبه 13 مهر تا ساعت 24 روز چهارشنبه 30 مهر به وسیله سامانه tem.mrud.ir اطلاع داده است.

این وزارت خانه در اطلاعیه دیگری با تأکید بر اینکه تسهیلات فوق الذکر صرفاً به افرادی که مالک واحد مسکونی نباشند، پرداخت می شود، اظهار داشت:

همانطور که در زمان ثبت نام، دریافت این تسهیلات منوط به دارا بودن شرایط مندرج در ماده 1 آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی از جمله نداشتن سابقه مالکیت از سال 1384 به بعد بوده است، کلیه متقاضیان و افراد تحت تکفل ایشان نیز متعهد هستند که از تاریخ 1 فروردین 1384 فاقد مسکن و یا زمین مسکونی ملکی باشند.

لذا چنانچه در هر زمان سابقه مالکیت ایشان محرز شود، از فرآیند پرداخت تسهیلات حذف شده و در صورت اخذ آن تسهیلات متعهد به جبران خسارات و استرداد کلیه تسهیلات دریافتی و جرایم مربوطه خواهند بود.

لازم به ذکر است پیش از این، مدیران معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از قرمز نشدن فرم ج متقاضیان دریافت تسهیلات ودیعه مسکن اطلاع داده بودند؛ بنابراین دریافت این تسهیلات، به منزله سابقه استفاده از تسهیلات مسکن تلقی نشده و دریافت نمایندگان این تسهیلات از طرح اقدام ملی مسکن کنار گذاشته نخواهند شد.

خاطرنشان می شود رقم تسهیلات ودیعه مسکن در تهران 50، 8 کلانشهر 30 و سایر شهرها 15 میلیون تومان است.

متقاضیان دریافت تسهیلات 15 میلیون تومانی نیازی به ارائه ضامن نداشته و با چک یا سفته می توانند این تسهیلات را دریافت نمایند؛ چک برگشتی مانعی برای دریافت این تسهیلات نیست.

مشمولان دریافت تسهیلات 30 میلیونی با یک ضامن و 50 میلیون تومانی با دو ضامن دارای چک صیادی که داشتن چک برگشتی، مانعی بر سر راه دریافت این تسهیلات نیست، می توانند این وام را دریافت نمایند.

نحوه بازپرداخت تسهیلات نیز به دو صورت بازگرداندن اصل وام به بانک عامل طی یک سال و پرداخت ماهانه معادل یک دوازدهم این تسهیلات به عنوان سود این تسهیلات و همچنین بازپرداخت اصل و سود تسهیلات طی اقساط 36 ماهه با نرخ سود 13 درصد معین شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1356

به "شروع ثبت نام جاماندگان وام ودیعه مسکن ازساعت 12 امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ثبت نام جاماندگان وام ودیعه مسکن ازساعت 12 امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید