شروع اجلاس گفتگوهای بین الافغانی در ایران با حضور ظریف

به گزارش تور ایتالیا ارزان، اجلاس گفتگوهای بین الافغانی با حضور نمایندگان دولت افغانستان ،شخصیتهای عالی جمهوریت و هیات عالی سیاسی طالبان صبح امروز چهارشنبه شانزدهم تیرماه جاری به میزبانی جمهوری اسلامی ایران با سخنرانی وزیر امور خارجه در تهران افتتاح شد.

شروع اجلاس گفتگوهای بین الافغانی در ایران با حضور ظریف

به گزارش خبرنگاران، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در افتتاحیه این نشست با اشاره به شکست ایالات متحده آمریکا در افغانستان و حضور بیش از دو دهه در این کشور که موجب خرابی های بسیاری شده است خاطر نشان ساخت: امروز مردم و رهبران سیاسی افغانستان باید برای آینده کشورشان تصمیمات سخت اتخاذ نمایند.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به نتایج نامطلوب ادامه منازعات در افغانستان، بازگشت به میز مذاکرات بین الافغانی و تعهد به راهکارهای سیاسی را برترین انتخاب از سوی رهبران و جریانهای سیاسی افغانستان دانست و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای یاری به فرایند گفتگوها میان جناحهای موجود به منظور حل و فصل مناقشات و بحرانهای جاری در آن کشور گفت.

دکتر ظریف بعلاوه بر تعهد جمهوری اسلامی ایران جهت یاری به توسعه همه جانبه سیاسی، مالی و اجتماعی افغانستان پس از برقراری صلح تاکید نمود.

شایان ذکر است رهبری هیات جمهوری اسلامی افغانستان در این دور از مذاکرات را یونس قانونی، وزیر امور خارجه پیشین افغانستان و رهبری هیئت مذاکراتی گروه طالبان را عباس استانکزی، معاون دفتر این گروه بر عهده دارند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1937

به "شروع اجلاس گفتگوهای بین الافغانی در ایران با حضور ظریف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع اجلاس گفتگوهای بین الافغانی در ایران با حضور ظریف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید