3 میلیارد نفر در دنیا امکان دست شستن با آب و صابون در منزل را ندارند

به گزارش تور ایتالیا ارزان، آنالیز های سازمان ملل متحد نشان می دهد که حدود سه میلیارد نفر در منازلی زندگی می نمایند که به امکانات اولیه برای شستن دست ها با آب بهداشتی و صابون مجهز نیستند.

3 میلیارد نفر در دنیا امکان دست شستن با آب و صابون در منزل را ندارند

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، کارشناسان سازمان ملل بر همین اساس دسترسی همه انسان ها به توالت و امکانات بهداشتی را یکی از حقوق اولیه افراد ارزیابی نموده و از دولت ها خواسته اند تا زمینه دسترسی همه شهروندان خود به این امکانات را فراهم نمایند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد نیز به مناسبت روز دنیای توالت مصادف با 19 نوامبر ضمن یادآوری عدم دسترسی بیش از یک چهارم جمعیت دنیا به امکانات اولیه بهداشتی، این شرایط را از نظر اخلاقی، مالی و بهداشتی غیرقابل قبول دانست.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال 2013 تصمیم گرفت تا روز 19 نوامبرِ هر سال را روز دنیای توالت نام گذاری کند.

هدف از این نام گذاری افزایش آگاهی و اطلاع رسانی درباره لزوم دسترسی همه ساکنان کره زمین به سرویس های بهداشتی بود. سازمان ملل بر لزوم انتها دادن به اجابت مزاج در فضاهای باز تاکید نموده است.

تخمین زده می گردد که میزان استفاده از فضای باز برای دفع ادرار و مدفوع از 21 درصد در سال 2000 به 9 درصد در سال 2017 کاهش یافته است.

هند یکی از کشورهایی است که طی سال های اخیر به پیشرفت چشمگیری در زمینه ساخت توالت و انتها بخشیدن به استفاده از فضاهای باز برای دفع مدفوع و ادرار دست یافته است.

داده های سازمان ملل متحد از دوره بین سال های 2015 تا 2018 نشان می دهد که شهروندان در کشورهای چاد، بنین، اتیوپی، جزایر سلیمان، موریتانی، هائیتی، تیمور شرقی و مالاوی به دلیل عدم دسترسی به سرویس های بهداشتی بیشترین آمار استفاده از فضاهای باز برای اجابت مزاج را در سطح دنیا دارند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1514

به "3 میلیارد نفر در دنیا امکان دست شستن با آب و صابون در منزل را ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 میلیارد نفر در دنیا امکان دست شستن با آب و صابون در منزل را ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید