کانادا: شهروندان ما نباید به خاطر اجرای قوانین آمریکا مجازات شوند

به گزارش تور ایتالیا ارزان، سفیر کانادا در واشنگتن در اقدامی کم سابقه از بازداشت مدیر اجرایی شرکت هواوی در راستای اجرای قوانین آمریکا انتقاد و تاکید نمود که شهروندان کانادایی دارند هزینه این مساله را می پردازند.

کانادا: شهروندان ما نباید به خاطر اجرای قوانین آمریکا مجازات شوند

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل تور ایتالیا ارزان، کانادا در یک اقدام نادر به صورت آشکار از سیاستهای آمریکا انتقاد کرد.

دیوید مک نائوتن سفیر کانادا در واشنگتن در اقدامی کم سابقه به صورت آشکار از سیاستهای آمریکا انتقاد کرد و با اشاره به بازداشت مدیراجرایی شرکت هواوی چین که به درخواست واشنگتن توسط اُتاوا بازداشت شده است تاکید نمود که ما دوست نداریم شهروندانمان به خاطر این موضوع مجازات شوند.

مک نائوتن اضافه نمود: آمریکائیها هستند که دارند قوانین خود را در خصوص منگ وانژو به طور کامل اجرا می نمایند اما ما طرفی هستیم که داریم برای آن هزینه می پردازیم.

براساس گزارش روزنامه گلوب اند میل، سفیر کانادا در واشنگتن پیش از این نیز خشم و نگرانی مردم کانادا را از کاخ سفید به خاطر واکنش شدید چین در زمینه بازداشت وانژو بیان نموده بود.

به دنبال بازداشت منگ وانژو در روز اول دسامبر 2018 به اتهام نقض تحریمهای آمریکا علیه ایران، دولت چین نیز دو شهروند کانادایی را به اتهام نقض قوانین این کشور بازداشت نموده است. چین یک شهروند کانادایی دیگر را نیز به اتهام قاچاق مواد مخدر اخیر به اعدام محکوم نموده است.

بازداشت وانژو توسط دولت کانادا که از جانب چین غیرقانونی محسوب می گردد باعث تیرگی روابط بین دو کشور شده است.

روز سه شنبه منابع خبری غربی از درخواست آمریکا به کانادا برای استرداد وانژو به واشنگتن و احتمال محاکمه وی در آمریکا خبر داده اند.

منابع خبری مطلع از پرونده می گویند که اگر اتهامات وانژو در دادگاه ثابت گردد ممکن است با حکم 30 سال زندان روبرو گردد.

هوا چونیانگ سخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به موضوع استرداد وانژو هشدار داد، پکن اقدامات لازم را علیه آمریکا اتخاذ خواهد نمود. وی از آمریکا خواست از ارائه این درخواست خودداری کند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 309

به "کانادا: شهروندان ما نباید به خاطر اجرای قوانین آمریکا مجازات شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا: شهروندان ما نباید به خاطر اجرای قوانین آمریکا مجازات شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید