پیشنهاد تاسیس دبیرخانه ترویج علم در ایران

به گزارش تور ایتالیا ارزان، شهر: کارگاه بین المللی الگوی مصرف آب و کوید 19 با همکاری دفتر منطقه ای یونسکو، انجمن ترویج علم ایران، کرسی یونسکو در ترویج علم، موسسه سیمای جام فیروزه و معاونت بین الملل مرکز ارتباطات شهرداری تهران به صورت مجازی برگزار گردید.

پیشنهاد تاسیس دبیرخانه ترویج علم در ایران

به گزارش خبرنگار شهر، زهیر صباغ پور، معاون بین الملل مرکز ارتباطات شهرداری تهران با بیان اینکه 10 نوامبر مصادف با روز دنیای علم است گفت: 9 سال است که هفته ترویج علم در ایران برگزار می گردد و 21 سال است که به مناسبت این روز جوایزی به برگزیدگان حوزه علم و فناوری اهدا می گردد.

او اضافه نمود: از آنجا که سال جاری به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا، امکان برگزاری مراسم هفته علم به صورت حضوری فراهم نیست، از هفته ترویج علم تا هفته پژوهش، بزرگداشت از علم تا پژوهش به صورت مجازی برگزار می گردد.

صباغ پور ادامه داد: امروز(21 آبان) در دومین روز هفته علم ،کارگاهی مشترک با همکاری دفتر یونسکو در ایران با عنوان الگوی مصرف آب و کووید 19 به صورت مجازی در اقصی نقاط دنیا و تهران برگزار می گردد.

به گفته او از امروز تا 27 آذر هر یک از روزهای هفته به یک عنوان نامگذاری شده و نشست های مجازی در این رابطه برگزار می گردد تا بدین وسیله اطلاع رسانی و ترویج علم انجام گردد.

روز دنیای علم در خدمت صلح و توسعه

اکرم قدیمی، رییس انجمن ترویج علم ایران در این برنامه، روز دنیای علم را در خدمت صلح و توسعه دانست و اعلام کرد: سال جاری برنامه ها به حدود 40 روز گسترش یافته و برای هر روز نام خاصی انتخاب شده است. روز نخست از برنامه هفته ترویج علم به موضوع کارگاه کووید19 و الگوی مصرف آب اختصاص داشت و روز شنبه به موضوع اقلیم و ترویج علم پرداخته می گردد. همچنین در روز یکشنبه موضوع انجمت های علمی و ترویج علم پیگیری می گردد. روز دوشنبه به موضوع فرهنگ علم و پژوهش اختصاص دارد و به معرفی فعالیت های ترویجی در حوزه کشاورزی پرداخته می گردد. موضوع مورد آنالیز در روز سه شنبه، علم در دانشگاه و مراکز علمی بوده و چهارشنبه به عنوان سلامت و ترویج علم اختصاص دارد. روز اخر این هفته هم موضوع رسانه و ترویج علم آنالیز می گردد.

قدیمی گفت: عنوانی که سال جاری یونسکو برای روز علم انتخاب نموده، علم برای جامعه و همراه با جامعه است و باید توجه داشت که جامعه بدون علم و علم بدون جامعه معنا ندارد. از همین رو با هدف هم افزایی و ایجاد ارتباط نظام مند میان علم و جامعه برای دستیابی زیست بوم ترویج علم، پیشنهاد تاسیس دبیرخانه ترویج علم کشور را داریم.

در این برنامه، شینا انصاری، مدیر کل محیط زیست شهرداری تهران، اکرم قدیمی، رییس انجمن ترویج علم ایران، الکساندروس ماکاریگاکیس، متخصص برنامه آب برای سکونتگاههای انسانی و چند تن از اساتید دانشگاه و متخصصین حوزه محیط زیست و سلامت به صورت مجازی حضور داشتند.

خبرنگار: علی سی پی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1493

به "پیشنهاد تاسیس دبیرخانه ترویج علم در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد تاسیس دبیرخانه ترویج علم در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید