توسعه مناسبات پستی بین ایران و عمان (تور عمان)

به گزارش تور ایتالیا ارزان، به گزارش خبرنگاران، محمود لیائی، معاون وزیر ارتباطات در نشست با قائم مقام مدیرعامل پست عمان، ضمن ابراز خرسندی و خیر مقدم به هیئت پست این کشور، گفت: موجب خوشحالی و مسرت است که میزبان همکاران پستی از کشور دوست و برادر، عمان هستیم.

توسعه مناسبات پستی بین ایران و عمان (تور عمان)

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط عمان آشنا شوید.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه دو کشور ایران و سلطان نشین عمان از مناسبات مطلوب سیاسی، فرهنگی و اجتماعی برخور دارند، اضافه نمود: توسعه مناسبات و همکاری های مختلف بین تهران و مسقط در سالهای اخیر مرهون تدابیر هوشمندانه دولت ها بوده و ریشه در سابقه مذهبی و تاریخی دو کشور دارد.

لیائی با بیان اینکه دو کشور در سال های اخیر تفاهم نامه های متعددی در زمینه های گردشگری، مالی و پزشکی منعقد نموده اند، اظهار داشت: این تعاملات گام های مثبتی در تحکیم روابط دوجانبه و ارتقای سطح مناسبات بین دو کشور بوده است.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه این نوع از ارتباطات زمینه ساز توسعه روابط اجتماعی و فرهنگی بین دو ملتی است که ریشه های واحد فرهنگی و مذهبی دارند، گفت: از این رو انتظار می رود؛ در این سفر روابط در حوزه صنعت پست نیز ادامه پیدا کند و باعث توسعه و توسعه همکاری ها گردد.

لیائی در راستای تحکیم مناسبات فی مابین دو کشور به چاپ و انتشار تمبر مشترک به عنوان سفیر فرهنگی و برگزاری نمایشگاه مشترک تمبر اشاره نمود و اضافه نمود: راه اندازی سرویس های خرید و فروش اینترنتی و برطرف موانع توسعه تجارت الکترونیک از دیگر مباحثی است که به استحکام روابط پستی بین دو کشور یاری می نماید.

معاون وزیر ارتباطات، با بیان اینکه پست ایران در زمینه های تحول دیجیتال، فناوری و هوشمندسازی و خدمات مالی پستی دارای تجارب خوبی است، از آمادگی پست ایران برای در اختیار قرار دادن این تجارب به پست عمان اطلاع داد.

صادرات خدمات فنی-مهندسی پست جمهوری اسلامی ایران، راه اندازی فروشگاه های اینترنتی ایرانی به زبان عربی در عمان و انجام خدمات لجستیکی به وسیله پست دو کشور، انجام خدمات مستشاری پست ایران به پست عمان، ایجاد پست دریایی و پیاده سازی پروژه جی نف در عمان، برگزاری تورهای زیارتی و سیاحتی برای کارکنان پست عمان در ایران و همکاری دو کشور برای راه اندازی اتحادیه پستی دنیا اسلام، حمایت متقابل از یکدیگر در اتحادیه دنیای پست، اعزام متخصصان با تجربه پستی به کشور عمان و بعلاوه استفاده از تجارب ایران در تحقق پست سبز از دیگر مباحث و زمینه های توسعه همکاری بود که لیائی به آنها اشاره نمود.

السید نصر بن بدر البوسعیدی؛ قائم مقام مدیرعامل پست عمان ضمن تشکر از مهمان نوازی و استقبال گرم پست ایران گفت: لازم می دانم سلام گرم دولت و مردم و وزارت حمل و نقل و فناوری اطلاعات کشور عمان و بعلاوه درودهای گرم کارکنان پست کشورم را به ملت ایران ابلاغ نمایم.

قائم مقام پست عمان با اشاره به روابط تاریخی و مناسبات دیرینه بین دو کشور گفت: این مهم موجب توسعه منافع دو ملت ایران و عمان است.

وی اضافه نمود: روابط دیرینه دو ملت، نشانگر اراده جدی مسئولین دو کشور برای توسعه و بهبود روابط بیش تر بین کشور است.

السید نصر بن بدر البوسعیدی با ابراز امیدواری از ثمر بخش بودن سفر هیئت پستی عمان به ایران، اعلام کرد: با همکاری، تفاهم و توافق با مسئولین پست ایران بعضی مسائل، به ویژه آنالیز سازوکارهای مناسب مالی بین دو کشور به وسیله پست ایران محقق گردد.

قائم مقام مدیرعامل پست عمان با اشاره به تجربه منحصر به فرد ایران در حوزه پستی، گفت: امیدوارم در سفر وزیر حمل نقل و ارتباطات کشور عمان به ایران، تفاهم نامه میان پست دو کشور منعقد گردد و این خود نقشه راهی برای اجرای توفقات فی مابین در آینده را فراهم آورد.

بهزاد احمدی؛ رئیس مرکز همکاری های تخصصی و مطالعات راهبردی بین المللی وزارت ارتباطات نیز با اشاره به اینکه عمان یکی از کشورهای دوست و نزدیک به ایران در طول دهه های گذشته بوده است؛ اعلام کرد: از دیرباز روابط سازنده و خوبی بین دو طرف برقرار بوده و منظره روشنی پیش روی طرفین برای توسعه توسعه روابط وجود دارد.

احمدی اضافه نمود: بدون تردید قرن 21، قرن همکاری در حوزه های فنی و فناورانه به ویژه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است، بنابراین این نوع همکاری ها به ویژه همکاری های پستی، جایگاه ویژه ای در روابط بین الملل پیدا نموده است.

رئیس مرکز همکاری های تخصصی و راهبردی بین المللی وزارت ارتباطات با اشاره به توسعه روابط دوجانبه بین کشورها، عنوان نمود: جایگاه و نقش دو کشور، جمهوری اسلامی ایران و عمان با موضوع فناوری به خصوص فناوری ارتباطات و اطلاعات می تواند مبنای توسعه روابط برای دو کشور باشد.

وی ادامه داد: ضرورت دارد این همکاری ها مورد توجه قرار گرفته و برای تحقق آن فرایند ویژه ای از جمله ایجاد یک کارگروه تخصصی معین گردد.

احمدی ضمن ابراز خرسندی از اینکه وزارت ارتباطات با پیشتازی پست این مسیر را شروع نموده گفت: امیدوارم این سفر و سفرهای متعاقب به توسعه بیش از پیش روابط دو کشور یاری کند.

بازدید از موزه ملی ارتباطات آخرین برنامه امروز هیئت پستی عمان در سفر به ایران بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 بهمن 1401 بروزرسانی: 10 بهمن 1401 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2392

به "توسعه مناسبات پستی بین ایران و عمان (تور عمان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه مناسبات پستی بین ایران و عمان (تور عمان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید