پشتیبانی سازمان جهانی بهداشت از استفاده اضطراری واکسن کرونا چین

به گزارش تور ایتالیا ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان ان، یکی از مقامات بهداشتی چین ادعا می نماید این کشور قبل از شروع برنامه جنجالی استفاده اضطراری واکسن کووید19 روی داوطلبان، تفاهم و پشتیبانی سازمان جهانی بهداشت را دریافت نموده بود.

پشتیبانی سازمان جهانی بهداشت از استفاده اضطراری واکسن کرونا چین

این در حالی است که چین قبل از تایید کامل ایمنی و کارآمدی واکسن کووید 19 بالقوه در آزمایش های بالینی، از ماه جولای تحت برنامه استفاده اضطراری آن را به صدها هزار نفر تزریق نموده است.

حال آنکه بعضی کارشناسان و توسعه دهندگان واکسن در غرب نسبت به استفاده زودهنگام واکسن های بالقوه کووید 19 قبل از تکمیل آزمایش های بالینی هشدار داده اند.

ژنگ ژونگوی یکی از مقامات حاضر در کمیسیون بهداشت ملی چین روز گذشته بیان کرد کابینه دولت این کشور طرح آزمایشی برای استفاده از واکسن کووید 19 را در خاتمه ماه ژوئن تایید نموده است.

وی در ادامه گفت: پس از تایید طرح ما به مقامات مرتبط در سازمان بهداشت جهانی در چین اطلاع رسانی کردیم و پشتیبانی و تفاهم آنها را دریافت کردیم.

از سوی دیگر ماری آنجلا سیامو دستیار رئیس سازمان جهانی بهداشت برای دسترسی به داروها و محصولات بهداشتی در مورد دسترسی به داروها و محصولات بهداشتی گفت: کشورها در مورد قانونگذاری ملی برای اجرای طرح استفاده اضطراری یک محصول بهداشتی اختیار دارند. چین و کشورهای دیگر نیز همین روش را برای محصولات دارویی مختلف اجرا نموده اند.

در حال حاضر در چین 11 واکسن در مرحله آزمایش بالینی و 4 واکسن در مرحله سوم آزمایش های بالینی هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1409

به "پشتیبانی سازمان جهانی بهداشت از استفاده اضطراری واکسن کرونا چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشتیبانی سازمان جهانی بهداشت از استفاده اضطراری واکسن کرونا چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید