ویروس کرونا از اروپا وارد نیویورک شد، نه از چین

به گزارش تور ایتالیا ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، آندرو کومو فرماندار ایالت نیویورک آمریکا روز آدینه اظهار داشت که نتایج یک پژوهش جدید نشان می دهد رگه های ویروس کرونای جدید (موسوم به کووید -19) نخست از قاره اروپا وارد این ایالت در شرق آمریکا شده است، نه از چین.

ویروس کرونا از اروپا وارد نیویورک شد، نه از چین

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

وی همچنین گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قانون ممنوعیت سفر را بسیار دیرهنگام وضع کرد، از این رو این قانون نتوانست از شیوع این بیماری همه گیر جلوگیری کند.

کومو همچنین به برآوردهای گروهی از پژوهشگران در دانشگاه نورث وسترن اشاره نمود که تخمین می زنند تا زمان اعلام نخستین مورد ابتلای قطعی به بیماری کووید -19 در یکم ماه مارس، بیش از ده هزار تن از شهروندان ایالت نیویورک احتمالاً به این بیماری مبتلا شده بودند. به باور این فرماندار دموکرات، به احتمال بسیار کشور ایتالیا منبع اصلی انتقال این بیماری به ایالت نیویورک بوده است.

آندرو کومو همچنین اظهار داشت که ترامپ دستور ممنوعیت سفر از چین را روز دوم فوریه- یعنی بیش از یکماه پس از نخستین گزارشها در مورد شیوع این بیماری در چین- صادر کرد و در مورد محدودیت سفر از اروپا نیز یکماه پس از آن تصمیم گیری کرد. به گفته کومو، تا آن موقع ویروس به طور گسترده ای در سرتاسر آمریکا شیوع یافته بود.

کومو در یک نشست خبری گفت: ما دو ماه پس از شیوع در چین دست به اقدام زدیم. زمانی که به گذشته نگاه می کنید، آیا فکر می کنید که ویروس همچنان در چین منتظر بود تا ما دو ماه بعد دست به اقدام زنیم؟

به گزارش خبرنگاران، اندرو کومو پیش از این اظهار داشت که نتیجه آزمایش غربالگری ویروس کرونا، کووید 19، در جامعه آماری سه هزار نفری نشان می دهد که 14 درصد از آنها پادتن (آنتی بادی) علیه این ویروس داشته اند که بر مبنای آن می توان تخمین زد احتمالاً در حدود دو میلیون و 700 هزار در این ایالت به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

کومو با اشاره به محدودیت این جامعه آماری تاکید نمود، برمبنای این آمار می توان گفت که میزان مرگ و میر در حدود نیم درصد مبتلایان به ویروس کرونا خواهد بود. چنین رقمی از مرگ و میر بسیار پایین تر از برآوردهای فعلی خواهد بود.

فرماندار نیویورک اضافه نموده است، اگر میزان ابتلا به ویروس کرونا 13.9 درصد باشد، این موضوع پیش فرض ها در مورد میزان مرگ و میر مرتبط به این ویروس را تغییر خواهد داد.

اندرو کومو می گوید که در هفته های آینده آزمایش ها بیشتری انجام خواهد شد و در جامعه آماری تعداد بیشتری از آفریقایی تبارها و لاتین تبارها مورد آزمایش قرار می گیرند. چون میزان ابتلا در بین این دو گروه بیشتر از سایر گروههای اجتماعی است.

فرماندار نیویورک توضیح داد که آمار رسمی قربانیان ویروس کرونا در این ایالت 15 هزار و 500 نفر است، اما این آمار فقط شامل کسانی است که در بیمارستان و خانه سالمندان فوت نموده اند و شامل کسانی نیست که در خانه جان خود را از دست داده اند.

لازم به ذکر است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایالت نیویورک تا روز پنجشنبه 269 هزار نفر اعلام شده است. ایالت نیویورک یکی از کانون های اصلی شیوع ویروس کرونا در امریکا بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1164

به "ویروس کرونا از اروپا وارد نیویورک شد، نه از چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا از اروپا وارد نیویورک شد، نه از چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید