پرتاب سرنشین دار اسپیس ایکس به علت مشکل پزشکی کوچک حداقل 3 روز عقب افتاد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، به گفته مقامات ناسا، پرتاب سرنشین دار بعدی اسپیس ایکس، به علت یک مشکل پزشکی جزئی که یکی از خدمه را تحت تأثیر قرار داده است، حداقل سه روز دیگر تأخیر خواهد داشت.

پرتاب سرنشین دار اسپیس ایکس به علت مشکل پزشکی کوچک حداقل 3 روز عقب افتاد

مأموریت نو اسپیس ایکس که با نام کرو-3 (Crew-3) شناخته می گردد، در ابتدا برای 31 اکتبر (9 آبان) برنامه ریزی شده بود اما به علت شرایط آب وهوایی تا 3 نوامبر (12 آبان) به تأخیر افتاد.

در حالی که انتظار می رفت این بار مانعی برای پرتاب از سکوی پرتاب 39A مرکز فضایی کندی نباشد حالا نزدیک ترین زمان درنظر گرفته شده برای شروع مأموریت 6 نوامبر 23:36 منطقه زمانی شرقی (16 آبان ساعت 19:06) درنظر گرفته شده است. به گفته ناسا تأخیر پرتاب کپسول ذراگون اسپیس ایکس به علت یک موضوع پزشکی اورژانسی نیست و مشکل پزشکی یکی از خدمه، به کرونا مربوط نمی گردد.

مأموریت کرو-3 فضانوردان ناسا راجا چاری (Raja Chari)، تام مارش برن (Tom Marshburn) و کایلا بارون (Kayla Barron) را به همراه فضانورد آژانس فضایی اروپا ماتیاس مورر (Matthias Maurer) را به ایستگاه فضایی بین المللی می فرستد. این چهار نفر در کپسول سرنشین دار دراگون (ِDragon) که به وسیله موشک فالکون 9 پرتاب خواهد شد، سوار می شوند.

ناشا جزئیات زیادی از موضوع اعلام نکرد و معین نیست که کدام یک از خدمه دچار مشکل پزشکی شده است. حتی با توجه به نگرانی های حریم خصوصی و ملاحظات مربوط به سلامت، معلوم نیست که آیا در آینده از این موضوع بیشتر خواهیم دانست یا خیر.

مقامات ناسا گفتند که فضانوردان کرو-3 در مرکز فضایی کندی (KSC) در قرنطینه هستند. این بخشی از فرایند عادی پیش از پرتاب است و به گفته ناسا شرایط فعلی خدمه خوب ارزیابی شده است و برای پرتاب روز شنبه در مجموعه پرتاب 39A باقی خواهند ماند.

همان طور که از نامش پیداست، کرو-3 سومین مأموریت عملیاتی سرنشین دار اسپیس ایکس است که برای ناسا به سوی ایستگاه فضایی بین المللی پرواز می نماید. مأموریت کرو-2 در ماه آوریل به آزمایشگاه مداری زمین پرتاب شد و قرار است به زودی به زمین بازگردد.

آژانس فضایی آمریکا هنوز مشغول ارزیابی تاریخ انتها مأموریت کرو-2 است که اعضای آن را شین کمبرو (Shane Kimbrough) و مگان مک آرتور (Megan McArthur) فضانوردان ناسا، آکیهیکو هوشیده (Akihiko Hoshide) از آژانس کاوش های هوافضای ژاپن و توماس پسکی (Thomas Pesquet) فضانورد فرانسوی آژانس فضایی اروپا تشکیل می دهند.

عکس کاور: فضانوردان مأموریت کرو-3 اسپیس ایکس و ناسا

Credit: SpaceX

منبع: Space

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 آذر 1400 بروزرسانی: 9 آذر 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2060

به "پرتاب سرنشین دار اسپیس ایکس به علت مشکل پزشکی کوچک حداقل 3 روز عقب افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرتاب سرنشین دار اسپیس ایکس به علت مشکل پزشکی کوچک حداقل 3 روز عقب افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید