ورود سامانه بارشی جدید به کشور از سه شنبه

به گزارش تور ایتالیا ارزان، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه یکشنبه و دوشنبه در بیشتر مناطق کشور جو آرام است، گفت: از سه شنبه به تدریج سامانه ای بارشی از سمت غرب وارد کشور می شود و مناطقی از غرب و شمال غرب را تحت تاثیر قرار می دهد.

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از سه شنبه

صادق ضیاییان در گفت و گو با خبرنگاران، درباره شرایط آب و هوایی کشور طی روزهای آینده، گفت: امروز در استان های گیلان و مازندران، بارش باران، در گلستان بارش باران و برف در خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و ارتفاعات استان های واقع در دامنه های شمالی و جنوبی البرز شرقی، برف و مه آلودگی پیش بینی می شود.

وی افزود: شنبه در بعضی نقاط غربی استان گیلان، باران و در خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی، بارش برف و مه آلودگی رخ خواهد داد. از امروز تا یکشنبه سردی هوا در شمال شرق ماندگار است و از دوشنبه حدود 5 تا 10 درجه گرمتر خواهد شد.

ضیاییان ادامه داد: یکشنبه و دوشنبه در بیشتر مناطق کشور جو آرام است. از امروز تا سه شنبه بجز استان های واقع در مرز شرقی کشور، فرایند کند افزایش دما در بقیه مناطق کشور حاکم است. در استانهای واقع در غرب و شمال غرب کشور حدود 3 تا 5 درجه، دمای هوا افزایش می یابد. از سه شنبه به تدریج سامانه ای بارشی از سمت غرب وارد کشور می شود و مناطقی از غرب و شمال غرب را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی تاکید کرد: لازم به ذکر است در پنج روز آینده در شهرهای صنعتی و پر جمعیت با غبار محلی و افزایش غلظت آلاینده ها روبرو هستیم.

ضیایییان درباره شرایط آب و هوایی تهران نیز گفت: آسمان تهران فردا (22 آذر) صاف تا قسمتی ابری و همراه با غبار محلی بوده و با حداقل دمای یک و حداکثر دمای 6 درجه سانتیگراد و روز یکشنبه 23 آذر ماه نیز صاف تا کمی ابری و در بعضی ساعات همراه با غبار محلی با حداقل دمای دو و حداکثر دمای 7 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1551

به "ورود سامانه بارشی جدید به کشور از سه شنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه بارشی جدید به کشور از سه شنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید