هشدار چین به آمریکا؛ ارسال سیگنال اشتباه به جدایی طلبان تایوان ممنوع!

به گزارش تور ایتالیا ارزان، وزیر خارجه چین امروز (شنبه) در بیانیه ای شرح داد که ایالات متحده باید ارسال سیگنال اشتباه به جدایی طلبان تایوان را متوقف کند.

هشدار چین به آمریکا؛ ارسال سیگنال اشتباه به جدایی طلبان تایوان ممنوع!

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در پی سفر تحریک آمیز اخیر هیأت های اروپایی و آمریکایی به جزیره تایوان، تنش ها میان پکن و غرب در خصوص تایوان را بیش از پیش تشدید کرده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وانگ یی وزیر امور خارجه چین امروز (شنبه) با هشدار به نیروهای طرفدار جدایی تایوان از پکن شرح داد که ایالات متحده در حال ارسال سیگنال های اشتباه است.

وانگ یی با اشاره به گفت وگوی مجازی آینده شی جینپینگ رئیس جمهو ر چین با جو بایدن همتای آمریکایی وی، شرح داد که واشنگتن باید به تعهدات خود در قبال تایوان عمل کند و از تلاش ها برای جدایی تایوان از چین حمایت نکند.

اظهارات وزیر خارجه چین در حالی مطرح شد که بایدن چندی پیش با صراحت بیشتری بر دفاع واشنگتن از تایوان تأکید کرد و گفت که ایالات متحده خود را متعهد می داند در صورت حمله نظامی احتمالی چین، از تایوان پشتیبانی کند.

از طرف دیگر، رئیس جمهور تایوان نیز اعتراف کرد که نظامیان آمریکایی برای آموزش نظامیان این جزیره در تایوان مستقر شده اند.

اقدامات تحریک آمیز اتحادیه اروپا و ایالات متحده در حالی صورت می گیرد که پکن به شدت از تلاش آن ها برای تقویت ارتباط با تایوان به منظور مداخله در امور داخلی چین را مورد انتقاد قرار داده است.

هشدارهای چین به آمریکا در شرایطی تشدید شده که اقدامات تنش زای واشنگتن در قبال تایوان ادامه دارد. پکن تایوان را بخشی از سرزمین چین می داند و تحرکات آمریکا از قبیل فروش سلاح به تایوان را نقض حاکمیت خود و مغایر با سیاست چین واحد ارزیابی می کند.

آمریکا از سال 1979 سیاست چین واحد را پذیرفته و آن را مبنای روابط خود با پکن و تایوان قرار داده است. طبق این سیاست، واشنگتن تنها یک دولت مستقل را به رسمیت می شناسد و آن چین است. اما آمریکا با اعزام ناو به تنگه تایوان و کمک نظامی به تایوان عملا در راستا حمایت از این جزیره است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 دی 1400 بروزرسانی: 16 دی 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2103

به "هشدار چین به آمریکا؛ ارسال سیگنال اشتباه به جدایی طلبان تایوان ممنوع!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار چین به آمریکا؛ ارسال سیگنال اشتباه به جدایی طلبان تایوان ممنوع!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید