نرخ بیکاری کره جنوبی به بالاترین سطح 9 ساله جهش کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، نرخ بیکاری کره جنوبی در ماه ژانویه، درحالی به بالاترین نرخ 9 ساله 4.4 درصدی جهش کرد که افزایش حداقل دستمزد، منجر به کاهش مشاغل کم درآمد شد.

نرخ بیکاری کره جنوبی به بالاترین سطح 9 ساله جهش کرد

حذف این مشاغل در شرایطی به چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا آسیب می زند که جنگ تجاری بین آمریکا و چین، که بزرگترین شرکای تجاری کره جنوبی هستند، صادرات کره جنوبی، که ششمین صادرکننده بزرگ دنیا است، را به خطر انداخته است.

این باعث افزایش فشارها بر اقتصاد و تعمیق تنش های سیاسی وارد بر رییس جمهور مون جائه این، شده است.

نرخ بیکاری 4.4 درصدی ماه ژانویه، بیشترین نرخ بیکاری از زمان ثبت نرخ 4.7 درصدی ژانویه 2010 تا کنون است. طبق داده های آماری منتشر شده، بیشتر مشاغل از دست رفته در بخش های تولیدی و ساخت وساز بوده اند.

صادرات ماه ژانویه با سومین ماه متوالی کاهش در فروش کالا به چین، افت کرد و به مسائل و فشارهای وارد بر مشاغل بخش های تولیدی و خدماتی اضافه کرد.

لی سانگ جائه، تحلیل گر شرکت سرمایه گذاری و اوراق انجین، می گوید: اگر کاهش صادرات ادامه داشته باشد، تولیدکنندگان نرخ استخدام خود را بیش از این هم کاهش خواهند داد.

افزایش 29 درصدی حداقل دستمزد، ظرف تنها 2 سال اخیر، منجر به کاهش شدید مشاغل با دستمزد پایین در بین بخش های خرده فروشان، تولیدکنندگان و ساخت وساز شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 23 خرداد 1398 شناسه مطلب: 190

به "نرخ بیکاری کره جنوبی به بالاترین سطح 9 ساله جهش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ بیکاری کره جنوبی به بالاترین سطح 9 ساله جهش کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید