مکانیسم جایگزین سوئیفت 3 میلیارد نفر را به هم متصل می کند

به گزارش تور ایتالیا ارزان، مکانیسم جایگزین اقتصادهای نوظهور دنیا برای سوئیفت نزدیک به 3 میلیارد نفر را به یکدیگر متصل خواهد کرد.

مکانیسم جایگزین سوئیفت 3 میلیارد نفر را به هم متصل می کند

به گزارش گروه بین الملل تور ایتالیا ارزان، چین، روسیه و هند به عنوان اعضای اقتصادهای نوظهور دنیا، موسوم به بریکس تصمیم گرفته اند به منظور دور زدن سامانه پیام رسان بانکی سوئیفت، یک سامانه پیام رسان جایگزین ایجاد کرده و آن را به هم متصل کنند.

رسانه روسی راشاتودی نوشته سامانه روسیه، موسوم به SPFS قرار است با سامانه پیام رسان چین، موسوم به CIPS به یکدیگر متصل شوند. هند هنوز چنین سامانه ای ندارد. طبق این گزارش، تشکیل چنین سامانه ای میان این سه کشور سه میلیارد نفر را به یکدیگر متصل خواهد کرد.

سوئیفت سرواژه ای است که از کنار هم قرار دریافت حرف اول عبارت جامعه دنیای ارتباطات اقتصادی بین بانکی در زبان انگلیسی ایجاد شده است.

مقر اصلی این شبکه که تراکنش های اقتصادی دنیای را تسهیل می کند در بلژیک واقع شده است، اما اعضای هیئت مدیره آن را مدیران بانک های آمریکایی تشکیل می دهند

روسیه و کشورهای بلوک بریکس به دلیل رفتارهای نامطمئن غرب به دنبال راه اندازی یک سامانه جایگزین اقتصادی برای سوئیفت هستند.

روسیه سال 2014 بعد از آنکه واشنگتن این کشور را به اخراج از سوئیفت تهدید کرد راه اندازی SPFS را آغاز کرد. اولین تراکنس اقتصادی در این سامانه اقتصادی دسامبر سال 2017 انجام شد.

کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا نیز در حال همکاری با بانک مرکزی روسیه برای پیوستن به SPFS هستند. ایران هم گفته به دنبال راه اندازی سامانه جایگزین سوئیفت است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 628

به "مکانیسم جایگزین سوئیفت 3 میلیارد نفر را به هم متصل می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکانیسم جایگزین سوئیفت 3 میلیارد نفر را به هم متصل می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید