لزوم بهره برداری از نمایشگاه مجازی کتاب تهران برای توسعه فرهنگی

به گزارش تور ایتالیا ارزان، به گزارش سخبرنگاران، سید محمدرضا میرتاج الدینی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1401 کل کشور گفت: یکی از رویکردهای فرهنگی ما ایجاد و تقویت فضای فرهنگی در کل کشور در حوزه کتاب خوانی، فرهنگ مطالعه و نشر است؛ البته باتوجه به شرایط فعلی وجود ویروس کرونا، برگزاری فعالیت های فیزیکی و حضوری تعطیل شده است اما با این حال ما توانستیم این شکاف و کمبود را به بهترین شکل ممکن با استفاده از ظرفیت فضای مجازی جبران کنیم.

وی افزود: استفاده از فضای دیجیتال و فضای مجازی تنها بخشی از این ظرفیت بزرگ را جبران می کند. ما باید در این حوزه پُررنگ تر حضور پیدا کنیم و از ظرفیت های مختلف آن نهایت استفاده را ببریم. مجلس شورای اسلامی، کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی باید تدابیری برای استفاده از این ظرفیت بیندیشند تا همسوی با تحولات روز دنیا در این بخش شاهد رشد و توسعه باشیم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: ما باید تلاش کنیم که در سال های آینده حتی در صورت کنترل ویروس همه گیر کرونا ساختار و پلتفرم نمایشگاه مجازی کتاب تهران را حفظ کنیم چرا که تجربه برگزاری اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران به ما نشان داد، می توان از ظرفیت بزرگ این حوزه برای توسعه فرهنگی و بالا بردن سطح مطالعه در سراسر کشور بهره مند شد.

لزوم بهره برداری از نمایشگاه مجازی کتاب تهران برای توسعه فرهنگی

میرتاج الدینی گفت: باید در حوزه فرهنگی محرومیت زدایی تلاش کنیم که خوشبختانه در این طرح تا حدودی شاهد این اتفاق مبارک بودیم. درواقع رویکرد ما در بخش آموزش و فرهنگ کشور باید محرومیت زدایی و آشتی جامعه و به خصوص نسل جوان با کتاب باشد.

وی در ادامه گفت: مجلس شورای اسلامی و کنندگان مردم در مجلس شورای اسلامی همواره توجه ویژه ای به بخش فرهنگ و تقویت آن داشته اند؛ به گونه ای که بخشی از بودجه فرهنگی سال گذشته به ترویج مطالعه و کتاب خوانی در جامعه اختصاص داده شد. هر چند انتظارات و نیازهای واقعی این بخش بیش از این است. توجه ویژه به حوزه فرهنگ و کتاب باید جزو اولویت های ما در مجلس شورای اسلامی و در راس برنامه ها و مصوبات قرار گیرد و متولیان حوزه فرهنگی باید به آن توجه ویژه داشته باشند؛ برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران می تواند گامی در راستای تحقق این امر تلقی شود چرا که برای همه افراد جامعه، دسترسی یکسانی به عناصر فرهنگی و ابزار انتقال دانش و فرهنگ فراهم کرده است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1401 کل کشور در سرانجام گفت: توجه ویژه به بخش فرهنگ، عامل توسعه و رشد هر جامعه ای محسوب می شود؛ ارتباط با کتاب یک ضرورت انکارناپذیر است که همواره باید مورد تقویت و حمایت قرار بگیرد. بنابراین با وجود همه محدودیت ها تلاش داریم این بخش تقویت شود.

دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از سوم بهمن ماه آغاز می شود و تا دهم بهمن ماه 1400 به مدت هشت روز ادامه خواهد داشت. علاقه مندان برای بازدید و خرید کتاب می توانند به Ketab.ir مراجعه کنند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 18 اسفند 1400 بروزرسانی: 18 اسفند 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2172

به "لزوم بهره برداری از نمایشگاه مجازی کتاب تهران برای توسعه فرهنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم بهره برداری از نمایشگاه مجازی کتاب تهران برای توسعه فرهنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید