قدم تازه به سمت نهایی شدن واکسن ایرانی کرونا

به گزارش تور ایتالیا ارزان، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا از موفقیت آمیز بودن تست واکسن کرونای ایرانی روی حیوان خبر داد.

قدم تازه به سمت نهایی شدن واکسن ایرانی کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، دکتر مینو محرز عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه واکسن تولید شده در هر کشور باید مورد تأیید یکی از 3 مرجع ذی صلاح علمی در دنیا قرار بگیرد تا قابل استفاده باشد، اظهار کرد: بیش از 140 کشور دنیا در حال انجام مراحل تحقیقاتی برای تولید واکسن ویروس کرونا هستند.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا با بیان اینکه مراحل تست انسانی نیز باید برای واکسن کرونا انجام شود که این امر حداقل چندین ماه طول می کشد،گفت: در بیشتر تحقیقات اجرا شده، مراحل تست حیوانی ویروس کرونا با موفقیت به انتها رسیده است.

وی سازمان بهداشت دنیای (WHO)، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) و آژانس داروهای اروپا (EMA) را از جمله مراجع ذی صلاح برای تأیید واکسن کرونا دانست و ابراز داشت: هنوز هیچ واکسنی در دنیا به تأیید یکی از این 3 موسسه نرسیده ولی اقدامات خوبی در این زمینه اجرا شده و نتایج اثربخشی نیز به همراه داشته است.

محرز با بیان اینکه واکسن روسی کرونا تا به امروز تأییدیه این مؤسسات را اخذ نکرده است، افزود: هر واکسنی که قرار باشد در ایران مورد استفاده قرار بگیرد باید مورد تأیید یکی از موسسات معتبر باشد.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا با اشاره اینکه واکسن کرونای ایرانی مراحل تست روی حیوان را با موفقیت به انتها رسانده است و در حال حاضر مطالعات این واکسن روی انسان در حال انجام است، گفت: محققین ایرانی اقدامات مثبتی جهت ساخت واکسن کووید-19 انجام داده اند که در حال حاضر محققان در حال مطالعات بیشتر هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1350

به "قدم تازه به سمت نهایی شدن واکسن ایرانی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدم تازه به سمت نهایی شدن واکسن ایرانی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید