ظرفیت بالای عمان به عنوان یکی از مقاصد توسعه صادرات صنایع دستی

به گزارش تور ایتالیا ارزان، مدیر اتحادیه صنایع دستی استان فارس با بیان این که سفر عمان مقدمه ای شد تا زمینه ای فراهم گردد که در آینده نزدیک صنایع دستی این استان بتواند در مقیاس بزرگ تر در نمایشگاه های عمان شرکت کند، توضیح داد: از این پس عمان ضمن این که در حوزه گردشگری سلامت یکی از مقاصد مهم گردشگری سلامت استان فارس به شمار می رود، می تواند به عنوان یکی از مقاصد توسعه صادرات صنایع دستی استان فارس نیز قرار گیرد.

ظرفیت بالای عمان به عنوان یکی از مقاصد توسعه صادرات صنایع دستی

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

حسین همتی، مدیر اتحادیه صنایع دستی استان فارس در گفت وگو با خبرنگار تور ایتالیا ارزان درباره دستاوردهای برپایی این نمایشگاه در کشور عمان گفت: کشور عمان از دیرباز روابط تجاری، سیاسی و مالی خوبی با جمهوری اسلامی ایران داشته است، در همراهی سفر وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی کشور، فرصتی فراهم شد تا اتحادیه صنایع دستی استان فارس با 10 نفر از هنرمندان رشته های مختلف از قبیل خاتم، جوک کاری، دستبافته های داری، کاشی هفت رنگ، آبگینه، سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، نگارگری، پیکرتراشی، گلیم و گبه و گیوه شرکت کند.

او اضافه کرد: خوشبختانه با تایید و تاکید وزیر محترم فرصتی فراهم شد تا در یکی از بهترین هتل های عمان، به نام قصرالبستان، نمایشگاه صنایع دستی استان فارس در حاشیه این سفر برگزار گردد. در این نمایشگاه استان فارس توانست توانمندی های خود را در عرصه صنایع دستی به خوبی معرفی کند و بتواند جایگاهی در حوزه فروش صنایع دستی استان فارس در عمان بیابد که خوشبختانه مورد حمایت وزیر محترم نیز نهاده شد.

مدیر اتحادیه صنایع دستی استان فارس با بیان اینکه این سفر مقدمه ای شد تا زمینه ای فراهم گردد که در آینده نزدیک صنایع دستی استان فارس بتواند در مقیاس بزرگتر و در نمایشگاه های عمان شرکت کند، توضیح داد: از این پس عمان ضمن اینکه در حوزه گردشگری سلامت یکی از مقاصد مهم گردشگری سلامت استان فارس به شمار می رود، می تواند به عنوان یکی از مقاصد توسعه صادرات صنایع دستی استان فارس نیز قرار گیرد.

دکتر علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشورمان به دعوت وزیر گردشگری عمان در سفری چهار روزه از 29 مهر تا دوم آبان به این کشور سفر نموده بود.

نمایشگاه صنایع دستی استان فارس در حاشیه سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به کشور عمان در هتل قصرالبستان این کشور برگزار گردید.

منبع: میراث آریا
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 569

به "ظرفیت بالای عمان به عنوان یکی از مقاصد توسعه صادرات صنایع دستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت بالای عمان به عنوان یکی از مقاصد توسعه صادرات صنایع دستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید