رشد قیمت سهام شرکت مالزیایی در پی افزایش تقاضای روغن پالم

به گزارش تور ایتالیا ارزان، خبرنگاران: شرکت Sime Darby به عنوان یکی از بزرگترین فراوری کننده های روغن پالم در مالزی از لحاظ ارزش بازار در پی افزایش تقاضا برای خرید روغن پالم با رشد بی نظیر قیمت سهام در بورس مالزی رو به رو شد.

رشد قیمت سهام شرکت مالزیایی در پی افزایش تقاضای روغن پالم

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران، شرکت Sime Darby به عنوان یکی از بزرگترین فراوری نماینده های روغن پالم در مالزی از لحاظ ارزش بازار در پی افزایش تقاضا برای خرید روغن پالم با رشد بی نظیر قیمت سهام در بورس مالزی رو به رو شد.

فرانکی آنتونی داس، قائم مقام شرکت Petaling Jaya در این خصوص گفت: با کاهش قیمت دانه سویا، قیمت روغن پالم به روزهای پر رونق خود بازخواهد گشت.

اقتصاد اندونزی و مالزی به عنوان دو کشور بزرگ فراوری نماینده روغن پالم(روغن درخت نخل) با افزایش قیمت این محصول که در فراوری صنایع غذایی، ارایشی و انرژی استفاده می گردد، به رونقی نسبی دست یافتند.

افزایش میزان صادرات این کالا به چین رو به افزایش است در حالی که هند و پاکستان میزان واردات این کالا را به حداقل رساندند.

این در حالی است که، قیمت اوراق آینده روغن پالم که در بورس مالزی داد و ستد می گردد با افت 1 رینگتی(ارز رایج مالزی) در هر تن همراه شده است و به کمترین میزان نسبت به سال 2009 رسید و پس از آن با رشد 1.2 درصدی، به هر تن 1.9 رینگت معامله شده است.

بر این اساس، قیمت سهام شرکت Sime Darby نیز با رشد 0.2 درصدی همراه شده است و هر سهم آن 9 رینگیت مالزی داد و ستد شده است.

کارشناسان پیش بینی می نمایند قیمت اوراق مشتقه این کالا در سه ماهه چهارم امسال به هر تن 2.4 رینگت دست یابد در حالی که تقاضا برای خرید این کالا رو به افزایش خواهد گذاشت.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 526

به "رشد قیمت سهام شرکت مالزیایی در پی افزایش تقاضای روغن پالم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد قیمت سهام شرکت مالزیایی در پی افزایش تقاضای روغن پالم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید