سفرنامه بارسلونا

به گزارش تور ایتالیا ارزان، شاید شما هم درمورد ساختمان های بی نظیر و متفاوت بارسلونا و منظره ها دیدنی این شهر پر از ماجرا در اسپانیا باشید! شهری پر از هیجان و زیبایی که بعد از پاریس، پر هوادار ترین مقصد اروپا شناخته میشه!

سفرنامه بارسلونا

آب و هوا

بارسلونا هوای دلپذیر و معتدلی داره و حتی تو زمستان ها هم خیلی از روز ها آفتابیه! اما اواسط بهار تا اوایل تابستان درست زمانیه که شهر پر از زیبایی و فستیوال های بهاری میشه و هوا اونقدر دلپذیر و خوبه که دوست دارید ساعت ها تو خیابان های قشنگش قدم بزنید، اما هر لحظه امکان باریدن بارون توی این فصل هم وجود داره و باید خودتون رو برای یک هوای غیر منتظره آماده کنید. تابستان یکی از شلوغ ترین زمان های سفر به بارسلوناست و دما و رطوبت هوا تو این فصل خیلی زیاد میشه و برای تفریحات دریایی زمان خوبی محسوب میشه. تو پاییز هم این شهر خلوت تره برای همین قیمت هتل ها و بلیط هم به نسبت کمتر میشه. اما بارون های بارسلونا توی این فصل بیشتر میشه و بخاطر سرد شدن دمای آب امکان شنا کردن هم توی این موقع از سال وجود نداره. اگه بخواید به هزینه ها فکر کنید باید بگم که از اواسط آبان تا اواسط دی معمولا قیمت ها کمتره و هتل ها واقعا ارزون ترند و این میتونه برای خیلی ها موضوع مهمی حساب بشه.

راستش من نمی خواستم توی شلوغی های تابستان به این شهر برم و برام مهم بود که کمتر وقتم توی صف های طولانی و قاطی شدن تو ازدحام و شلوغی جاذبه ها صرف باشه برای همین تصمیم گرفتم پاییز رو برای این سفر انتخاب کنم. چند ماه قبل تر کار های ویزامو انجام دادم و برای اواسط پاییز یک پرواز از ایرلاین امارات خریدم. پرواز با یک توقف تو دبی بود و 1:05 دقیقه بعد از نیمه شب انجام میشد و کلا با توقف دبی حدود 9 ساعت طول می کشید. خلاصه پرواز تقریبا بدون تاخیر انجام شد و یک فرود خوب تو فرودگاه ال پرات بارسلونا داشتیم. این فرودگاه نزدیک ترین فرودگاه به مرکز شهره و حدود 10 کیلومتر تا مرکز بارسلونا فاصله داره.

فرودگاه بزرگ و قانون مندی بود و همه چیز منظم و به موقع انجام شد. موقع چک کردن پاسپورت ها پلیس چندتا سوال عمومی مثل اینکه چند روز میمونید و محل اقامتتون کجاست پرسید و بعدم به سمت بیرون فرودگاه راه افتادم.

حمل و نقل در بارسلونا

برترین کاری که بهتون پیشنهاد می کنم با ورودتون به بارسلونا انجام بدید اینه که یک کارت حمل و نقل 10 سفره بگیرید که هم برای اتوبوس، هم قطار، هم مترو و هم تراموا و حتی قطار هم کاربرد داره و هربار که کارت می زنید تا 1 ساعت نیاز به کارت زدن نیست. قیمت این کارت ها هم حدود 9.9 یورو است. بیشتر راه ها تو این شهر به میدان کاتالونیا ختم میشه.

برای گرفتن کارت حمل نقل می تونید از ایستگاه مترو و از دستگاه های کارت بهره ببرید.

اول از همه زبان رو انتخاب می کنید و روی گزینه انگلیسی تنظیم می کنید. بعد از اون مدل کارتی رو که لازم دارید، انتخاب می کنید. یک پیش فرض هایی بهتون نشون داده میشه که اگه اون مدل کارت هارو نخواستید روی other کلیک میکنید و کارتتون رو تعیین می کنید. بعد از اون هزینه تعیین میشه و می تونید با سکه، پول یا کارت هزینه رو پرداخت کنید.

یک کارت دیگه هم هست به نام بارسلونا کارت که برای گردشگر ها گزینه خوبی محسوب میشه و با این کارت هم می تونید مثل کارت حمل و نقل توی اون چند روز که کارتتون اعتبار داره رایگان بهره ببرید هم اینکه خیلی از موزه ها و جاهای تماشای شهر براتون رایگان یا با تخفیف محاسبه میشه که از 3 تا 5 روزه داره و قیمت کارت 5 روزش 60 یورو می شه. که این کارت هم میتونید به روش قبل از دستگاه هایی که تو ایستگاه مترو هست یا حتی برخی سوپر مارکت ها بخرید.

مترو

ایستگاه مترو بارسلونا خیلی تمیز و مدرنه و مترو توی این شهر سریع ترین راه حمل و نقل محسوب میشه و تو سطح شهر حدود 165 ایستگاه وجود داره که استفاده از اون هم خیلی راحته. با خط L9 می تونید از مرکز شهر به فرودگاه برید و هزینش هم تقریبا 4.50 یورو میشه. ایستگاه مترو هم داخل ترمینال 1 هست و هم 2 و هر 7 دقیقه یک بار هم مترو میاد. 3 تا ایستگاه داره که تو راستا می ایسته؛ Torrassa (L1), Collblanc (L5) و Zona Universitària (L3).

ساعت کار مترو ها تا 12 شبه و بعد از اون باید از یک وسیله حمل و نقل دیگه بهره ببرید. قیمت یک بلیط تک سفره مترو در بارسلونا 2.20 یورو حساب میشه و یک کارت حمل و نقل 5 روزه 35 یورو میشه که توی 5 روز می تونید هر چقدر که می خواید از مترو بهره ببرید.

در خصوص پیاده شدن تو ایستگاه های مترو حواستون باشه که اشتباه نکنید و به موقع پیاده شید. داخل ایستگاه و واگن ها راهنماهای زیادی نصب شده که اگه به اونا دقت کنید راحت تر راستاتون رو پیدا می کنید. در خصوص ایستگاه های مترو عبارت TMB میتونه بهتون تو پیدا کردن ورودی های مترو یاری کنه.

اتوبوس

اتوبوس یکی از راحت ترین و ارزان ترین راه های حمل و نقل تو بارسلونا محسوب میشه که از ساعت 5 صبح تا نیمه شب فعاله. کرایه اتوبوس هارو می تونید هم به صورت مستقیم به راننده پرداخت کنید و هم از ایستگاه اتوبوس بلیط بخرید. ولی باز هم برترین کار اینه که از کارت حمل و نقل بهره ببرید که هیج محدودیتی هم توی این چند روز مسافرتتون نداشته باشید. تو فرودگاه ایستگاه اتوبوس فرودگاه، بیرون و قسمت آخر سالن و سمت راست بود. که اگه بلیط ندارید می تونید از باجه های همونجا تهیه کنید. قیمت بلیط یک طرفه این اتوبوس ها هم از 2 یورو آغاز میشه. این اتوبوس ها معمولا قرمز و خیلی هاشون هم دو طبقه هستند، راستا های مقصدشون روی تابلوی الکیتریکی بالای اتوبوس نوشته شده.

اتوبوس های فرودگاه یا اتوبوس های Aerobus اتوبوس های پرسرعتی هستند که رنگشون آبیه و روشون بزرگ نامشون نوشته شده، که تو مدت 30 دقیقه از فرودگاه به مرکز شهر و کاتالونیا میره.

ساعت کاری این اتوبوس ها هم از فرودگاه از ساعت 5:35 تا 7:20 هر 10 دقیقه یکباره و تو زمان های شلوغی مثل 7:30 تا 22:20 هر 5 دقیقه یکبار میاد. از 22:25 تا 1:05 هر 10 دقیقه یکبار میاد. قیمت بلیط یک طرفه با Aerobus از حدود 5.90 یورو آغاز میشه و اگه بخواید یک بلیط رفت و برگشت بگیرید باید از 10.20 یورو به بالا پرداخت کنید. برای برگشتتون هم حدبیشتر تا 15 روز می تونید ازش بهره ببرید.

تاکسی

بیشتر از 274 تاکسی تو سطح شهر بارسلونا وجود داره که برخی وقت ها که گزینه دیگه ای ندارید میتونه مفید باشه. رنگ تاکسی های بارسلونا مشکی با در های زرده و سعی کنید سوار هیچ ماشین دیگه ای جز این رنگ نشید.

اما راستش هر جور حساب کنید قیمت تاکسی خیلی بالاست و میانگین قیمتش حدود 25 یورو اونم بدون در نظر گرفتن ترافیکه و اینکه چقدر ترافیک باشه و چه زمانی سفر کنید هم روی قیمت تاثیر میذاره. تاکسی ها چراغ هایی دارند که برای سوار شدن باید بهشون توجه کنید. اگه چراغ تاکسی سبز باشه یعنی تاکسی ها قابل استفاده هستند و اگه قرمز باشه یعنی تاکسی پر شده. در خصوص قیمت تاکسی ها هم باید بگم که امکان چانه زدن وجود نداره و هر کیلومتر حدود 1.5 یورو محسابه میشه. از ساعت 5 صبح تا 24 قیمت تاکسی ها با ترافیک معمولی تقریبا از 35 یورو آغاز میشه و از 12 شب تا 5 صبح هم 42 یورو میشه.

هزینه ها

قبل از هرچیزی باید بدونید که بارسلونا جای تقریبا گرونیه و حتی اگه بخواید خیلی با مراقبت خرج کنید هزینه یک روزتون از 30 تا 75 یورو کمتر نمیشه.تماشا این شهر هم حداقل به 4 تا 5 روز زمان نیاز داره و کمتر از این نمی تونید خیلی از جاهای مهم شهر رو ببینید هر چند که یک ماه هم برای تماشا همه جاهای تماشای شهر کمه. واحد پول بارسلونا یورو و مسلمه که قیمت ها برای ما ایرانی ها کمی زیاد حساب میشه. هزینه بازدید از یک جاذبه توی این شهر معمولا از 15 یورو آغاز میشه.

هزینه هتل و هاستل

هزینه هاستل توی اتاق های اشتراکی این شهر از شبی 15 یورو آغاز میشه و با توجه امکاناتش قیمت هم بیشتر میشه و اگه اتاق جدا هم بخواید مسلما هزینه اون بیشتره. هتل های بارسلونا هم از شبی 70 یورو آغاز میشه که حداقل امکانات رو دارند و اگه هتل های بهتری بخواید به نسبت هزینه هاتون هم بیشتر میشه.

هزینه غذا

هزینه غذا توی این شهر از روزی 10 یورو آغاز میشه و اگه بخواید یک غذا توی یک رستوران معمولی بخورید باید از 20 یورو به بالا هزینه کنید.

محل اقامت من بارسلونا

من برای اقامتم هتل 3 ستاره Hotel Caledonian رو نزدیک خیابان کاتالونیا انتخاب کردم. که شاهراه اصلی شهر حساب میشه و بیشتر جاذبه های مهم شهر هم همینجا هستند. اتاق هتلم هم ساده و مرتب بود و در حد نیازم همه چیز فراهم بود.

کلا هزینه هتل های بارسلونا زیاده و اگه هم تو فصل های شلوغ باشه گرون تر میشه و هزینه هتل از حدود 80 یورو به بالاست و خیلی از گردشگر هایی که به این شهر میان از هاستل استفاده مینمایند. از نظر تمیزی و جای خوب هم می تونم بگم که هاستل های خوبی تو خیابان های معروف بارسلونا هست. هزینه هاستل ها از حدود 25 یورو آغاز میشه و با توجه به امکانات و جایی که داره قیمتش کم و زیاد میشه.

غذا در بارسلونا

بارسلونا تنوع غذایی خوبی داره و تو بیشتر غذاهاشون از سیر، روغن زیتون و گوجه استفاده میشه. تو بیشتر غذاهاشونم ماهی و سبزی به کار رفته حتی شاید طعم ماهی رو تو پیتزاهاشون هم حس کنید. خیلی از غذاهای اسپانیایی طعم متفاوت و عجیبی برای ما ایرانی ها داره و ممکنه همه از خوردنشون لذت نبرن اما خب امتحان کردن برخی از اونها می تونه تجربه جالب و نو از این شهر باشه.

هزینه وعده های غذایی تو یک روز کامل از حدود 21 یورور میشه. برای یک وعده غذای ساده تو این شهر باید بیشتر از 5 یورو پرداخت کنید. قیمت یک پیتزا تو بارسلونا 30 تا 40 یورو و یک ساندویچ از مک دونالد 20 یورو میشه.

اولین روز با انرژی زیاد به سمت رستوران هتل رفتم تا صبحانه بخورم. تنوع غذاها تقریبا خوب بود طعم خوبی هم داشتند و بعد از اون خیلی زود به سمت کشف کردن این شهر بی نظیر رفتم.

جاذبه ها

از راستا هتل پیاده آغاز به رفتن کردم. بین راه از یک سالن تئاتر به نام La villarroel و کافه Urgell عبور کردم و حدود 500 متری هتل به موزه هنر های معاصر بارسلونا یا MACBA رسیدم.

موزه ای از بزرگ ترین هنرمندان معاصر اسپانیا که از قرن 20 تا به امروز جمع آوری شده. داخل اون حدود 5000 اثر هنری قرار گرفته و از دوشنبه تا چهارشنبه و روز های پنجشنبه و آدینه از ساعت 11 صبح تا 20 عصر بازه. شنبه ها یک ساعت زودتر باز میشه و سه شنبه ها هم تعطیله. اگه هم یکشنبه ها و روز های تعطیل برای تماشا این موزه رفتید یادتان باشه که از 10 صبح تا 3 عصر بازه. داخل موزه پر از نقاشی های مختلف با سبک های متفاوت و چیز های عجیب با ایده های خاص بود. حتی مجسمه ها هم یجور خلاقانه و عجیی بودند که به نظرم کلا جالب بود. هزینه ورودی این موزه حدود 10 یورو و به نظرم برای اونایی که به هنر و خلاقیت علاقه دارن میتونه جداب باشه و جایی نیست که همه از کوچک و بزرگ از تماشاش لذت ببرند.

تقریبا 100 متر جلوتر ایستگاه مترو کاتابونیا قرار داره که از اونجا خیلی راحت می تونید هر راستای رو که میخواید با مترو طی کنید.

سالن تئاتر Coliseum

و همین راستا چشمم به یک ساختمان جالب و بزرگ افتاد. سالن تئاتر Coliseum که ورودی اون 38.80 یورو بود و علاوه بر نمایش هایی که طبق برنامه اجرا میشه یک نمایشگاه از مجسمه های ارتش Terracotta هم داشت که تماشا این نمایشگاه واقعا تجربه فوق العاده و بی نظیری بود. بیش از 150 مجسمه از سربازای سفالی ارتش چین که قبل از ورود به بخش نمایشگاه اول فیلم 20 دقیقه ای پخش می شه که تماشاش واقعا جالبه و موزه اصلی اون تو چینه!

کاتالونیا، شاهراه اصلی بارسلونا و یکی از سرزنده ترین خیابان ها

میدان زیبا و اصلی بارسلونا که اطراف اون پر از ساختمان های منحصر به فرد تاریخیه و درست در راستا دو خیابان سر زنده و مهم شهر مثل La Rambla و de Gracia قرار دارند که با بک قدم زدن کوتاه می تونید به هر دو خیابان برید.

کاتالونیا پر از مرکز خرید، فروشگاه و رستوران های مختلفه و از گردشگری ترین منطقه های شهر حساب میشه. مردم هرجا که خسته می شدند تو یک گوشه می نشستند و خیایان جو راحت و محبت آمیز ای داشت. دور تا دور میدان پر از برند های اسپانیایی بود بیشترین برند هایی هم که تو بارسلونا به چشم میخوردند و قیمت مناسب تری داشتند، منگو، زارا و برشکا بودند که نسبت به ایران قیمت هاشون واقعا عالی بود. حتی کوچه پس کوچه های این منطقه هم که به گوتیک معروفیت داره، حال و هوای خوبی داشت و بافت ساختمان ها اونقد قشنگ و تاریخی بود که واقعا از قدم زدن تو این محل لذت می بردم.

در میدان کاتالونیا پر از کبوتره و بیشتر گردشگر ها اونجا جمع میشن و برای کبوتر ها دونه میپاشند.

اطراف میدان هم پر از مجسمه خاص با چند آبنمای قشنگه که واقعا این میدان رو منحصر به فرد و مجذوب نماینده نموده.

اطراف میدان یک نمایندگی کافه هارد راک هم بود که کیفیت غذاها و نوشیدنی هاش عالی بود و داخلش هم دکوراسیون و جو خیلی مجذوب نمایندهی داشت.

یک غذا به نام Jumbo Combo توی رستوران سرو میشه که چند تا از برترین پیش غذاهای رستوران کنار هم دیگست و واقعا طعم عالی و بی نظیری داشت که پیشنهاد می کنم اگه به این نوع غذاها علاقه دارید، حتما امتحان کنید. که قیمت این غذا هم حدود 17.5 یورو بود.

خیابان Las Ramblas

بعد از 5 دقیقه پیاده روی از خیابان کاتالونیا به خیابان Las Ramblas می رسید. خیابان سنگفرشی پر از مغازه و فروشگاه های مختلف که البته قیمت های خیلی گرونی هم دارند. تو این خیابان چندین نفر تو راستا بودند که خودشون رو با شکل های مختلف و شبیه مجسمه دراورده بودند و اگه 1 یا 2 یورور بهشون میدادیم میشد که باهاشون عکس بگیریم.

این خیابان معمولا تا نصفه شب هم شلوغ و پر انرژیه و گردشگر های زیادی میان اینجا.

طرف دیگه خیابان یک نفر نشسته بود و کاریکاتور آدم هارو می کشید.

اطراف خیابان پر از مغازه های سوغاتی و مرکز خرید بود و رستوران های متنوعی هم داشت اما از اونجایی که خیلی گرونه پیشنهاد می کنم تا می تونید اینجا غذا نخورید.

اگه خواستید می تونید از آب میوه های یخی که تو لارانکا می فروشند بخرید و قیمتشون 2 یورو میشه و معمولا مخلوط چندتا میوه است و طعم خوبی هم داره.

میدان کریستف کلمب

بعد از این خیابان و با 10 دقیقه پیاده روی به میدان کریستف کلمب رسیدم. میدانی که نزدیک اسکله بود و مجسمه بزرگی بود که دقیقا بالای اون مجسمه کریستف کلمب قرار گرفته بود. ارتفاع این مجسمه حدود 60 متر بود و رو به دریا قرار داشت. داخل مجسمه یکی آسانسور داشت که هر کسی که می خواست باید 5 یورو میداد و میرفت بالای مجسمه و از اونجا می تونست نمای قشنگی از اسکله و شهر رو ببینه.

اگه تا این میدان اومدید یک سری هم به Ice bar برید که یک جایی مثل کافه با دکوراسیون یخیه و همه چیز توی اون از یخ ساخته شده. دمای هواش هم منفی 12 درجه است.

قبل از ورودتون هم باید 15 یورو ورودی بدید و یک لباس مخصوص بپوشید و یک گشتی توش بزنید. می تونید یک نوشیدنی رایگان هم تو لیوان های یخی بخورید.

این شهر اونقدر سرزنده و قشنگه که تو هر لحظه تنها تماشا نمای ساختمان های بی نظیرش می تونه ساعت ها محو تماشاتون کنه تو قسمت های مختلف شهر میتونید شاهکار های معمار معروفی به نام گائودی رو با ساختمان های خاص و تماشایش ببینید.

ساختمان بی نظیر Casa Batllo

یکی از شگفت انگیز ترین ساختمان های گائودی و میشه گفت مهم ترین اثر اونه که معماری خاص، عجیب و منحصر به فردی هم داره.

نمای ساختمان و خیلی جاهای اون پر از سنگ کاری با سنگ های رنگیه.

هر روز از ساعت 9 صبح تا 9 شب برای بازدید بازه و بازدید از اون حدود 1 تا 2 ساعت طول میکشه. قیمت ورودی این خانه تماشای هم برای هر بزرگسال حدود 24.50 یورو میشه.

موزه پیکاسو

تو بارسلونا اگه این راستا هارو پیاده برید خیلی راحت تر می رسید چون مثلا یک راستای که با پیاده روی 1 کیلومتره با ماشین حدود 3 کیلومتر میشه و اینجوری راستاتون هم طولانی تره.

موزه پیکاسو هم با پیاده روی فقط 10 دقیقه با خیابان Las Ramblas فاصله داره و هزینه ورودی اون 12 یورو میشه. برخی از روزها هزینه موزه تخفیف میخوره یا حتی وقت هایی مثل اولین یکشنبه هر ماه از ساعت 9 صبح تا 20:30 عصر ورودی موزه رایگانه.

کلیسای با شکوه La Sagrada familia

یکی دیگه از آثار فوق العاده گائودی کلیسای لاساگرادا فامیلیاست، کلیسایی که ارتفاعش بیش از 100 متره و ساخت اون از سال 1882 آغاز شده و هنوز بعد از این همه سال در حال بازسازیه و ساخته و پیش بینی میشه تا سال 2026 ساختش به طور کامل تموم شه. ساختمان این کلیسا هم مثل آثار دیگه گائودی پر از سنگ کاری و تزئینات خاص و ریزه کاریه.

هر قسمت از این کلیسا داستان مخصوصی داره و تو قسمت های مختلف اون مجسمه هایی از تولد و زندگی حضرت مسیح استفاده شده. داخل کلیسا پر از جایگاه و ستون های بلنده و یک لوستر بزرگ داره که در قسما پایین اون مجسمه به صلیب کشیده شده حضرت مسیح قرار گرفته.

پنجره های بلند و رنگی مجذوب نمایندهی داره که نور های رنگارنگ به داخل کلیسا منعکس می نمایند.

این کلیسا شبیه هیچ کلیسای دیگه ای که تا حالا دیده بودم نیست و واقعا منحصر به فرد ساخته شده.

در خصوص کلیسا یک نکته وجود داره و اون اینه که همواره شلوغه و معمولا هیچوقت نمیشه همون موقعی که رفتید و بلیط خریدید ازش تماشا کنید. برای خرید بلیط هم باید حدود نیم ساعت تو صف بمونید؛ روی بلیطی که می خرید یک ساعت تعیین شده که ممکنه مربوط به 6-7 ساعت جلوتر باشه مگر اینکه بلیطتون رو آنلاین بخرید و راس ساعت تعیین به کلیسا بیاید. ساعت بازدید از این کلیسا هم از 9 صبح آغاز میشه و تو برخی روز های خاص و فصل های مختلف زودتر تعطیل میشه که بهتره این موضوع رو حتما در وبسایت کلیسا چک کنید. با مترو خط آبی L5 و خط بنفش L2 و همچنینی اتوبوس های شماره 19، 33، 34، 50، 51 و اچ10 از هر ایستگاهی می تونید خیلی راحت خودتون رو به کلیسا برسونید. هزینه ورودی کلیسا 15 یورو و هزینه ورودی کلیسا با بازدید از بالای برج های اون 29 یورو میشه. اگه راهنمای صوتی بخواید باید 22 یورو پرداخت کنید و اگه بخواید فردی به عنوان راهنما همراهتون باشه باید 24 یورو پرداخت کنید.

تو طبقه هم کف کلیسا هم یک موزه از زندگی و آثار گائودی به همراه مدل ها و عکس های کلیسا نشان داده شده که پیشنهاد می کنم برای آشنا شدن با گائودی ازش تماشا کنید.

یک موضوع هم تا یادم نرفته بگم که استفاده از مونوپاد داخل کلیسا ممنوعه و 30 دقیقه قبل از بستن کلیسا بلیط های اون حراج میشه.

استادیوم نیو کمپ

فکر کنم برای همه کسانی که به بارسلونا میان مجذوب نماینده باشه تا از یکی از مهم ترین استادیوم های جهان که بزرگ ترین بازیکن ها مثل مسی و پیکه اونجا بازی کردند، تماشا نمایند. برای بازدید از استادیوم هم میتونید زمان هایی برید که بازی هست و هم میتونید به وسیله تور استادیوم برید. برای رفتن هم باید با مترو به ایستگاه Collblance برید. اگه از تور استفاده کردید قیمت اون حدود 23 یورو میشه و اگه هم بازی باشه کمی هزینش بیشتره. برای گرفتن بلیط باید توی صف بمونید و تو همین راه یک دستگاه های جالبی بودند که اگه توش سکه های دو یورویی می انداختیم یک سکه با طرح انتخابی خودمون از مسی، نیمار و استادیوم می داد که به برای من عنوان یک یادگاری خیلی جالب و منحصر به فرد بود.

با این تور اول از همه به فروشگاهی رفتیم که داخلش پر از لباس، توپ و چیز های مربوط به تیم بارسلونا بود و از اونجایی که لباس ها برند نایک بودند قیمتشون هم از 60 یورو آغاز میشد و یادگاری های مختلفی مثل چمن بسته بنده شده زمین هم داشت که به شکل های مختلف میفروختند و قیمتش هم حدود 5 یورو بود.

بعد از اون به موزه توپ های طلایی و مدال ها و کاپ های قهرمانی رفتیم و از اونجا تماشا کردیم و به سمت داخل استادیوم رفتیم.

آخرش هم از رختکن ورزشکار ها، سالن کنفرانس خبری و جایگاه گزارشگر ها تماشا کردیم و کلا کمترین زمانی که تو استادیوم برای تماشا قسمت های مختلف سپری میشه حدود 3 تا 4 ساعته.

روبروی ایستگاه متروی نزدیک استادیوم هم نمایندگی منگو هست که اگه خواستید می تونید بعد از تماشا استادیوم به اونجا هم یک سر بزنید.

پارک گوئل

یکی دیگه از شاهکار های گائودی پارک گوئله که روی تپه بلندی قرار گرفته و از دو طرف به داخل اون راه داره. یکی از راستا های به وسیله یک کوچه شیب داره که باید از پله برقی ازش برید بالا. اگه بخواید با مترو به این پارک برید باید به ایستگاه های Lesseps و Vallcarca که هر دو به پارک نزدیکند.

اینجاهم اولین چیزی که خود نمایی می کرد ساختمان ها و مجسمه های بی نظیر با طراحی گائودی بود که برای تزئینشون از سنگ های رنگی و منحصر به فرد استفاده شده بود.

نماد معروف مارمولک که یک جور هایی نماد بارسلونا هم هست به صورت یک مجسمه با سنگ های رنگی به وسیله گائودی طراحی شده بود در واقع از نظر مردم این شهر مارمولک نماد خوش شانسی و پیروزی حساب میشه و خیلی جاهای دیگه هم این نماد رو دیده بودم.

سراسر پارک پر از دستفروش بود که یادگاری ها و چیزهای کوچک داشتند و قیمت های برخی هاشون هم ارزان بود و خیلی از قیمت ها هم 3 برابر بود. پس اگه خواستید خرید کنید مراقب این موضوع باشید. اما جالب این بود که تقریبا هر نیم ساعت یک بار پلیس میومد و این دستفروش ها سریع بساطشون رو جمع می کردند و بعد از رفتن پلیس دوباره می اومدند یجورایی شبیه برخی از خیابان های خودمون.

وقتی به مرکز پارک و قسمت ساختمان های مجذوب نماینده اون رسیدیم باید بلیط مخریدم. قیمت بلیط برای بازدید از ساختمان ها 7.5 یورو بود. این پارک و ساختمان های اون اونقدر مجذوب نمایندهه که هر نقطش برای عکس گرفتن عالیه.

برای برگشت در طول راستا رسیدن به ایستگاه مترو Vallcarca مغازه های زیادی بودند که قیمت های مناسبی هم داشتند و دیوار ها و در خونه ها هم با نقاشی های جالبی تزئین شده بود که خودش یک جای تماشای جالب محسوب میشد.

مراکز خرید

یکی از معروف ترین ساختمان های بارسلونا که قبلا یک سالن گاوبازی بوده و الان به مرکز خرید تبدیل شده، arenas de Barcelona که هم مرکز خریده، هم رستوران و هایپرمارکت داره.

کلا قیمت های این مرکز خرید خوب بود و برند های خوبی داشت و تو قسمت هایپر مارکش هم قیمت ها نسبت به جاهای دیگه بارسلونا ارزان تر بود.

زارا و منگو بیشترین برند هایی هستند که شاید می تونم بگم هر 100 متر یک نمایندگی داشتند و قیمت هاشونم واقعا خیلی بهتر از ایران بود. ساعت کار این مر کز خرید هم از 10 صبح تا 10 شب بود.

یک مرکز خرید دیگه هم تو خیابان کاتالونیا رفتم که نام El corte ingles بود. مرکز خرید بزرگی بود و طبقه بالاش هم یکی فود کورت بود و میتونم بگم رستوران ها و نمای اون بالا بهتر از خریدش بود.

نکته هایی که برای سفر به بارسلونا باید بدانید!

  • اگه تو فصل گرم به این شهر سفر کردید، یادتان باشه حتما آب زیاد بنوشید تا گرمازده نشوید.
  • شب ها در خیابان های خلوت مراقب جیب بر ها و سارق ها باشید.
  • بیشتر موزه ها تو روز های یکشنبه از ساعت 3 تا 8 شب رایگان هستند.
منبع: گردگرد
انتشار: 24 فروردین 1401 بروزرسانی: 24 فروردین 1401 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2198

به "سفرنامه بارسلونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفرنامه بارسلونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید