راه احداث فرودگاه در ارس هموار شد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، نماینده مرند و جلفا در مجلس با اشاره به موافقت هیات دولت برای توسعه محدود منطقه آزاد ارس از تعهد سازمان حفاظت محیط زیست استان برای همکاری در احداث فرودگاه در این منطقه اطلاع داد.

راه احداث فرودگاه در ارس هموار شد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، هیات دولت به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه مالی، محدوده منطقه آزاد تجاری- صنعتی ارس را افزایش داد. این هیات در جلسه دهم شهریور 1398 به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه مالی و به استناد ماده واحده قانون ایجاد مناطق آزاد تجاری- صنعتی آبادان و خرمشهر، جلفا و بندر انزلی و ماده واحده قانون توسعه محدوده منطقه آزاد ارس، محدوده منطقه آزاد تجاری- صنعتی ارس را به مساحت 71 هزار و 848 هکتار تعیین کرد. بر این اساس، محدوده منطقه مربوط به مساحت 71 هزار و 848 هکتار شامل محدوده جلفا- هادیشهر- مرند به مساحت 40 هزار و 194 هکتار، محدوده سیه رود- ایری به مساحت 332 هکتار، محدوده نوردوز به مساحت 567 هکتار، محدوده خداآفرین به مساحت 5 هزار و 680 هکتار و محدوده قلی بگلو به مساحت 25 هزار و 75 هکتار تعیین می گردد.

پیش از این، وسعت محدوده منطقه آزاد ارس 51 هزار هکتار بود. محمد حسن نژاد نماینده مرند و جلفا در مجلس هم از ابلاغ این مصوبه به استانداری آذربایجان شرقی، فرمانداری های مرند و جلفا و منطقه آزاد ارس اطلاع داد و گفت: حذف و اصلاح تداخل محدوده مد نظر پیشنهادی سازمان منطقه مذکور برای توسعه با مرز منطقه حفاظت شده مراکان و پناهگاه حیات وحش کیامکی، حذف و اصلاح محدوده تداخلی مصوب منطقه یادشده در محدوده پارک ملی کنتال و پناهگاه حیات وحش کیامکی از جمله شرایط ذکرشده در این تصویب نامه هیات وزیران است.

بخشی از اراضی مصوب این منطقه در محدوده شهر جلفا بر اساس توافقات قبلی به سازمان حفاظت محیط زیست با نمایندگی صندوق محلی محیط زیست ظرف یک ماه واگذار می گردد. وی با اشاره به وضعیت فرودگاه پیشنهادی در این منطقه گفت: سازمان حفاظت محیط زیست به همکاری با منطقه برای احداث فرودگاه در صورت تصویب گزارش ارزیابی آثار زیست محیطی پس از طی مراحل قانونی متعهد شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 515

به "راه احداث فرودگاه در ارس هموار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه احداث فرودگاه در ارس هموار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید