رئیس جمهور: می توان از مسائل عبور کرد، بانک ها حق تعطیلی واحدهای تولیدی را ندارند

به گزارش تور ایتالیا ارزان، رئیس جمهور با تاکید بر اینکه می توان از مسائل عبور کرد، گفت: هیچ بانکی حق ندارد برای مطالباتش، کارخانه ای را تعطیل کند.

رئیس جمهور: می توان از مسائل عبور کرد، بانک ها حق تعطیلی واحدهای تولیدی را ندارند

به گزارش خبرنگاران، سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه ها در سفر به استان سمنان، با حضور در جلسه شورای اداری، ضمن گرامیداشت یاد شهدای دانش آموز و دانشجو و تاکید بر اهمیت روز استکبارستیزی گفت: 13 آبان نماد مبارزه با استبداد و استکبار است و ما باید بر داشته های خود اتکا و بر عنایت خدا اعتماد کنیم.

رئیس جمهور در یک تقسیم بندی، خدمت به مردم را سه گونه برشمرد و گفت: یک عده دنبال خدمت منفعت گرایانه به مردم هستند، نوع دیگر خدمت اومانیستی است؛ و نوع سوم، گره گشایی از مسائل مردم برای خداست که هم مسائل جامعه را حل می نماید و هم رضایت خدا را همراه دارد.

رئیسی با اشاره به اینکه زمینه خدمت به مردم برای مدیران فراهم است، آنان را به مسئولیت پذیری و جوابگویی در مقابل مردم فراخواند و گفت: مسئولان باید در مقابل خدا، ارباب رجوع، مردم و مدیربالادست جوابگو باشند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه همه باید در مقابل اقدامات و یا ترک فعل ها جوابگو باشند، گفت: روحیه جوابگویی همان مسئولیت پذیری است و باید خود را در مقابل مردم جوابگو بدانیم، چرا که جوابگو بودن سازمان اداری، روابط ناسالم اداری را از بین می برد.

وی بعلاوه هرگونه معطلی بدون توجیه مردم را ناصحیح دانست و اضافه کرد: اینکه یک بانکی، کارخانه ای را برای طلبش مصادره کند درست نیست و هیچ بانکی حق ندارد برای پیگیری مطالباتش کارخانه یا کارگاهی را تعطیل کند، چون تعطیلی واحدهای تولیدی، برخلاف سیاست های کلان کشور و دولت است.

رئیس جمهور، مدیران دولت را موظف به کوشش برای اشتغال زایی دانست و گفت: نمی توانیم ببینیم یک زیرساختی در یک واحد تولیدی در کشور وجود دارد اما خانواده ای دچار مشکل اشتغال و معیشت و اشتغال است.

رئیسی درباره مشکل کمبود آب در استان سمنان توضیح داد: در مرکز استان با حضور همه دستگاه های مرتبط و دست اندرکاران برای برطرف این مشکل جلساتی تشکیل گردد و این مشکل را حل کنید.

وی با اشاره به تصادفات جاده ای در استان سمنان گفت: جان باختن حتی یک نفر در جاده ها زیان بار است و مقدار بالای تلفات جاده ای قابل قبول نیست.

رئیس جمهور درباره اقدامات دولت برای حل مسائل مردم استان سمنان گفت: ساخت یک مرکز بهداشتی شبانه روزی در میامی شروع می گردد و بنیاد مسکن نیز به تغییر مکان روستاهایی که دچار مشکل رانش زمین هستند، اقدام می نماید.

وی بعلاوه ضمن تاکید بر ایجاد بازار صنایع دستی برای تولیدکنندگان این صنایع در استان خطاب به استاندار سمنان، گفت: خام فروشی محصولات معادن استان کار اشتباهی است و باید ارزش اضافه کرده برای آن ایجاد گردد.

رئیسی ظرفیت های استان سمنان در حوزه کشاورزی، معدن و گردشگری را خوب توصیف کرد و گفت: طبق قانون، باید یک درصد حق روستاییان از سوی بهره برداران معادن پرداخت گردد.

رئیس جمهور در سرانجام با تاکید بر اینکه هر تهدیدی را باید به فرصت تبدیل کرد، گفت: آینده را بسیار روشن می بینم و با وجود همه تهدیدها، باورمان این است که می توان با کوشش و همدلی از مسائل عبور کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 آذر 1400 بروزرسانی: 12 آذر 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2062

به "رئیس جمهور: می توان از مسائل عبور کرد، بانک ها حق تعطیلی واحدهای تولیدی را ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور: می توان از مسائل عبور کرد، بانک ها حق تعطیلی واحدهای تولیدی را ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید