درخواست نمایندگان مجلس 18 کشور از رهبر هنگ کنگ

به گزارش تور ایتالیا ارزان، بیش از 150 نماینده مجلس از 18 کشور از کری لام، رهبر هنگ کنگ خواسته اند به منظور تضمین عدالت برای 12 نفری که هنگام کوشش برای فرار از چین با قایق، در این کشور دستگیر شده اند، مداخله کند. جوان ترین این 12 تن بازداشتی، 16 سال سن دارد.

درخواست نمایندگان مجلس 18 کشور از رهبر هنگ کنگ

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نقل از رویترز، این 12 نفر که همگی در هنگ کنگ با اتهامات مربوط به اعتراضات ضددولتی محکوم شده بودند، از زمان دستگیری تقریباً بدون هیچ ارتباطی در زندانی در چین نگه داری می شوند. آن ها در تاریخ 23 اوت (2 شهریور) در دریا و زمانی که ظاهراً قصد فرار به مقصد جزیره دموکراتیک تایوان را داشتند، دستگیر شدند.

مقامات چینی هفته گذشته گفتند اعضای این گروه با اتهامات عبور غیرقانونی از مرز و سازمان دهی عبور قاچاقی از مرز روبه رو هستند که می تواند مجازات 7 سال زندان داشته باشد.

نمایندگان مجلس در نامه ای که اواخر روز سه شنبه منتشر شد، خطاب به کری لام نوشتند: در نقش شما به عنوان سرپرست اجرایی، بر عهده شماست که به نمایندگی از این جوانان شفاعت کنید تا اطمینان حاصل گردد که عدالت برای آن ها تضمین شده است. تداوم ناکامی در انجام این امر، سلب مسئولیت کامل در قبال خدمت به مردم هنگ کنگ و اطمینان از سلامتی و امنیت آن ها است.

نمایندگان در نامه مذکور تأکید کردند که 12 زندانی هنگ کنگی باید فوراً به هنگ کنگ برگردانده شوند، اجازه انتخاب نمایندگان حقوقی داشته باشند و دسترسی به خانواده ها به آن ها داده گردد.

کری لام گفته است 12 زندانی هنگ کنگی باید در چین با عدالت روبه رو شوند و دولت او یاری لازم و امکان پذیر را برای آن ها فراهم خواهد نمود.

گروه های حقوق بشری و فعالان دموکراسی از شرایط و نحوه برخورد با این 12 نفر ابراز ترس نموده اند، در حالی که دسترسی آن ها به خانواده ها و وکیل هم سلب شده است.

مقامات چینی اصرار داشته اند که وکلای منصوب دولتی، نمایندگی حقوقی این افراد را بر عهده بگیرند.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1536

به "درخواست نمایندگان مجلس 18 کشور از رهبر هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست نمایندگان مجلس 18 کشور از رهبر هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید