خبرنگاران موفقیت کارآزمایی بالینی قطره چشم حاوی نانوذرات دگزامتازون

به گزارش تور ایتالیا ارزان، تهران- خبرنگاران- شرکت اکولیس کارآزمایی بالینی روی قطره چشم حاوی نانوذرات دگزامتازون را روی 144 بیمار مبتلا به ورم ماکولا انجام داد که نتایج مثبتی به دست آورده است.

خبرنگاران موفقیت کارآزمایی بالینی قطره چشم حاوی نانوذرات دگزامتازون

همراه ما باشید و با تور قطر ارزان از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، یافته های اخیر نشان می دهد که می توان قطره چشم برای درمان موثر بیماری ورم ماکولا دیابتی (DME) فراوری کرد، نتایج یک مطالعه بالینی نشان می دهد که استفاده از فرمولاسیون نانوذرات دگزامتازون می تواند ضخامت ماکولا مرکزی را کاهش دهد و منجر به بهبود بینایی بیماران DME می گردد.

پراوین دوگل، مدیر بخش مشاوره علمی شرکت اکولیس (Oculis) گفت: استاندارد کنونی برای درمان این بیماری شامل تزریق داخل چشم است. OCS-01 به عنوان داروی موضعی، روشی نوآورانه و غیرتهاجمی است که می تواند پارادایم درمانی برای DME باشد.

نتایج مطالعه 12 هفته ای اجرا شده روی این فناوری نانوذرات در کنفرانس Angiogenesis, Exudation, and Degeneration 2020 ارائه شده است، در این پروژه که از قطره چشم برای بیماران مبتلا به DME استفاده شده، 144 بیمار دیابتی نوع یک و دو شرکت داشتند، این بیماران از قطره چشم حاوی نانوذرات سه بار در روز استفاده کردند و این کار به مدت 12 هفته ادامه یافت. میزان تغییر توانایی بینایی بیماران در این پروژه مورد آنالیز نهاده شد.

از 144 بیمار تصادفی که در این پروژه شرکت داشتند، 133 بیمار فرآیند آزمایش را به اتمام رساندند، پس از تجزیه و تحلیل نتایج، محققان دریافتند که استفاده از OCS-01 با کاهش ضخامت CTM همراه بوده است، همچنین فاکتورهای مربوط به بینایی در این بیماران بهبود یافته است.

براساس اطلاعیه ای که شرکت اکولیس منتشر نموده است، این نتایج با اثرات شناخته شده دگزامتازون همخوانی دارد و هیچ گونه عارضه جانبی چشمگیر یا غیرمنتظره ای در چشم این بیماران در طول انجام کارآزمایی بالینی مشاهده نشده است.

زیاد شریف از مدیران اجرایی شرکت اکولیس نیز گفت: ما از این نتایج بسیار خرسند هستیم، این پروژه نشان داد که OCS-01 دارای پتانسیل بالایی برای درمان بیماری DME است.

بالا بودن میزان قند خون در فرد، معمولا باعث ضعیف شدن رگ های خونی در چشم می گردد و همین مسئله می تواند باعث حساس شدن کنترل شبکیه از دسترسی در مناطق حساس به نور در مناطق پشت چشم گردد که به این عارضه رتینوپاتی دیابتی گفته می گردد، زمانی که مایعات ترشح شده به داخل شبکیه وارد گردد، معمولاً سبب ایجاد ورم ماکولا خواهد شد. این مسئله موجب متورم شدن شبکیه می گردد و قسمت های اصلی و حساس بینایی فرد در معرض آسیب قرار می گیرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 966

به "خبرنگاران موفقیت کارآزمایی بالینی قطره چشم حاوی نانوذرات دگزامتازون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران موفقیت کارآزمایی بالینی قطره چشم حاوی نانوذرات دگزامتازون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید