تفتیان: برای شروع اردوها منتظر فدراسیون هستم، برای جهانی و المپیک سهمیه مستقیم حذف شده است

به گزارش تور ایتالیا ارزان، دونده سرعتی ایران می گوید که برنامه خود را طبق سیاست های معین شده به فدراسیون داده و منتظر پاسخ کمیته فنی و فدراسیون است.

تفتیان: برای شروع اردوها منتظر فدراسیون هستم، برای جهانی و المپیک سهمیه مستقیم حذف شده است

حسن تفتیان در گفت و گو با تور ایتالیا ارزان در مورد شرایط اردوها و تمریناتش اظهار کرد: اولین مسابقه پیش روی ما قهرمانی آسیا قطر است که اول اردیبهشت ماه انجام خواهد شد. من برنامه های خود را مطابق سیاست ها به فدراسیون داده ام. با توجه به مشکلاتی همچون گرانی ارز که همه هم در جریان آن هستیم فدراسیون تصمیم گرفته که همه اردوها در داخل کشور برگزار گردد. من هم برنامه خود را با توجه به همین سیاست ها تنظیم و تدوین کردم و به فدراسیون دادم. منتظر هستم که فدراسیون یا همان کمیته فنی نظر نهایی خود را برای این برنامه ها اعلام کند تا ببینم باید چه کنم. امیدوارم که همه چیز خوب پیش رود و ما هم تمریناتمان را آغاز کنیم.

دونده سرعتی ایران در ادامه در مورد مربی خارجی خود و بهترین تصمیمی که فدراسیون دوومیدانی بعد از المپیک ریو در استخدام مربی داشته است، گفت: بعد از المپیک ریو اونتانن گای فرانسوی کار خود را با من آغاز کرد و فکر می کنم که این یک اتفاق بزرگ بود. یعنی ما هم مثل همه قهرمان های نامدار و حرفه ای دنیا بعد از المپیک مربی خود را عوض کردیم و او را برای مربیگری انتخاب کردیم. این اتفاق کاری کاملا حرفه ای بود. ما تمرینات خود را تا بازی های آسیایی با این مربی فرانسوی پیگیری کردیم. در حال حاضر هم تنها یکسال تا مسابقات دنیای و دو سال تا المپیک زمان داریم. با توجه به اینکه نوع کسب سهمیه مسابقات دنیای و المپیک هم تغییر نموده ما تقریبا باید از یکسال قبل مقدمات کسب ورودی را انجام دهیم، به همین منظور وقت زیادی نداریم تا بخواهیم دست به کوچکترین تغییری بزنیم چه برسد به اینکه بخواهیم مربی خود را عوض کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه عملکرد خوبی با این مربی فرانسوی حاصل شده است اظهار داشت: تقریبا من به تمرینات این مربی عادت نموده و با آن اخت شده ام. از نظر روانی و فیزیکی هم این تمرینات روی من جواب داده است. رکوردهای خوبی که دویدم نشان دهنده این موضوعات است. من رکوردهای شخصی خود را زدم، چهار مرتبه زیر 10.10 ثانیه دویدم، که نشان می دهد که عملکردم با ثبات بوده است. پنجمی داخل سالن دنیا را با او کسب کردم و سه طلای آسیا گرفتم. خیلی نتایج و اتفاقات دیگر نیز در مسابقاتی همچون دایموند لیگ برایم رقم خورد.

تفتیان در ادامه با توجه به شرایط ارزی و اقتصادی پیش آمده گفت: نظر من این است که با این مربی فرانسوی ادامه دهم. اما با توجه به اینکه او هم از قبل اعلام نموده بود که به دلیل شرایط کاری خود در فرانسه نمی تواند به اردوهای طولانی مدت داخل ایران بیاید، باید دید اکنون باید چه کرد؟ حالا ما در یک فواصل کوتاه برای اردوهای کوتاه و پیوسته او را به ایران دعوت کنیم، یا نزدیک مسابقات خارجی من به فرانسه بروم و زیر نظر او تمرین کنم. باید جوری شرایط را فراهم کنیم تا بهره حداکثری از این مربی بگیریم. باید سریعتر تصمیم گیری گردد تا تمرینات آغاز گردد، چون زمان کمی مانده است. مهمترین مسابقات فصل ما آسیایی ها، اولین مسابقه فصلمان (قهرمانی آسیا قطر) است. باید سریعتر تمرینات را آغاز کنیم و آماده سازی را برای این مسابقات داشته باشیم.

دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون با کل موضوع انتخاب سرمربی خارجی موافق است یا خیر گفت: بله فکر می کنم که اینطور باشد. فدراسیون تا این لحظه بهترین تصمیم ها را گرفته است. همانطور که اشاره کردم بهترین تصمیم ها را بعد از المپیک ریو گرفت و یک مربی خوب خارجی استخدام شد و خداراشکر تا اینجا هم نتیجه داده است. فکر می کنم از این به بعد هم فدراسیون با همین تصمیمات حرفه ای پیش خواهد رفت. درست است که اکنون شرایط اقتصادی سخت است اما باید سه طرف ورزشکار، مربی و فدراسیون با حداقل ها بسازیم تا با یک تدارک خوب برای مسابقات پیش رو آماده باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای آغاز اردوها دیر نشده است اضافه نمود: دیر که چه عرض کنم، دیر شده است. ورزشکاران خارجی را که دنبال می کنم تمرینات خود را آغاز نموده اند. وقت برای ما آسیایی ها کمتر هم هست، چون مهمترین مسابقه ما قهرمانی آسیا در اول فصل آغاز خواهد شد. باید حداقل از اسفند و فروردین در مسابقات تدارکاتی شرکت کنیم. امیدوارم که زودتر تصمیم گیری گردد و سریعتر به تمریناتمان برویم.

او در خصوص تغییرات در کسب سهمیه مسابقات دنیای و المپیک هم گفت: برای مسابقات دنیای هم زمان (رکورد) و هم تعداد مسابقاتی که شرکت می کنیم ملاک قرار گرفته است. یعنی فدراسیون دنیای مسابقات را سطح بندی نموده است، مسابقات دنیای و دایموند لیگ در سطح A هستند، سایر مسابقات همچون ورلد چلنج و ... در سطح های پایین تر قرار می گیرند. ورزشکار در هر مسابقه که شرکت کند و رتبه و امتیاز بگیرد، می تواند از این امتیاز برای بالا رفتن در رنکینگ استفاده کند و وارد رنکینگ گردد. نظر فدراسیون دنیای برای دوها این است که تنها 56 نفر اول رنکینگ را برای مسابقات دنیای و المپیک انتخاب کند و در پرتاب ها نیز تنها 32 نفر برتر.

تفتیان در ادامه گفت: این تغییرات در کسب سهمیه کمی کار را سخت نموده است. باید مسابقات زیادی را شرکت کنیم. باید در رنکینگ باشیم و نتایج خوب و مستمری را در مسابقات مختلف کسب کنیم تا بتوانیم در مسابقات دنیای و المپیک حاضر شویم. فکر می کنم که دیگر مستقیم سهمیه داده نمی گردد. البته ورزشکار باید علاوه بر بودن در رنکینگ، رکورد حد نصاب را هم ثبت نموده باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 فروردین 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 130

به "تفتیان: برای شروع اردوها منتظر فدراسیون هستم، برای جهانی و المپیک سهمیه مستقیم حذف شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفتیان: برای شروع اردوها منتظر فدراسیون هستم، برای جهانی و المپیک سهمیه مستقیم حذف شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید