بیماری های ریوی تا سال 2030 در زمره 5 بیماری شایع

به گزارش تور ایتالیا ارزان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از بیماری های ریوی به عنوان یکی از پنج بیماری شایع تا سال 2030 نام برد.

بیماری های ریوی تا سال 2030 در زمره 5 بیماری شایع

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا زالی، ساختمان درمانی امام حسن مجتبی (ع) در بیمارستان مسیح دانشوری را یک پروژه بزرگ ملی خواند و گفت: با راه اندازی کامل این ساختمان، بیمارستان مسیح دانشوری به یکی از بزرگترین مگابیمارستان های کشور، به ویژه در حوزه درمان بیماری های ریوی، تبدیل خواهد شد.

وی با اشاره به افتتاح به موقع فاز اول ساختمان 377 تخت خوابی امام حسن مجتبی (ع)، عنوان کرد: در کنار تمام تلخ کامی های بحران کرونا، یکی از افتخارات دانشگاه، برجسته شدن، تبلور و تجلی جایگاه ممتاز ملی و فراملی بیمارستان مسیح دانشوری بود که در روز های ابتدایی با تجربه ای قلیل نسبت به این بیماری، از اولین مراکزی بود که محل ارجاع و پذیرش بیماران، همچنین انشای پروتکل های درمانی و کارآزمایی های بالینی بود.

زالی با اشاره به جایگاه فرهنگی و هویت نوستالژی این بیمارستان، شرح داد: مرکز مسیح دانشوری در پیشینه پرافتخار خود، هدفمند در یک راستا مطلوب حرکت کرده و به یک قطب علمی، آموزشی، پژوهشی و درمانی در عرصه ملی و فراملی تبدیل شده است. همچنین این بیمارستان به عنوان مرکز همکاری های سازمان بهداشت دنیای در زمینه بیماری های ریوی، سل و مبارزه با دخانیات شناخته می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان مرجعیت بیمارستان در درمان بیماری های ریوی در کشور، عنوان کرد: مرکز مسیح دانشوری به ارائه خدمات علمی به عنوان کانون تعالی آموزش پزشکان، پیراپزشکان و گروه های آزمایشگاهی نیز می پردازد و مراجعین از کشور های مختلف از جمله افغانستان، تاجیکستان، امارات، عراق و سوریه از خدمات این بیمارستان بهره مند می شوند.

زالی با اشاره به انجام 2 هزار و 500 جراحی تنگی نای در این مرکز، ادامه داد: این نوع جراحی در معتبرترین مراکز دنیا نیز به میزان یک سوم این تعداد اجرا شده است. همچنین جراحی های پیچیده قفسه صدری، پیوند ریه، پیوند همزمان ریه و کلیه، ریه و قلب و پیوند همزمان قلب، کلیه و پانکراس نیز در این مرکز انجام می شود.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، بیمارستان مسیح دانشوری را یکی از مراکز پیشرو پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خواند و گفت: 9 مرکز تحقیقاتی در این بیمارستان به کمک گروه های فراگیر نخبه همگان با یافته های نوین خدمت ارائه می دهند.

وی گفت: ساختمان درمانی امام حسن مجتبی (ع) یک پروژه بزرگ ملی است که با افتتاح فاز های دیگر، بیمارستان مسیح دانشوری را به یکی از بزرگترین مگابیمارستان های کشور، به ویژه در حوزه درمان بیماری های ریوی تبدیل می کند.

زالی عنوان کرد: راه اندازی این ساختمان درمانی، یک سرمایه گذاری هوشمند است، چراکه بیماری های ریوی در تمام کشورها، فارغ از شرایط اقتصادی آنها، تا سال 2030 در زمره پنج بیماری شایع قرار خواهد گرفت؛ بنابراین سرمایه گذاری در این حوزه جزو الزامات جدی برنامه های راهبردی کشور است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1676

به "بیماری های ریوی تا سال 2030 در زمره 5 بیماری شایع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری های ریوی تا سال 2030 در زمره 5 بیماری شایع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید