ایران زاد به زادگاه رستم می رود

به گزارش تور ایتالیا ارزان، خبرگزاری خبرنگاران-زادگاه رستم دستان، اسطوره شاهنامه فردوسی این روزها میزبان مستند بلند ایرا ن زاد به کارگردانی مجید عزیزی و تهیه کنندگی مهدی مطهر است.

ایران زاد به زادگاه رستم می رود

به گزارش خبرنگاران و به نقل از مدیر رسانه ای پروژه، ایران زاد در دهمین سفر استانی خود مهمان مردم منطقه بکر و زیبا اما همواره محروم سیستان و بلوچستان است.

کارآفرین تحصیل نموده سیستانی در مقطع دکتری که به روستای خود در سیستان و بلوچستان بازگشته، در این سفر از اهداف و آرزوهایش برای آباد کردن زادگاه مادری اش گفته است. همچنین نوجوان شاهنامه خوان زابلی هم که با داستان های شاهنامه انس دارد، از قصه زندگی و علاقه اش به اساطیر زادگاهش گفت. جوان کمدین زابلی نیز برای ایران زادی ها از آرزوهای زیادی که در رابطه با آینده شغلی اش دارد، تعریف کرد.

پس از این گفت وگوها دوربین ایران زاد رو در روی زن کارآفرین بلوچ که هنر سوزن دوزی را احیا نموده نهاده شد تا از قصه زنانی که به این وسیله برایشان اشتغال زایی نموده تعریف کند. همچنین اولین زن بلوچ نویسنده رمان از چالش های حوزه فعالیتش گفت و یک زن شاعر بلوچ نیز تعریف کرد که حمایت های پدر و نگاه شاعرانه به زندگی چه تاثیری در موفقیتش داشته است.

فعال گردشگری اهل سیستان و بلوچستان سوژه بعدی مستند ایران زاد در این منطقه بود که دغدغه اش شناساندن سیستان و بلوچستان واقعی و به دور از بازی های رسانه ای به دیگران است. همچنین زندانی تازه آزاد شده سیستانی آخرین سوژه ایران زادی ها بود که از مصائب زندگی و نگرانی هایش برای آینده گفت.

این مستند سینمایی از ابتدای سال 99 در استان چهارمحال و بختیاری کلید خورده و تا به امروز در 10 استان کشور فیلم برداری شده و فیلم برداری آن تا ماه های آینده ادامه دارد تا پس از اتمام مراحل فنی در جشنواره های داخلی و خارجی نمایش داده گردد.

به گفته مجید عزیزی، کارگردان این مستند، ایران زاد برخلاف آنچه در وهله اول تصور می گردد، درباره اقلیم ایران یا تاریخ آن نیست، بلکه به تجربه های زیسته ایرانیان معاصر می پردازد.

دیگر عوامل اصلی این فیلم عبارتند از:

مشاور پروژه: حامد شکیبانیا، مدیر فراوری: محمدهادی حیدری، دستیار کارگردان: فاطمه سادات ابوترابی ، سرپرست گروه تحقیق: ایمان معصومی، پژوهشگر: علیرضا زارعی، مدیر فیلم برداری: میثم بابایی، تدوین گر: محمدحسین حیدری، مدیر تبلیغات و رسانه : فرنوش آباء، مدیرصدابرداری: احمد افشار، مدیر برندینگ: علی قرائتی، طراح گرافیک: سیدعلی میرفتاح، تصویربرداری هوایی: سعید حسن راشدی.

عکس ها: محی الدین جبلی و علیرضا زارعی

سرانجام پیغام|

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1810

به "ایران زاد به زادگاه رستم می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران زاد به زادگاه رستم می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید