انجمن جهانی سفر و گردشگری، خواستار توسعه فناوری بیومتریک در حمل و نقل

به گزارش تور ایتالیا ارزان، بر اساس رشد جمعیت مسافران و تقاضا برای سفر در جهان، گویا حمل و نقل جهانی هم باید به سرعت خودش را توسعه دهد. کلید این توسعه در استفاده از تکنولوژی بیومتریک است.

انجمن جهانی سفر و گردشگری، خواستار توسعه فناوری بیومتریک در حمل و نقل

به دعوت انجمن جهانی سفر و گردشگری، نمایندگان حاضر در مجمع سالانه حمل و نقل بین المللی آلمان با بخش گردشگری در جهت توسعه و پیاده سازی فناوری بیومتریک وارد همکاری خواهند شد. این همکاری باعث خواهد شد تا سفرها، با کیفیت و ایمنی بیشتری انجام شود. گلوریا گوارا، رئیس انجمن جهانی سفر و گردشگری، خاطرنشان کرد که سفر و گردشگری در جهان 10.4 درصد از تولیدات ناخالص داخلی جهان را شامل می شود و سیصد و سیزده میلیون شغل ایجاد کرده است.

براساس برآورد های انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی، با توجه به پیشرفت های روزانه حمل و نقل، زمینی، هوایی و دریایی، مقدار مسافران سالانه از چهار میلیارد نفر کنونی در ده سال آینده به هشت میلیارد نفر افزایش خواهد یافت. سازمان جهانی گردشگری برآورد کرده است که تا سال 2030 میلادی، مسافرت های هوایی جهانی از 1/3 میلیاد به 1/8 میلیارد افزایش یابد.

اما این امار امیدوارکننده، باعث نگرانی هایی هم شده است. با گذشت زمان و پیشرفت نکردن صنعت گردشگری و حمل و نقل، عدم توازن در حمل و نقل و تقاضا برای مسافرت بوجود خواهد آمد.

گلوریا گوارا افزود که برای رسیدن به این رشد و ایجاد شغل های بیشتر در زمینه سفر و گردشگری، باید راهکارهایی برای افزایش ظرفیت های حمل و نقلی، افزایش رضایت مشتریان و امنیت سفرها، داده شود. کلید حل این مسائل در جهانی تکنولوژی، استفاده از فناوری بیومتریک است که می تواند به صورت گسترده در جهان توسعه یابد. او از وزیران و نمایندگان حمل و نقل جهان دعوت کرد که تلاش خودشان را در همکاری با بخش گردشگری برای توسعه هرچه بیشتر فناوری بیومتریک در حمل و نقل و ایجاد شغل های دیگر، افزایش دهند.

فناوری بیومتریک چیست؟

بیومتریک در ابتدا ممکن است واژه غریبی باشد، اما استفاده های روزانه شکل قدیمی آن در تمام کارهای اداری و مسافرت ما انجام می شود. بیومتریک راه شناسایی افراد بر اساس خاصیت هر فرد است؛ به عبارت دیگر لازم نیست برای شناسایی شما از کارت شناسایی استفاده شود، کافی است اثرانگشت شما در محلی که به کارت شناسایی لازم است، وجود داشته باشد. این کار در صنعت حمل و نقل باعث خواهد شد که به زودی، پاسپورت ها از شکل کنونی خودشان خارج شوند و حالتی بیومتریک به خود بگیرند. پاسپورت بیومتریک باعث صرفه جویی در هزینه، زمان سفر و کاهش نگرانی های مسافران از گم شدن آن خواهد شد.

منبع: کجارو / travelandtourworld.com
انتشار: 22 تیر 1401 بروزرسانی: 22 تیر 1401 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2279

به "انجمن جهانی سفر و گردشگری، خواستار توسعه فناوری بیومتریک در حمل و نقل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجمن جهانی سفر و گردشگری، خواستار توسعه فناوری بیومتریک در حمل و نقل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید