افزایش 2 هزار تومانی نرخ تخم مرغ درب مرغداری

به گزارش تور ایتالیا ارزان، دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: بنابر افزایش نرخ عوامل تولید، نرخ تخم مرغ درب مرغداری از 12 هزار تومان به 14 هزار تومان افزایش یافت.

افزایش 2 هزار تومانی نرخ تخم مرغ درب مرغداری

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، عباس قبادی در حاشیه جلسه ستاد یاد شده افزود: قیمت برای مصرف کننده تخم مرغ از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام خواهد شد.

وی شرح داد: افزایش نرخ عوامل تولید و نرخ نهاده ها، علت این افزایش قیمت بوده که قیمت جدید با بررسی انجام شده در ستاد تنظیم بازار با حضور مسوولان جهاد کشاورزی تصویب شد.

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: کسانی که تخم مرغ را بیش از قیمت اعلام شده به فروش برسانند، توسط دستگاه های مربوط با برخورد های قانونی روبرو خواهند شد.

وی افزود: تامین نهاده ها به شکل مناسبی انجام شده و تا چند روز آینده به ثبات نسبی در زمینه تخم مرغ خواهیم رسید.

قیمت نان افزایش ندارد

قبادی با بیان اینکه اکنون موضوع افزایش قیمت نان منتفی است و افزود: قیمت این ماده غذایی در اختیار استانداری هاست و استانداران باید با انجام بررسی های لازم و توجه به افزایش هزینه ها، در زمینه افزایش قیمت نان تصمیم بگیرند.

معاون بازرگانی داخلی وزرات صنعت، معدن و تجارت گفت: 31 استان کشور تا به امروز هیچ استانداری برای تغییر قیمت نان اعلام نکرده اند.

اقلام لبنی بدون افزایش

قبادی پیرامون افزایش قیمت لبنیات گفت: اقلام لبنی که مشمول قیمت گذاری است، تغییری نداشتند و اجازه افزایش نیز نخواهیم داد.

وی شرح داد: بیش از 75 درصد محصولات لبنی در 10 قلم کالای مشمول قیمت گذاری و حدود 25 تا 30 درصد نیز مربوط به سایر اقلام است که بر اساس عرضه و تقاضا قیمت معین می شوند.

گفتنی است ماه های نخست امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، مصرف مرغ و تخم مرغ با نوسان تولید، مصرف و قیمت روبرو شده بود و برای کنترل بازار، رفع نیاز مصرف عمومی و کاهش قیمت ها، صادرات این ماده غذایی با ممنوعیت روبرو شد، اما درمردادماه عوارض 400 تومانی برای صادرات هر کیلوگرم تخم مرغ معین شد و در شهریورماه عوارض صادراتی این محصول لغو شد.

همچنین پیش از این ستاد تنظیم بازار گفت: قیمت فروش شیر خام با معینات 3.2 درصد چربی و بار میکروبی زیر 100 هزار مبلغ 4500 تومان به ازای هر کیلوگرم درب دامداری تصویب شده است و مصوب شد که به ازای هر یک دهم درصد افزایش یا کاهش درصد چربی مبلغ 60 تومان متناسب با افزایش و یا کاهش درصد چربی به قیمت مصوب شیر خام اضافه یا کسر شود.

بر این اساس قیمت شیر بطری یک لیتری کم چرب 1.5 درصد هفت هزار و 100 تومان، شیر بطری یک لیتری نیم چرب 2 درصد هفت هزار و 500 تومان، شیر بطری یک لیتری پر چرب 3 درصد هشت هزار و 500 تومان و شیر بطری یک لیتری کامل 3.2 درصد هشت هزار و 600 تومان معین شد.

قیمت شیر نایلونی 900 گرمی کم چرب 1.5 درصد پنج هزار و 400 تومان و پنیر یواف 400 گرمی 14 هزار و 500 تومان معین شد. قیمت ماست 900 گرمی کم چرب 1.5 درصد هشت هزار تومان و قیمت ماست 900 گرمی پر چرب 3 درصد نیز 9 هزار و 700 تومان مصوب شد. در این کمیته همچنین قیمت ماست دبه ای 2500 گرمی کم چرب 1.5 درصد و پرچرب 3 درصد به ترتیب 21 هزار تومان و 24 هزار تومان به تصویب رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1601

به "افزایش 2 هزار تومانی نرخ تخم مرغ درب مرغداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 2 هزار تومانی نرخ تخم مرغ درب مرغداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید